nasiona marihuany

0.11m2 Podróżniczy growbox [FEM] Northern Light/Critical RQS

Wyszukiwarka Forumowa:

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Witam szanowną widownię i nauczycieli z forum:tiphat:Jest to moja pierwsza uprawa indoor więc wszelkie sugestie i porady mile widziane, uwagi również.

Pestki to ( 3x NL, 1x Critical, 3x Specjal Kush)z czego 2 zostaną w boxie a reszta na out może coś z tego będzie:crazy:Rośliny mają 11 dni od wyjścia z ziemi i są mizerne ale od 9 dnia zaczęły przyspieszać wzrost to mam nadzieję że się rozkręcą, za parę dni zamierzam przesadzić najlepsze z nich do docelowych 6l doniczek, ale celuje w te 2 co są w opakowaniu po jogurcie.


Mój setup to:

* box z walizki
- tu relacja zbudowy: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?141105-Podróżniczy-Growbox-0-11m2-do-oceny
* ziemia - zwykła ze sklepu z kermazytem + perlit na dno.
* oświetlenie - żarówki led PILA 4x14w 2700k 1520lm ( weg zamieniam 2 żarówki na 11w 6500k 1050lm )
* wentylacja - 2x
went. komp. be-quiet 120mm, 100m3/h , filtr węglowy 100m3/h
* doniczki - 2x 6L
* nawozy - try pack od Biobizz
* trening - cięcie Wujka Bena na 4 szczyty
* fotoperiod - 16/8 Weg , 12/12 Flo
* warunki - będę pisać w upach
* dodatki- mikoryza Great White, CalMag , boom boom spray

Więc kilka fotek z tego co się działo w boxie do tej pory



displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

Następny up po przesadzeniu :getting-stoned::getting-stoned:
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Fajny przenosny box :D mozna zabrac na wakacje
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
No! Ciekawy projekcie :) Te butelki to bym jakąś czarną taśmą obkleił, za mega pro growera się nie uważam, ale z tego co kiedyś wyczytałem korzenie nie lubią światła za bardzo :p Zależy tez ile je tam będziesz trzymać ;) Obserwuje bo boxik ciekawy ^^ tak jak [MENTION=67259]oczykobry[/MENTION] pisze, pod pachę i na wakacje z paniami :D Oby do końca!
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Witam leci UP


Rośliny mają 16 dzień.:freak: Zostały przesadzone do doniczek docelowych 6 L.Dałem keramzyt na dno, mikoryze posypaną na dołki, ziemia zmieszana z perlitem i dwoma garściami dolomitu. Podlałem je po 250 ml wody, ktoś mi podpowie czy to nie za mało ?

Myślę że teraz wystrzelą ze wzrostem bo ziemie miałem hujową w małych doniczkach, z piaskiem była ( taką kupiłem :jprd:).a teraz kupiłem za 1,19Eu w Aldi pro ziemie- chociaż bez piachu<joint>
Nawozem zamierzam koło 20 dnia podlać połową dawki Bio Grow.

Reszta roślinek praży się na out<peace>
To tyle chyba <wodna> leci parę fotek robionych waporyzatorem:crazy:

displayimage.php
[/url][/IMG]

Northem Light:
displayimage.php
[/url][/IMG]

Critical:
displayimage.php
[/url][/IMG]


displayimage.php
[/url][/IMG]

Przed podlaniem:
displayimage.php
[/url][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Dobry ten Twój box.Kilka lat temu na ruskich stronkach śmigał jeden co konstruował takie wynalazki.Było kilka jego projektów na icku i pamiętam też miał walizę.Dobry pomysł.
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Yo ! UP

Dzień 26 u roślinek minął:bounce:
Więc to tak, tydzień temu w dniu 19 weg zrobiłem cięcie wujka bena, po treningu podlałem 1,5 L wody na obie z mikoryzą.
Panny przeżyły trening i sobie rosną prężnie :pop: tak wyglądają teraz :

Po lewej NL, prawa - Critical
displayimage.php
[/url][/IMG]

NL
displayimage.php
[/url][/IMG]

Critical
displayimage.php
[/url][/IMG]

Zdjęcia z dnia treningu

Przed
displayimage.php
[/url][/IMG]

Po :crazy:
displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Witam szanowne grono micro growerów <peace> Będzie do was dziś pytanie. Kiedy przełączać ?

Dzień 30 weg
Temp +/- 28C, Wilg. +/- 45/75 % nie pilnuję specjalnie tego, staram sie je pryskać wodą jak najczęściej:wed: podobno to lubiąą.
Od ostatniego upa nie podlewałem ich wodą bo jeszcze mokro mają, oby nie skisły tam:freak2:
Minęło 4 dni i wydaję mi się że fajnie urosły. Myślę że w najbliższych 3 dniach przełączę światło 12/12.
Jak macie jakieś sugestie, tipy itp. to z chęcią wysłucham.:tiphat:

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

Jak widać na zdjęciu roślina właśnie puszcza 5 piętro liści. Pierwsze odrosty na każdej z odnóg ucięte.
displayimage.php
[/url][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Yo UP
DZIEŃ 38 / WEG 31 / INDUKCJA 7 DNI

Puki co oznak kwitnienia nie widać, ciekawy jestem czy mi boxa nie przerosną:pop: U criticala jedna odnoga słabiej rośnie i ogólnie jest trochę mniejszy od NL.
Roślinki przez ostatni tydzień podlane były 2 razy, raz z nawozempo 0,5L potem wodą po 1L. Delikatny fryzjer poleciał przy przełączaniu światła. Zmieniłem oświetlenie na 4x 2700k 14w.
Dziś zauważyłem w oby dwu roślinach liczne korzonki wystające z ziemi ( przedawkowałem mikoryze :lol3: ) jednak było warto zainwestować w dobrą mikoryzę :jaraczz:
Myślę że je podsypię ziemią troszkę a potem warstwę keramzytu żeby miały ciemność korzonki.

displayimage.php
[/url][/IMG]

Od zmienionego fotoperiodu robiłem im codziennie krótką sesje zdjęciową, więc poniżej progres roślinki dzień po dniu aż do dziś <peace>

Dzień 1 INDUKCJA lewa NL , prawa CRITICAL
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

Aktualnie - dzień 7 indukcji



displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Jakbyś miał materiałowe doniczki to korzenie pewnie by przerosły je na wylot. GWS robi robotę. Zamieniłem Mycotrex na GWS własnie i jestem bardzo zadowolony. Powodzenia.
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
UP 1 DZIEŃ FLO

DZIEŃ 44 / WEG 31 / INDUKCJA 12 / FLO 1

Planty rosną dobrze, podsypałem nasterydowane korzonki ziemią. Critical już 3 dni temu puścił pierwszego włoska, NL jest te 3 dni do tyłu. Więc uśredniając niech dziś będzie 1 dzień flo<coolpalacz> Ostatnie 2 podlania sama woda, następne będzie z nawozem 3ml/l bio grow + 3 ml/l bio bloom.

Parę fotek poniżej z dziś, zdjęcia masakryczne- wiem, spróbuję za parę dni zrobić lepsze

Po lewej Critical, prawa NL

displayimage.php
[/url][/IMG]

NL
displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
UP

DZIEŃ 44 / WEG 31 / INDUKCJA 12 / FLO 3

Więc tak. Mamy 3 dzień flo, critical już pokazał sporo włosków, NL ma wy***ane i powoli wypuszcza kolejne, ale za to rośnie z dnia na dzień :pop:

Do żarówek zostało 8 cm. Przeglądając FR innych doszedłem do wniosku, że jeszcze trochę urosną, a jutro będę je naginał. Może nawet troszeczkę podłamie żeby ułożyć łodygi w spiralkę czy coś :freak2:
Proszę obejrzyjcie zdjęcia i dajcie znać czy dobrze myślę z tym gięciem, żebym mógł spokojnie zawapować:spalony:

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

NL
displayimage.php
[/url][/IMG]

Critical
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]

Podłączyłem filtr bo jak wracałem z pracy to przed drzwiami już wyczuwałem, a jak się wchodziło do środka to uderzenie soczystym zapaszkiem:bounce:
displayimage.php
[/url][/IMG]

Apropo filtrów <shiza> takie coś w coffiku ostatnio miałem przyjemność podziwiać.

displayimage.php
[/url][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Witam UP

DZIEŃ 50 / WEG 31 / INDUKCJA 12 / FLO 7

Zaczyna już się ładnie w boxie robić . Żywiczka już się pojawiła, panny zaczynają coraz ładniej
pachnieć:queen:


Wczoraj zostały ponaginane, oczywiście sznurkiem konopnym:smokee: Dziś już powstawały i wysokość się zgadza.
Podlałem je jedzonkiem po 4ml/L bio bloom / top max , następne podlanie już dam jej wody do picia wkońcu:crazy:

A oto one z dnia treningu :pop:

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

Aktualnie tak to wygląda Lewa NL, prawa Critical, który jest parę dni do przodu z flo.

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

CRITICAL

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

Northern Light
displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
YO ! UP po 20 dniach

DZIEŃ 70 / WEG 31 / INDUKCJA 12 / FLO 27

Ogólnie jest dobrze. <peace> Panny kwitną i pachną coraz mocniej.:queen:
Roślinki w międzyczasie zostały podsypane keramzytem, podlewane głównie nawozami i na końcu przelewane lekko wodą.


Jesień w boxie nastała <joint>

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]


displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

Critical:

displayimage.php
[/url][/IMG]


NL:

displayimage.php
[/url][/IMG]

Z informacji dodatkowych w NL na dole pojawiła się pleśń przez usychający resztek łodygi od liścia :crazy: popryskałem wywarem z czosnku, zobaczymy czy pomoże . Najwyżej utnę tego topka i może pleśń nie powróci.
Uszczelniłem filtr, bo górą przelatywało powietrze. Pomogło w znacznym stopniu.

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
YO !!! Dzień harvestu nadszedł dla CRITICALA :harvest::harvest: :harvest::harvest:

DZIEŃ 70 / WEG 31 / INDUKCJA 12 / FLO 53

Upów nie było tyle czasu, bo mam tak ch***wy aparat ,że szkoda zachodu. Ale dziś jest specjalny dzień dla panien w boxie. Mianowicie Critical poszedł pod nożyczki, NL również troszkę podciąłem bo pleśń się wdzierała w główne topy.


Więc - w międzyczasie:
Critical miał podlewane 2 tyg samą wodą, wcześniej też podciąłem mu jednego topka głównego z powodu pleśni. Trichomy praktycznie wszystkie mleczne, część bursztynowa. Wiem że mogłem dłużej potrzymać ale ta pleśń nękała je więc poszła ścinka.

Northern Light dostaje wodę z nawozem wedle tabeli producenta + od serca :bounce: i czasem wodą. Tutaj trichomy są jeszcze przezroczyste / mleczne zaś preflowery nadal świeże i pojawiają się nowe. Zamierzam potrzymać jeszcze to co zostało z NL koło 2-3 tyg.

Prawa Critical
displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

Zdjęcia z :harvest::queen:

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]

Gotowe do suszenia :spalony: na zdjęciu około 70 % wszystkiego, w sumie mokrego 100g

displayimage.php
[/url][/IMG]

Zdjęcie podleśniałego NL, którego dziś przyciąłem.


Już sie pogubiłem w tym upie <wodna> Puszczam jakie jest, Pozdro :tiphat:
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
I jak tam podróżniku? Co z drugą panią? Dawaj pan upka jakiego bo czlowiek ciekaw co to koniec koncow z tej walizki wyszlo ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół