nasiona marihuany

Oświetlenie do boxa 40/55/100

  • Autor wątku Usunięty 7230
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
U

Usunięty 7230

Guest
Witam.
Posiadając żarówkę elektrox cfl 200w w boxie 40/55/100 do automatów, lepiej wymienić na coś na flow? Wyczytałem, że podobno lepiej ale nie wiem jak to obliczyć i co dokładnie kupić żeby było w miarę energooszczędnie. Ktoś może potwierdzić, coś poradzić czy jest sens zmiany?
 

Sophie

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2019
Postów
126
Buchów
0
HPS 150W, mniej prądu pobierze a sprawi się znacznie lepiej
 
R

RedMist

Guest
raczej więcej padu i sprawi się znacznie lepiej jak temp utrzymasz w ryzach.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
150W > 200W

Jakaś nowa matematyka?

CFL 200W zazwyczaj mają nieco mniejszy realny pobór. Za to HPS bierze zawsze 10-15% więcej W niż ma nominalnie. Ale fakt, różnica w poborze będzie niewielka a efekt dużo lepszy przy HPSie.
 

Sophie

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2019
Postów
126
Buchów
0
HPS bierze więcej przy uruchamianiu, potem schodzi do nominalnej mocy, tak mi przynajmniej watomierz pokazuje, a CFL nie wiem, nie sprawdzane...

Tak czy inaczej...na tą powierzchnię starczy nawet HPS 100W i go to lepiej wyniesie, za prąd i w plonach
 
U

Usunięty 65798

Guest
CFL 200W zazwyczaj mają nieco mniejszy realny pobór. Za to HPS bierze zawsze 10-15% więcej W niż ma nominalnie. Ale fakt, różnica w poborze będzie niewielka a efekt dużo lepszy przy HPSie.

Tylko, że na cfl możesz rośliny mocno zblizyć do źródła światła, co przy tej wysokości boxa może być pomocne.
Chyba, że będziesz trzymać w ryzach roślinke i odpowiednio kontrolować jej wzrost to hps nie powinien być gorszy, a wręcz przeciwnie.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
O,rzesz w pytkę...się rozwodzicie jaką żarówkę i czy warto...koleś ma konto z 2008!!!chyba zdążył doczytać!
Koniec tematu.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół