nasiona marihuany

Lavender + Zkittlez Glue [Mars Hydro II 400] OS@Pestkomania

Wyszukiwarka Forumowa:

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema!

A więc na początek dzięki [MENTION=83500]Pestkomania[/MENTION] za pestki!

Box: HydroShot 60x60x120
Światło: Mars Hydro II 400 (100W na veg/150W na flo)
Ziema: Zwykła, uniwersalna
Trening: Cięcie i gięcie :)
Nawozy: Jak najmniej, głównie organiczne.

A więc pestki wsadziłem tydzień temu do wody na 24h, następnie prosto do ziemi i czekałem na dworze aż wykiełkują, wyszły dwa dni temu (ziemia nie jest przelana, padały deszcze i dlatego jest taka mokra). Dzisiaj przeniosłem je do boxa, gdzie świecę 18h a Mars usawiony jest obecnie tylko na tryb "Veg" i zawieszony jest 60cm nad siewkami. Planów na okres wega nie mam, box jest duży a ja chcę go wypełnić przed przełączeniem więc pewnie miesiąc to minimum zejdzie. Trening to różnego rodzaju cięcie i naginanie, tak jak najdzie mnie ochota :). Obecnie w doniczkach startowych ale nie wiem jakiej pojemności. Niech będzie, że dzisiaj jest dzień trzeci od wyjścia z ziemi.









Do zobaczenia za jakiś czas :)
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Ja tez swiece Mars Hydro II 400, bede sledzil relke.
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema!


Dzisiaj jest chyba dziesiąty dzień życia. Wszystko jest ok. Jako ciekawostkę dodam, że zaaplikowałem dziewczynom mikoryzę uniwersalną, niestety zamiast to zrobić jak należy, tzn przygotować podłoże przed sadzeniem to ja dodawałem ją już w trakcie uprawy. Mikoryza rozrobiona jak należy i po porostu podlałem nią panny (wcześniej porobiłem dziurki w ziemi około 3-4cm głębokości, aby mikoryza wsiąkła jak najgłębiej), niestety sporo jej zostało na wierzchu i jak możecie zauważyć na powierzchni robi się grzybnia :) ale nic z tym nie robię. Za tydzień planuję jakieś cięcie.



Mniejszy Lavender:


Zttickers Glue:
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema.

Mija 15 dzień, mini up. Dziewczyny podrosły i przyszedł czas na brutalne cięcie. Śwież po podlaniu - dostają samą wodę.











Pozdro!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema!

Jesteśmy gdzieś koło 23 dnia życia. Dziewczyny rosną na samej wodzie, są pomiędzy nimi różnice. Lavender jakby delikatnie zamula i jest trochę bledszy, zastanawiam się czy nie zboostować go odrobinę azotem... Obie są naginane a w dniu dzisiejszym przeszły kolejne cięcie. Daje im jeszcze dwa tygodnie vega. Podniosłem też dzisiaj panel do 80 cm bo strasznie pokrzaczone były i w ogóle się nie wyciągały.









Pozdro!
 

JBlaze

Well-known member
Rejestracja
Sie 22, 2019
Postów
106
Buchów
1
"jakby bledszy"
nawet rip ray charles by widział by go azotować :)
lavender czyli ma być fioletowy ?

(48 post i mam edytuj nie kmienie,albo kłamali )
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Mini aktualizacja.

Niby dziewczyny rosną ale jakoś zamulają, być może to kwestia moich tortur:) dzisiaj je zglebowałem konkretnie, tak że praktycznie dotykają ziemi każdą częścią. Lavender ewidentnie mniejszy. Daję im czas na ogarnięcie do weekendu, następnie przesadzam do docelowych z konkretną ziemią, bo ten uniwersalny no name może być przyczyną tak słabego wzrostu. Potem jeszcze dwa tygodnie vega i przełączam na flo - planuję to na okolice 20 września.

Lavender:


Zkittlez:


Pozdro
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Rośliny ci zamulają, bo korzenie już dawno przerosły doniczkę. Co prawda nigdzie nie napisałeś jaką jest ich pojemność, ale z tego co widzę to stawiam 2-3 litry. Stary przesadzaj je nawet dziś, im wcześniej tym lepiej. Rośliny ładnie wyglądają i zobaczysz jak wystrzelą po przesadzeniu.
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Ok, przesadziłem... i to dosłownie i w przenośni :)

Dosłownie bo przesadziłem, w przenośni bo chyba do zbyt dużych... pojemników na farby. Pojemność nowego wiadra to 9 litrów. W starej jak widać po zdjęciach miejsca na korzenie jeszcze było ale ta ziemia wg mnie była chu**wa; tzn ciężka i zbita. Nowe podłoże to Compo Sana, podłoże super lekkie. Wg mnie do połowy kwitnienia powinny polecieć na samej wodzie. Z powodu dużej ilości miejsca weg się przedłuży jeszcze pewnie o 3-4 tygodnie, zobaczymy jak dziewczyny zareagują. W boxie miejsca dość :). Dzisiaj zostały zdrowo podlane (ok 1,5l/szt.), dostały oprysk a Ashai SL i lecimy. Załączłem też dodatkowe 50W - opcję bloom, czyli teraz świeci im 150W. Jest to 32 dzień życia.

Tak to wyglądało podczas przesadzania:







Po przeprowadzce:




i w boxie:



Pozdro!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Siema!

Trzy dni od przesadzenia. Jest progres, kolejne podcięcia i glebowanko :) Lavender niestety mega zbity i ciężko go okiełznać. To raczej mikrus będzie , chyba że wystrzeli na flo ale z tym jeszcze będzie musiał poczekać. Dzisiaj dostały po 1l wody na głowę.





Pozdro!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Yo!

41 dzień wegetacji, jest progress! Dzienne przyrosty są coraz większe, dobra ziemia im służy. Lavender nadgonił, poprawiłem ile się dał LST i tak już je zostawiam. W zasadzie dziewczyny są gotowe do przełączenia na flo ale ponieważ ani nie mam ciśnienia na susz a miejsce w boxie jeszcze jest to przedłużę okres veg do przyszłej niedzieli, czyli przełączenie nastąpi w 48 dniu. Dziewczyny piją samą wodę i nic innego im nie potrzeba. Świetnie sprawadza się ta ziemia w połączeniu z tak dużymi doniczkami ponieważ jedno podlanie 1,5l na głowę załatwia temat podlewania na 4-5 dni póki co. Lampa od Marsa też świetnie się sprawdza.

A tak to wygląda, po lewej Zkittlez Glue, po prawej Lavender:











Pozdro!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Yo!

Przełączam na flo dzisiaj, tj w 44 dniu wegetacji, do niedzieli nie dociągnę bo mi dziewczyny z boxa wyjdą :) Dostały po 1,5l wody na głowę.





Pozdro!
 

Weed_hub

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
456
Buchów
1
Odznaki
1
Dzień dobry!

Jesteśmy na 49 dniu życia i 5 dniu indukcji. Dziewczyny wystrzeliły do góry ale jeszcze się nie określiły. Przełączyłem chyba w dobrym dniu, box ładnie zapełniony :) Nadal na samej wodzie. Na Zkittlez Glue pojawiły się małe, rdzawe plany na liściach, na nowych również, zastanawiam się czy to nie są jakieś delikatne braki potasu? Jeszcze nie reagowałem.









I te rdzawe końcówki (sorry za jakość)






Pozdro!
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
A może pH, jeśli lejesz Muszyniankę?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół