nasiona marihuany

Roślinki wolno rosną. Czy dobrze robię LST? Automaty FOTO

Wyszukiwarka Forumowa:

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Witam. Posiadam 2x green poison XXL z gratisów oraz 1x greenomatic. Dodatkowo 1 greenomatic ale nie wiem czy nie herma oraz 1 greenomatic, który przestał kompletnie rosnąć. Skupiam się jednak na pierwszych 3 roślinkach. Za kilka dni będą miały miesiąc. Niestety, według mnie, są małe. Niby to odmiany auto, ale wydaje mi się, że powinny rosnąć szybciej. Nawożę je biohumus forte do zielonych. Kolejne podlanie będzie już na flo (florovitem do pelargonii npk 4-6-8). Na później posiadam jeszcze plagron pk13.
Przesadziłem je 2 dni temu do większych donic i zrobiłem lst, które dzisiaj poprawiłem. Korzenie nie dochodziły do dna donicy więc nie wydaje mi się, aby to była wina za małych doniczek. Są na dworze, chyba, że ma padać. Wtedy je chowam do środka, bo deszcz załatwił mi już kiedyś sporo roślinek. Dodam, że z tydzień temu moje roślinki były zaatakowane przez robaki (wciornastki). Jak niektórzy wiedzą, ciężko się ich pozbyć, więc od razu sięgnąłem po chemię i problem zniknął.
Podłoże kwiatowe sterlux, podlewane wodą oazą (ze względu na dobre pH). Nie jestem pewny co do podłoża, takie polecił mi ogrodnik. A tego, co chciałem, niestety nie mieli.
Co może powodować słaby wzrost roślin?
Czy wykonuję LST poprawnie? Ze względu na giętką jeszcze łodygę, pozwoliłem sobie zgiąć je do ziemi (roślinki nie zostały uszkodzone).
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.







 
Ostatnia edycja:

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
wrzuc zdjecie tego
Ta ziemia ma wysokie NPK NPK+Mg (16-16-18)+(5). Nawozy mozesz sobie jeszcze darowac poki nie wykazuja niedoborow.. A to pewnie jeszcze chwile potrwa:)
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Już dodałem zdjęcia, myślałem, że jest opcja dodania, ale zapomniałem i musiałem wgrać na serwer. Zgadza się, ma wysokie npk. Czyli nawet na flo mam nie dawać? Podlewane były wczoraj. Na zdjęciach widać daty kiedy wykiełkowały. Czy nie wyglądają na małe? Dziękuję z góry za odpowiedzi.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Roslinki wrzuc do kosza. Od zbyt mocnej ziemi siewki sa popalone i nic juz z tego nie bedzie. Kup jej Ziemie o niskim zasoleniu. Biobizz czy Plagron lighmix.Nie chcialem zlowrozyc w 1 poscie ale z tego co widze to jednak przepalone korzenie.
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
To znaczy one rosną z dnia na dzień i to widać. Chociażby po lst gdzie dzisiaj musiałem już zmieniać te a'la druty. Po prostu dość wolno. Korzenie miały, doniczka nie była nimi wypchana, ale jednak były. Poprzedni krzaczek, który może jest hermą miał podobną długość i dopiero później zaczął szybciej rosnąć. Trochę szkoda mi ich wyrzucać. 2-3 cm wkopane zostały niżej niż były wcześniej, ale i tak jak dla mnie są dość małe. Czy jest jakieś inne rozwiązanie i czy już nic z nich raczej nie będzie?
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Lej sama woda przez nastepne 2tyg nie rob tego lst, odpusc sobie, zrobisz jak beda wieksze np od 4 pietra ale dobrze rozwinietego .
Jak to ktos kiedys mi napisal na forum nadgorliwosc swiezgo growers to podstawowy blad przy uprawie bo za bardzo ingeruje w zycie tosliny od najmlodszych dni ja mialem wieksze sadzonki niz ty w ziemi za 15zl. I bylo spoko obejrzyj mojs galerie
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
A flush wchodzi w grę czy bardziej zaszkodzi? Jak dać flush to kiedy bo nie chcę żeby zgniły.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Flush dopiero jak bedzie suchutko
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
uwierz, ze one nie rosna:)
nie chce mi sie za bardzo szukac. To jakies moje 30 i 40dniowe roslinki

normal_DSC_0338.JPG

normal_DSC_0350.JPG


Twoje niestety juz nie sa od odratowania, tym bardziej, ze jest to automat, ktory zaraz bedzie chcial kwitnac, szkoda pradu na 0.2g gotowca.
Kup ziemie do siewek i zacznij jeszcze raz. Zobaczysz roznice.
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
A [MENTION=76761]GardenicPower[/MENTION] co uważasz o flushu? Jeszcze może podratować coś czy już za późno? Przypomnę że to automaty i wg producenta na greenomatic ścinka po 2 miesiącach ale znając życie 2 miesiące i tydzień- 2.5 miesiąca. To sobie pewnie trochę poczekam. Bo od góry nawet wilgotno jest. Czy mogę dać kranówkę czy lepiej zrobić flusha oazą? Nie ukrywam, że sam uważam, że flush kupną wodą to lekka przesada. Ale wolę zapytać trochę bardziej wtajemniczone osoby.

---------- Post Zaktualizowany 01:08 ---------- Data pierwszego postu 01:06 ----------

To nie do końca indoor, przebywają na dworze jak nie pada. I rosną, przecież widzę. Jak pisałem - wolno ale rosną, widać to na pięterkach.

---------- Post Zaktualizowany 01:09 ---------- Data pierwszego postu 01:08 ----------

Tym bardziej na outdoor już nie mam czasu. A do indoor nie mam sprzętu. Jedyne co wychodzi w grę to out.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Kompost, tutaj naprawde niestety ma czego juz ratowac.
Flush ani zadnej inne zabiegi czary mary w niczym nie pomoze.
Nawet jesli ruszy jakims cudem to da Ci ulamek plonu, ktory moglbys miec normalnie. Wyrzuc to bez zalu i przygotuj odpowiednie podloze.
Kup sobie Plagron Lightmix, TryPacka Biobizza z Fishmixem i zobaczysz roznice.
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Czy na kolejny outdoor nie jest już za późno? Tym bardziej że wykiełkowałyby 26 lipca pewnie.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Jak uwazasz zrobisz . Moze jak kolega mowi wy*** ale na outa nie masz nic do stracenia . Nowy mix ale nie za mocny dla mlodych roslin . Kup zmykla ziemie z odzywkami i 2 -3 tyg masz spokuj , potem kombinuj z lepszym mixem . Pozdro
 

Tajemny

Well-known member
Rejestracja
Cze 14, 2016
Postów
89
Buchów
0
Uznałem, że jak nie mam nic do stracenia, to zrobiłem im dzisiaj flusha. Ale nie wiem czy wystarczającego, bo na każdą donice 10l wyszło 10l wody. Kranówki, ale niechlorowanej. Dam znać czy przeżyły, czy zgniły i czy ruszyły. Ponadto usunąłem a'la druty, w tej sytuacji dam sobie spokój z treningiem.

---------- Post Zaktualizowany 01:54 ---------- Data pierwszego postu 01:40 ----------

Dodam, że nawet 5g z roślinki będzie dla mnie wystarczające. Nie palę codziennie. Chociaż teraz nie wiem nawet czy rośliny po pierwsze przeżyją a po drugie czy coś z nich będzie. Trudno, ryzyk fizyk.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Jak zrobiles flush nie podlewaj rosli do momentu kiedy beda mialy naprawde sucho . To jest bardzo wazne poniewaz gdy korzenie maja zbyt duzo wody sa leniwe i jej nie szukaja oraz sie nie rozrastaja bo maja nadmiar wody
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół