nasiona marihuany

Ekstrakcja THC spirytusem z marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

ojtek123

Well-known member
Rejestracja
Cze 20, 2014
Postów
118
Buchów
0
Cześć wszystkim.
Prosił bym o poradę. Chcę zrobić olejek leczniczy ale mam kilka dylematów. Mam dość trochę materiału odmiany medical mass (10%thc 10%cbd)i chciałbym go ekstrachowac, wybrałem do tego spirytus. Cały proces opiszę z zdjęciami w tym poście jak będę pewny wszystkich działań. Dodam jeszcze że olejek ma służyć celom terapeutycznym (nowotwór)
1. czy wg jest potrzebna dekarboniza w piekarniku, czy nie zabije to innych kanabloidow, terenów, flawioidow i innych potrzebnych związków? Z kolei czy bez dekarbonizacji będzie za mało thc cbd ?
2.Czy jesli macetat będzie puzniej i tak odparowywany w wolnowarze w temp ok 80 oC to może thc cbd zostaną wtedy aktywowane? (czy jest to moze temperatura za niska by aktywować thc, cbd).
Dodam że wolnowar można ustawić na większą i mniejszą itemperature.
3.czy spirytus podgrzać przed przuceniem materiału czy nie koniecznie?
Pytam bo jakoś nie przekonuje mnie widok materiału po dekarbonizacji w piekarniku.
Czytałem dużo przepisów i różnie piszą. Np. na jednej stronie przepis z spirytusem nic nie mówi o dekarbonizacji a na tej samej przepis z oliwa z oliwek już tak, nawet jak jest potem jeszcze długo podgrzewana.
Jeszcze raz podkreślam że olejek ma służyć celom terapeutycznym.
Z góry dziękuję za sugestie :)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Jo!
Można powiedzieć, że i tak będziesz dekarboksylował (nie dekarbonizował. Dekarbonizacja to reakcja chemiczna, w wyniku które następuje wydzielanie dwutlenku węgla [PWN]) w tym rozpuszczalniku. Wszystko co potrzeba rozpuści się w nim.

Zrób analogicznie jak jest opisane w poradniku Dyzmy i wszystko się uda:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?109195-Mój-dzisiejszy-olejek-(DIY-RSO)

W skrócie - materiał do rozpuszczalnika, mieszu mieszu, filtrowanie, odparowywanie i gotowe.
Robiłem już kilkukrotnie i wszystko było aktywowane jak trzeba hehe :)
 

ojtek123

Well-known member
Rejestracja
Cze 20, 2014
Postów
118
Buchów
0
Jo!
Można powiedzieć, że i tak będziesz dekarboksylował (nie dekarbonizował. Dekarbonizacja to reakcja chemiczna, w wyniku które następuje wydzielanie dwutlenku węgla [PWN]) w tym rozpuszczalniku. Wszystko co potrzeba rozpuści się w nim.

Zrób analogicznie jak jest opisane w poradniku Dyzmy i wszystko się uda:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?109195-Mój-dzisiejszy-olejek-(DIY-RSO)

W skrócie - materiał do rozpuszczalnika, mieszu mieszu, filtrowanie, odparowywanie i gotowe.
Robiłem już kilkukrotnie i wszystko było aktywowane jak trzeba hehe :)

Dzieki wielkie :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół