nasiona marihuany

Diagnoza choroby/niedoboru (zdeformowane liście)

Wyszukiwarka Forumowa:

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Witam. Mam problem z moimi kwiatkami. Mają jakieś zdeformowane liście, a niektóre plamki widoczne na zdjęciach. Mało tego, zauważyłem, że coś zjada moje pomidorki i pomyślałem, że to ślimak... Szukałem i nie znalazłem. Ale przypadkowo odkryłem coś innego - zakamuflowaną, zieloną gąsienicę, która bardzo pokochała moją roślinkę, bo przy zdejmowaniu jej małym patykiem, atakowała go konsekwentnie niczym ludzie rzucający kamieniami w dinozaury... W sumie znalazłem dwie gąsienice na dwóch kwiatkach. Kolejny też ma ślady tego potworka, ale niestety go nie znalazłem. Zauważyłem natomiast innego robaczka, który zajął sobie moją roślinkę i co go zrzucę, to wraca (zadomowił się skubany). Będzie widoczny na zdjęciu. Czy jest on pasożytem, którego powinienem się koniecznie pozbyć i czy mógł zrobić jakąś krzywdę moim dzieciom, np. widoczną na zdjęciach? Czy wiecie może, co może powodować taką deformację liści i czy jest to niekorzystne dla rozwoju kwiatków? Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu? Czy te plamki oznaczają niedobór jakiegoś pierwiastka czy może jest to ślad po jakimś pasożycie (robaku)? Pozdrawiam.

H9ht.jpg

HY5x.jpg

HWF5.jpg

Ht39.jpg

HR8Q.jpg

Hq5V.jpg

Hp9H.jpg

HP7k.jpg

HLwz.jpg

HiLd.jpg

HCUE.jpg

Ha88.jpg

H20J.jpg

H1Dr.jpg
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Moim zdaniem takie geny, i nic z tym nie zrobisz. To tylko defekt kosmetyczny, nic jej nie jest.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dokładnie, ja bym sobie tym nie zawracal głowy taką pierdołą. Do póki liście nie zmieniają koloru/nie wybarwiają się jakieś plamy to jest dobrze. ;)
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Na ostatnim zdjęciu to nie są jakieś plamki? Czy po prostu też kosmetyczne?
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Tak jak juz pisalem, masz zdrowa roslinke...tylko ze brzydka :sunny:
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Ważne żeby dała dzieci haha. Dziękuję bardzo za pomoc heh
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Witam ponownie. Załączam zdjęcie, to raczej nie wygląda na urodę kwiatka. Liście te zostały zerwane z bardziej dolnych partii. Na jednej roślince widać, że liście robią się powoli żółte, a niektóre mają brązowe krawędzie. Co może być przyczyną?
IMG_20190816_120200.jpg

IMG_20190816_115620.jpg

IMG_20190816_115611.jpg
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Niektóre liście robią się jaśniejsze niż reszta (coraz bardziej żółte). Czy powodem może być brak wystarczającej ilości azotu? Podlać je nawozem na weg? Mowa o biohumus super forte do zielonych. Proszę o pomoc.
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Lej sama wodę, odstaw nawozy na jakiś czas.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół