nasiona marihuany

[LED CLU058 150W] [0.36m2] Fem 2xGreen Crack, 1xLemon Zkitte

Wyszukiwarka Forumowa:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
W ogóle nie widać perlitu w tej twojej ziemi Canna Terra... a keramzyt lepiej zmieszać z ziemią na dnie doniczki niż sypać na wierzch w celach ozdobnych.

Perlit ma tylko terra professional bez plusa, bio i z plusem nie mają. Keramzyt na powierzchni ogranicza parowanie z gleby i przesuszanie się wierzchniej warstwy co pozwala na lepszy rozwój korzeni bliżej powierzchni...
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Perlit ma tylko terra professional bez plusa, bio i z plusem nie mają. Keramzyt na powierzchni ogranicza parowanie z gleby i przesuszanie się wierzchniej warstwy co pozwala na lepszy rozwój korzeni bliżej powierzchni...

A pętam jak się kiedyś pros'y na forum śmiały, że "chłopaczki wysypują jakieś ładne gliniane kamyczki żeby ładnie wyglądało, bo to chu*a daje tak naprawdę" :D
 

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
Keramtyz wywalilem już rano widać zresztą na zdjęciu.
Kurde co do perlitu to myślałem że ta ziemia ma już wszystko co ma zobaczyłem kiedyś jakąś fotorelację i ziomek nic nie pisał o perlicie i nie było to widać. Więc nie wiedziałem że do tej ziemi będzie mi potrzebny. Przeczytał przed chwilą taki tekst

"Canna****Terra****Professional****PLUS
Ekskluzywne organiczne składniki wysokiej jakości, jak np. spulchniony torfowiec i rodzaje kory drzewnej, które posiadają właściwości dezynfekcyjne wchodzą w skład****Terra****Professionl Plus. Posiada ona bezpośrednie działanie wspomagające rozwój korzenia i silnych pędów, podczas gdy przyspieszony metabolizm w połączeniu z małym występowaniem chorób zapewnia podwyższona produkcję.
Specjalna konstrukcja zapewnia optymalną ilość powietrza i wody w ziemi.
CANNA****Terra****Professional****Plus zawiera pierwiastki śladowe i chelaty, które chronią rośliny podczas wzrostu." (Znaleziony na tym forum)

Co do panienek ziemia była sucha więc podlalem ja wodą z atami Rootbastic i po 5h wyglądają jak by się odbudowały troszeczkę ale zobaczymy po dniach.

 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
A pętam jak się kiedyś pros'y na forum śmiały, że "chłopaczki wysypują jakieś ładne gliniane kamyczki żeby ładnie wyglądało, bo to chu*a daje tak naprawdę" :D

Prosom ładnie rośnie cokolwiek i jakkolwiek by nie robili :)
 

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
UP Dzień 14

Cześć i czołem

Zaczynamy od Lemon Zkitte.
Z bardzo wielkim żalem muszę powiedzieć że niestety z drugiego nasiona również nic nie wyszło, 72h w wodzie się moczylo potem precrushing i na waciki na 6 dni. Niestety nic się się stało, jedynie co zauważyłem to jakiś biały plyn który wylał się z nasiona. Więc to już koniec z Lemon Zkittle, nie mam już nasion LZ.

Zostało mi ostanie nasionko Green Crack które wrzuciłem do wody i po 48h puscilo kielek i wsadzilem do KRążKA. Po 2 dniach dokladnie dzisiaj puściła głowę ku sloneczku. Różnica między 2 poprzednimi A nową jest dokładnie 14dni.


Temp.
D: 27°C/45% (max/min)
N: 20°C/70% (min/max)

Dwie pierwsze podlewane codziennie mała ilością wody z Rootbastic (0.5ml na 1L wody).
Przez ziemie popalone pierwsze listki.

Najpierw pani zamulona


Druga pani w lepszej kondycji


I wspólnie:

bez lampy


i z lampą
47

PS: Jak długo trzymać w tych tofowych doniczkach?
 
Z

z\G/esio

Guest
Słabo Ci idzie kiełkowanie szczerze powiedziawszy. Szkoda trochę tych nasion zmarnowanych. Miałem Ci ostatnio pisać, że nie potrzebnie moczysz te nasiona po 48-72h w wodzie. Przesadzaj te rośliny jak najszybciej tylko ostrożnie! Jakiej ziemi użyjesz, tej z Canna co już kupiłeś? Pamiętaj że ona ma wysokie N-P-K 12-14-24 także ostrożnie z nawozami po przesadzeniu i nie przelewaj ich przede wszystkim! Chyba lubisz podlewać z tego co zauważyłem tak więc z umiarem!
 

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
Słabo Ci idzie kiełkowanie szczerze powiedziawszy. Szkoda trochę tych nasion zmarnowanych. Miałem Ci ostatnio pisać, że nie potrzebnie moczysz te nasiona po 48-72h w wodzie. Przesadzaj te rośliny jak najszybciej tylko ostrożnie! Jakiej ziemi użyjesz, tej z Canna co już kupiłeś? Pamiętaj że ona ma wysokie N-P-K 12-14-24 także ostrożnie z nawozami po przesadzeniu i nie przelewaj ich przede wszystkim! Chyba lubisz podlewać z tego co zauważyłem tak więc z umiarem!

Co masz na myśli że zle kielkuje? Chętnie przyjmę radę...
Co do ziemi. Tak mam Canna Terra Professional Plus.
Zamowilem 25l Plagron light mix.
Co do wody, podlewam co prawda 1 dziennie, na następny dzień ziemia sucha na wiór
 
Z

z\G/esio

Guest
Wystarczy nasiona potrzymać 12-24 h w kieliszku, może być sklepowa źródlana woda. Możesz dodać 1-2 krople wody utlenionej i potem na wacik/chusteczkę do ciemnego, oddychającego miejsca. Raz dziennie zwilżyć trzeba, żeby nie uschły. Ja tak robię i nigdy nie musiałem robić precrushing-u. Ziemia, którą zamówiłeś ma takie same NPK jak Canaa Terra Plus i piszą żeby nawozić po tygodniu. Więc możesz poczekać nawet 2 tyg. po przesadzeniu. Masz keramzyt to go użyj ponownie jak chcesz, tak jak koledzy wcześniej nas "pouczali". Nię będzie Ci tak woda wyparowywać, ale zmieszaj go też z ziemią przed przesadzeniem i rozsyp go zwłaszcza na dno donic. Z drugiej strony bez niego lepiej widzisz czy ziemia jest sucha na wierzchu. Trochę Cię to może hamuje z podlewaniem przynajmniej...
 

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
Zamówiłem ta ziemie ponieważ mi ja polecili na pierwsze 3 tyg. Więc posluchalem i zamówiłem. Co do keramzytu dam na górę i zobaczymy czy się poprawi (wcześniej dostałem z***ke za to) a na dno donice zkolei przeczytalem ze nie powinno się dawać pod donice które posiadam czyli hercules i airport.
Już sam nie wiem, zdania mocno podzielone.
Ale chce się uczyć i wyciągnąć z tego jak najwięcej.
Chyba największe doświadczenie można wyciągnąć na próbie i błędów....
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,733
Odznaki
10
Żeby w swoim debiucie za bardzo się nie wpierdzielić z za dużą ilością podlewania czy nawozów, wziąłem monitor roślin od Xioami. Dopiero dzisiaj go uruchomiłem, na razie bardzo pomógł z temperaturą i poziomem wilgotności gleby. Zobaczymy jak z żyznością będzie. Na Banggood czy innym Ali można dostać za niecałe 40 zł w promo (mi się tak trafiło). IMO, dla laika to dobra pomoc.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
Żeby w swoim debiucie za bardzo się nie wpierdzielić z za dużą ilością podlewania czy nawozów, wziąłem monitor roślin od Xioami. Dopiero dzisiaj go uruchomiłem, na razie bardzo pomógł z temperaturą i poziomem wilgotności gleby. Zobaczymy jak z żyznością będzie. Na Banggood czy innym Ali można dostać za niecałe 40 zł w promo (mi się tak trafiło). IMO, dla laika to dobra pomoc.

Za***ista sprawa. Widziałem już to wcześnie lecz bieda z kasa A musiał bym kupić 3 więc słabo. Ale pomyślę na następny raz o tym budżecie.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,733
Odznaki
10
Tak, niby zalecają po sztuce na roślinę, ale stwierdziłem, że bez przesady. Mam trzy takie same doniczki i jedną mniejszą, więc doszedłem do wniosku, że jeden na pogląd starczy. Gdyby to były kompletnie różne rośliny o zupełnie rożnych potrzebach, to branie kilku miałoby sens. A skoro nie ma aż tak dokładnych danych, jak np. ilości konkretnych pierwiastków, to mija się to z celem.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Zamówiłem ta ziemie ponieważ mi ja polecili na pierwsze 3 tyg. Więc posluchalem i zamówiłem. Co do keramzytu dam na górę i zobaczymy czy się poprawi (wcześniej dostałem z***ke za to) a na dno donice zkolei przeczytalem ze nie powinno się dawać pod donice które posiadam czyli hercules i airport.
Już sam nie wiem, zdania mocno podzielone.
Ale chce się uczyć i wyciągnąć z tego jak najwięcej.
Chyba największe doświadczenie można wyciągnąć na próbie i błędów....

Light mix jest dobry, wcale nie jest to nakoksowana ziemia, te 2 tygodnie bez nawozenia spokojnie. Co do keramzytu - ilu ogrodnikow tyle zdan, ja nie uzywam i nie widze takiej potrzeby, szczegolnie na wegu. Z kielkowaniem tak samo - jest masa sposobow i kazdy jest dobry jak dziala. Co do samego podlewania, dobrym rozwiazaniem jest spryskiwanie mlodych sadzonek i ziemi, lepiej sie wilgoc rozklada
 

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
UP Dzien 21 i 7


Część i czołem

Dziewczyny zostały przeprowadzone do docelowego boxa jak i dwie najstarsze do doniczek hercules 9L i Airpots 9L, A najmłodsza jeszcze nie. LED CLU058 z soczewka 120° powieszony na 65cm nad najwyższa roślina i ustawiona na potencjometrze 65% (wedlug tej skali 110W)

Temp.
D: 24.5°C/68% (max/min)
N: 20.5°C/84% (min/max)

Zacznę od najmłodszej panienki.

Przesadzona do doniczki którą leżała w domu. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile ma litrów ale na oko, około 4L. Ziemia Plagron Lightmix. Spryskiwana codziennie sama wodą Oaza. Dziś dostała Rootbastic
Rosnie jak widac.




Pozostałe 2 dziewczyny które wyszły na świat w tym samym czasie jak widać są całkowicie inne pod względem wzrostu. Ale sami proszę stwierdzcie czy jedna jest zamulona A druga jest normalna, A może ta zamulona jest normalna A normalna koksem. Podlewane co 2 dzień około 300ml na roślinę z Rootbastic 1.25ml na 1L wody Oaza




Ta normalna A może nie...


I teraz cały box i rodzina Green Crack




PS: Wiem że jeszcze za wcześnie na cięcie Uncle Bena ale chciał bym się upewnic gdzie uciąć, tak jak zaznaczyłem czy piętro nizej??


 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół