nasiona marihuany

Wentylacja do boxa 1m2

Wyszukiwarka Forumowa:

Weedslowmo

Member
Rejestracja
Sie 10, 2019
Postów
7
Buchów
0
Witam,
Przeszukalem forum zdobywajac kilka informacji, jednak wciaz nie znam odpowiedzi na pewne pytania.

Chce kupic wentylacje do boxa 1m2, z wysokoscia 1.8 lub 2m z hps 600w. Wymyslilem ze lampe wloze do zamknietego reflektora z wiatrakiem wyciagajacym. Osobno filtr powietrza z wentylatorem. Tutaj rodzi sie pytanie, czy wentylator TD silent 350 wystarczy? Wiem ze went powieniec miec 2/3 mocy hps'a, jednak bedzie on chlodzony "innym" powietrzem. Zalezy mi na niskim poziomie halasu, TD zbiera swietne opinie, a roznica miedzy 350 a 500 to ok. 200zl, ponadto 350 pobiera bodajze max 28w a 500 52w. Ponadto filt weglowy w wersji pro 125mm jest o polowe tanszy niz 150mm. Widze mozliwosc w zaoszczedzenia ok 450zl na samym sprzecie, jednak martwi mnie wydajnosc.
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Przy 600w możesz zrobić tam dobry piekarnik. Dlatego ja polecałbym Ci wziąć TD 500 i wtedy nie będziesz miał problemu z temperatura na pewno nawet w upały ciężko przekroczyć temperaturę zewnętrzna boxa. Pamiętaj tez o zapachu przy 600w wolałbym mocny went i filtr.
Ważna jeszcze wysokość boxa 1,8 na 600w no mało trochę.

Najlepiej mocniejszy wentylator a lampe ze spreaderem i box 2m.
Co do hałasu TD 500...wentylator pokojowy robi więcej hałasu.
 

Weedslowmo

Member
Rejestracja
Sie 10, 2019
Postów
7
Buchów
0
Upaly mi nie groza akurat.
Box raczej bedzie mial 2metry wysokosci, sa popularniejsze. Nie do konca wiem czy uwzgledniles fakt, ze ja zamiast spreadera chce wlozyc lampe do zamknietego reflektora z osobna wentylacja. Moim zdaniem jest to duzo lepszy pomysl niz winger+spreader, do tego w miare mocny wietrak mieszajacy. Filtr weglowy rhino w ktory celuje ma wyjdajnosc 500m3.
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
To tak wystarczy. Jeżeli zapewnisz lampie odpowiednia wentylacje a rozproszysz dobrze światło to spoko.
 

Weedslowmo

Member
Rejestracja
Sie 10, 2019
Postów
7
Buchów
0
Chyba tak zrobie na testa, jak cos bedzie nie tak, najwyzej zwroce wentyl i kupie mocniejszy. Nie zawracalabym dupy za przeproszeniem, ale TD 500 musialbym ciagnac z Polski w rozsadnej cenie, a 350 mam na miejscu w bardzo dobrej.

A jak z nawozami? Czy ktos podziela moje obawy co do dopasowania pierwiastkow w biotabsach do autoflow? Pierwsza moja mysl byla zeby posadzic automaty w biobizz light mixie i raczej nie zawracac sobie glowy nawozem na weg, a pozniej dopiero na flow jakies mieszanki od advanced nutrients czy cos takiego. Widzialem gdzies rowniez nawozy przeznaczone na autoflowering bodajze od Canna, podobno coraz wiecej osob zaczyna je stosowac do automatow.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Przy Hpsie 400w na tym metrazu spokojnie wystarczyl 285m3. Box stal w malym pokoju i temperatura byla 1 do 1 box vs pomieszczenie, tak wiec smiem sadzic, ze 600w, 350m3 na wyciag + cooltube z osobnym obiegiem zrobia robote,.o ile bedzie dostep do swiezego powietrza i jakies ujscie dla ciepla poza pokoj, zeby nie zasysac nagrzanego do boxa.

Popatrz na fotorelacje na forum, tutaj z Biotabsa wszyscy zadowoleni i ja na twoim miejscu poszedlbym w ta strone.
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Jak kolega Honza wyżej napisał również polecam Ci zestaw Biotabs + autopot wtedy jesteś potrzebny tylko do treningu nalewania wody w baniak i podnoszenia lampy !
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
Chyba tak zrobie na testa, jak cos bedzie nie tak, najwyzej zwroce wentyl i kupie mocniejszy. Nie zawracalabym dupy za przeproszeniem, ale TD 500 musialbym ciagnac z Polski w rozsadnej cenie, a 350 mam na miejscu w bardzo dobrej.

A jak z nawozami? Czy ktos podziela moje obawy co do dopasowania pierwiastkow w biotabsach do autoflow? Pierwsza moja mysl byla zeby posadzic automaty w biobizz light mixie i raczej nie zawracac sobie glowy nawozem na weg, a pozniej dopiero na flow jakies mieszanki od advanced nutrients czy cos takiego. Widzialem gdzies rowniez nawozy przeznaczone na autoflowering bodajze od Canna, podobno coraz wiecej osob zaczyna je stosowac do automatow.

co do td 350 to miałem jeden ale przypadkiem go roz***ałem. 3 dni temu przyszedł nowy i chodzi bardzo ch***wo. nie wiem w sumie dlaczego...
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Może dlatego że trafiają sie chu**we partie? Ja tak miałem z Black Orchid Axial Quiet-cała partia chu**wa była i oddawali je z kilku growshopów-sam odesłałem 3 szt bo po kilku chwilach stawały a jeden mi korki wy***ał. W sklepie sie nie dziwili i następne z nowej partii testowali przez łikend zanim mi przysłali.
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
Może dlatego że trafiają sie chu**we partie? Ja tak miałem z Black Orchid Axial Quiet-cała partia chu**wa była i oddawali je z kilku growshopów-sam odesłałem 3 szt bo po kilku chwilach stawały a jeden mi korki wy***ał. W sklepie sie nie dziwili i następne z nowej partii testowali przez łikend zanim mi przysłali.


myślałem o tym że albo poszło coś nie tak z tą partią albo nastawili się teraz na zysk i wykonują je mniejszym kosztem. poprzedni miałem kilka lat a obecny najchętniej bym wymienił. napisze zaraz do nich czy mieli podobne problemy.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Jak coś nie hula to wymieniaj -nie ma sie co pier***ic w tańcu. Łaski ci nie robią.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
zawsze tak robie ale... to zamówiłem z Polski. U nas coś wymienić to trzeba mieć nerwy ze stali :p

E tam, przesadzasz troche. Jezeli cos nie dziala tak, jak powinno to masz prawo do oddania/wymiany/naprawy z tytulu niezgodnosci towaru z umowa, lepiej idz ta droga zamiast skladac reklamacje. Dlaczego? Niezgodnosc towaru z umowa jest gwarantowana ustawowo, sprzedawca ma 14 dni na uznanie zgloszenia za zasadne - jak nie bedzie info po tym czasie to z automatu racje ma kupujacy. Wybierasz tez forme zadoscuczynienia, tzn mozesz wziac kase, mozesz tez wymagac wymiany. W przypadku reklamacji palujesz sie na zasadach producenta, co rzeczywiscie moze byc problematyczne. Napisz ladnego maila, odeslij went, mozesz kupic se nowy - a za poprzedni zwroca ci kase.
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Może dlatego że trafiają sie chu**we partie? Ja tak miałem z Black Orchid Axial Quiet-cała partia chu**wa była i oddawali je z kilku growshopów-sam odesłałem 3 szt bo po kilku chwilach stawały a jeden mi korki wy***ał. W sklepie sie nie dziwili i następne z nowej partii testowali przez łikend zanim mi przysłali.


Dla mnie te wentylatory jak np z Black Orchid nie mają kompletnie nic wspólnego z prawdziwymi TD Silentami ..... ot nędzne badziewie stylizowane na td silent
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Nie no Panowie ja nie twierdzę że Black orchid to jakaś topowa marka czy coś, tylko przykład podałem z własnego doświadczenia odnośnie całej sytuacji. Jedyne co powiem na ich temat to że u mnie się sprawdzaja do tej pory i tyle.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół