nasiona marihuany

pomoc w doborze vaporyzatora

Wyszukiwarka Forumowa:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
To poczytaj temat i jak będziesz miał kosę w boxie spróbuj z małą rafandynką :freak2: taką 10 ml i dużą butelką gazu elico, w relce mojej z ww i ak 47 coś znajdziesz jak wycisnąć trochę tematu
https://www.forum.haszysz.com/showt...-White-Widow-0-18m2-LED-102W-HB-6L-coco/page3


I tu zalookaj jak chcesz coś ogólnie wiedzy w temacie zaczerpnąć i mniej więcej sobie wyobrazić jak ten gaz płuka towiec
https://nowaalchemia.blogspot.com/2012/12/ekstrakcja-nadkrytycznym-co2-i-kilka_3.html

Przepuszczę chyba teraz same topy z Lemona i będzie ciśnięty z vapcap M i nie wiem czy taka kombinacja nie zwiękrzyła by wydajności niż spalenie tematu z Joshów czy bonia. Bo wypie****am 0.5 z bonia i łapę fazę ale z mułem jak sam sk***iel a jak jarałem z wapa to nie wiem czy 0,2tam wessałem do komory i zamieciony jestem elegancko:dancee:a po takim koncentracie to chyba gaszę światło.

Jak Ci się nie chce szukać to pomogę trochę jeszcze a może się skusisz i spróbujesz kiedyś, tu masz o gazie, jakiś tekścik z alko z innego forum a sam używałem elico


"Ronson to średni mocno gaz. Poza magicznym colibri, vectorem, i innymi, istnieje też na polskim rynku gaz o nazwie Elico. Z typu posiada napis: BUTANE 1950. Ludzie twierdzą że Newport, który się nadaje, też posiada właśnie to oznaczenie i to oznacza że jest czysty. Z własnego doświadczenia, nie zostawia nalotu na lustrze, nie capi tak jak inne gazy, a ekstrakty wychodzą poprawne, i bardzo ładnie pachnące.

Co do samego sprzętu, tylko i wyłącznie szkło, albo stal nierdzewna. Plastik wchodzi w reakcje z gazem w mniejszym czy większym stopniu, tak samo guma w zatyczce. Szkło nie jest takie drogie, i jest do kupienia chociażby tu http://unikatowebonga.pl/pl/home/576-tuba-bho.html

Co do samego materiału. Liście mielone blenderem. I plus, i minus. Plus taki że będzie więcej. Minus taki że bardzo dużo wosku zostaje wypłukane przez gaz, który nie jest za dobry i za zdrowy. Jest jednak i na to sposób. Zalanie gotowego bho wysokoprocentowym alkoholem, wstawienie na noc do zamrażarki, i rano wosk powinien odłożyć się na gorze. Wystarczy go zebrać, resztę przecedzić przez filtr, i na końcu odparować alkohol (plus ewentualną wodę, bo nie ma 100% alkoholu). W ten sposób ekstrakt powinien być czysty, mocny, i PRZEpyszny. Alkohol przy okazji skutecznie pomaga w pozbyciu się resztek gazu."

Swoją drogą, myślicie że podczas masowej, wielkoskalowej ekstrakcji używa się małych buteleczek z gazem? Polecam poczytać o terpenatorach z obiegiem zamkniętym, komorą do usuwania wosku za pomoca suchego lodu, i tego jakich gazów używają na masową skale. Przy okazji można znaleźć informacje na temat czystości ekstraktów wykonanych przez niektóre placówki medyczne w laboratoriach. Przydatne informacje.

Tu jeszcze jakaś teoria ziomka

": Z jednej strony tak, bo CO2 samo w sobie nie jest w ogóle toksyczne. Z drugiej strony, wprowadzenie CO2 w stan nadkrytyczny, to wysoka szkoła jazdy, i bardzo niebezpieczna. Nie jest to metoda którą można by uzyskać w domu. Ale faktycznie czystość jest bardzo wysoka, nie licząc tego że dużo zanieczyszczeń może być w samym materiale z powodu nadmiaru nawozów.

Z drugiej strony, czy rzeczywiście gaz jest aż tak zanieczyszczony by być szkodliwy? W procesie ekstrakcji za pomocą gazu, powinno się użyć pompy próżniowej żeby pozbyć się całkowicie gazu. Jednak nie jest to konieczne. Śladowe ilości gazu które zostają w bho bez użycia pompy próżniowej i tak są spalane zanim dolecą do płuc. Pojawia się myśl że spalony gaz dostaje się do płuc. Tak, dostaje się, w podobnej ilości jak z odpalonej zapalniczki która podpala się papierosa.

Trzecia strona medalu. Bo wiadomo że każdy przedmiot geometryczny, w tym i medal, ma co najmniej 3 wymiary. Czy rzeczywiście gaz jest aż tak szkodliwy z powodu zanieczyszczeń, czy może to tylko wielki bojkot firm typu colibri, jak w wielu innych przypadkach w temacie cannabis? Gazu, dużo bardziej zanieczyszczonego propan-butan, używa się od lat chociażby w kuchenkach i grzejnikach. Ten gaz spala się i towarzyszy nam od lat, w kuchni, podczas gotowania, podczas dogrzewania pomieszczeń, i wielu innych sytuacjach. Zatruć? Raczej brak.

Koncentrat można uzyskać też zupełnie inną metodą. Przy użyciu suchego lodu wytrzepać hasz za pomocą worków, co samo w sobie będzie pozbawione zanieczyszczeń, a na końcu rozpuścić go w alkoholu, zrobić dewaxing alkoholem, odparować, i gotowe. Jedyny warunek w tej metodzie to użycie dobrego materiału kwiatowego, a kolega użył liści z których praktycznie nic by nie wyszło stosując tę metodę. No i czy warto robić bho, gdy ma się wytrzepany prawie czysty hasz? Uważam że nie.

Dodam jeszcze że w ten sposób - pozbycie się wosków - najczęściej powstaje koncentrat który nie jest stały, ma konsystencje lejącego się miodu, tzw. sap, chociaż nie jest to regułą, i zależy od bardzo wielu warunków. Dużo łatwiej związać go z chociażby z gliceryną, która sama w sobie ma ograniczone możliwości absorpcyjne i szybko się nasyca. Ale i z tym ludzie sobie poradzili. Wystarczy użyć PEG-100/200/300, i mamy gotowy liquid do e-papierosa który działa. Uprzedzając kolejne pytanie. Tak, jak się waporyzuje, to czuć zapach podobny do palonego haszu, jednak dużo słabszy."

I tu

" Ja tam zawsze odsysam próżniowo:p Tak, opisy ekstrakcji są, ale CO2 wprowadzone w stan nadkrytyczny, to naprawdę jazda bez trzymanki bez odpowiedniej aparatury. Nie chciał bym żeby ktokolwiek próbował w domowych warunkach i mu aparatura strzeliła... Obrażenia ponoć są takie że lepiej zginąć niż przeżyć i cierpieć...

Ale jak ktoś ma głowę na karku, to wiadomo, wszystko można, nawet podczas użytkowania gazu można odstąpić od "nie robić w pomieszczeniach". Robiłem wielokrotnie przy porządnym wyciągu który wychodził poza pomieszczenie na świat, jednocześnie robiąc ciepłą kąpiel na elektrycznej grzałce o odpowiedniej temperaturze, i w takim przypadku nie było nawet najmniejszych szans na kondensacje gazu w pomieszczeniu:) Ale to właśnie wszystko zależy od poziom zaawansowania wszystkiego:) CO2 jest najlepsze na obecną chwile;) Kiedyś najlepsze były same kwiaty, później różne harasy i inne, worki do wytrzepywania z wodą z lodem, aż przyszedł czas na butan/aceton/zdaje się że eter nawet, worki z suchym lodem, terpenatory, nadkrytyczne CO2. Ale w niedługim czasie może się pojawić jeszcze lepsza metoda bo technologia pójdzie do przodu:) Świat się kręci teraz dookoła marihuany dość mocno. A przynajmniej dużo mocniej niż kiedyś:

Ciekawi mnie to CO2 a jak bu to było z innymi rozpuszczalnikami jeszcze

Temperatura krytyczna [K]
Ciśnienie krytyczne [hPa]
Hel
5,3
2,26
Tlen
154,4
50,8
Azot
126,1
35
Powietrze
132,5
37,2
Dwutlenek węgla
304,2 (31,3°C)
72,9
Chlor
417
76,9
acetylen
309
62,6


Związek
Temperatura krytyczna [°C]
Ciśnienie krytyczne [bar]
Gęstość w warunkach krytycznych [g/cm3]
Butan
135,0
37,5
0,228
Dwutlenek węgla
31,3
72,9
0,443
Etan
32,3
48,1
0,203
Etylen
9,2
49,7
0,218
Podtlenek azotu
36,5
71,7
0,45
Pentan
196,6
0,232
Propan
96,6
41,9
0,217
Woda
374,2
217,6
0,322

Można zamienić butan na jakiś inny? Joł
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Apropo butanu, to w 2k16 z lisci przytopowych White russian x Diesel rider od rizzo,
wraz z kolegą zmielilismy temat, zamrozilismy gaz po czym zalaliśmy. Co później z tym zrobił nie mam pojęcia.
Spróbowałem produktu końcowego i klepało mocno.
Z tym, że moim zdaniem ciastka z takiej samej ilosci odpadów, dałby więcej radosnych chwil.
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
#Dea'th . Plenty jest spooro mocniejsze od Mighty, szczególnie jak pie****niesz 1g do komory i jazda:meksyk: Buchy dużo mocniejsze lecą i w główce też konkretniej.
Plenty to inna bajka, kupisz to się przekonasz:yeahh:
A dodatkowo z ustnika z plenty możesz zrobić ustnik do mighty przez adapter do bonga 14mm.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Czytłem że Plenty ma właśnie najlepsze do***anie ale komora ssie w hooj materiału, czyli tak jak piszesz 1g, dlatego mam M a nawet vulcano stoi nie używane sprzedam i biorę plenty jak będzie więkrza powierzchnia
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Tylko Mighty nabijam kilka tych kapsułek idę w teren i jest super zabawa. Baterie spokojnie mnie pokonują kilka razy. A w zimę idealny do palenia w garażu czy tam gdzie ciepło :) zapach zaraz znika jest elegancko.
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Mam jeszcze jedno pytanie,
ogólnie mam kompleks na punkcie moich podkrążonych, fioletowych oczu/ powiek.
Nie wiem na ile jest to spowodowane gandzią, na ile szlugami oraz nieregularnym snem.
Myślicie że zaprzestanie katowania organizmu dymem tj kupienie Mighty,
mogło by mieć pozytywny wpływ na sińce pod powiekami?

ps. nie biorę żadnych inych narkotyków niż ganja
 

KidJunkie

Active member
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
31
Buchów
0
W następnym tygodniu mam zamiar kupić waporyzator który będzie używany wszędzie jak i w domu tak i w terenie, tylko jest jeden problem mam raptem 1000 ziko, zastanawiam się na właśnie nad PAX 3 albo poczekam jeszcze trochę i lecę w Mighty
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Ni chooja byku, lece tak samo, sen w piz*u nieregularny, szlug leci i przeżuciłem się miech może dwa temu na vapcap M i oko błędne tak samo, sine i fiolet :sunny:, ogarnii sen a będzie dobrze bo przetestowałem już to.
Akurat w moim przypadku zbiegły się:zmiana sposobu palenia, dramatyczne zmniejszenie ilości które raz że wynikały z zastosowania samej"M" a dwa to za chwilę... I tak z 5g na dzień do 0,5g na dzień i tu..... po ku**a mojej pierwszej pracy w życiu bo 20 lat waliłem sake. Jak spałem to wyglądałem normalnie i nie zapie****ałem się na masę zaraz przed snem. No i teraz myk jest taki że jak więcej palę na wekendy to jest looz ale jak zarwywam nocki jak teraz (bo mam wolne jeszcze parę dni na ruszenie z nowym grow:dancee:) to ryj znowu zdezelowany. Ale wisi mi to ogólnie bo zaraz 6 rano i odpalam wiertare bo lampe trza robić

Uwierz mi kupując vapo znajdziesz dziesiątki powodów dla których warto było to zrobić a na twojej gębie zagości uśmiech, tylko jak jesteś fanem wiader to raczej słabo to widzę. Ja musiałem dwa tygodnie jechać z vapa bo nie było z czego innego i cieszę się niemiłosiernie, lolek teraz to mnie zamula tylko i jest raczej na sen jak już, bongo duże zawinołem w folie i pod łóżko bo po wypaleniu grama doszedłem do wniosku że lepiej mnie cyknie M i tak też się stało, po zaledwie 1 komorze która ma ponoć jakieś niecałe 0,2g i w tym miejscu nie pier***ę głupot bo jeden buch potrafi wypruć płuca na wierzch że 10min kaszlesz i wylatuje ci sama flegma z gęby. :yeahh:. No ale wiadomo jak podkręcisz tolerancje to musisz sobie kupić potem "plenty" co by się wprawić w nastrój. Ja staram się nie przekraczać 1 no max 2g na dzień i chodzę za***any :freak: zamiast 5czy czasem 7 i za to jeszcze w innym stylu bo faza z wapa jest dla mnie bardziej "soczysta i treściwa" bardziej sativovo lecę i czuć naprawdę różnicę w odmianach a zwłaszcza smak jest niesamowity, teraz lemon haze to sama przyjemność jakbyś wpie****ał tą kostkę cytrynową do sracza<lol>co się wiesza takie porównanie hehe
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Wyjątkowo się zgodzę z moim poprzednikiem. :D

A jak jesteś fanem wiader to polecam zakupić bongo że szlifem 14mm i silikonowy ustnik. To połączenie z vapcapem to poezja, istny raj dla kubków smakowych. Zbita, gęsta, przepięknie pachnąca para. Nawet udało mi się przekonać moją Miss na pierwsze bongo w życiu. Była wniebowzięta, stwierdziła, że to najsmaczniejszy sposób 'palenia'.
 

KidJunkie

Active member
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
31
Buchów
0
Same pozytywy w tym tygodniu zamówię Mighty i podzielę się wrażeniem i ogólną opinią na forum z punktu widzenia nowego użytkownika tego sprzęcioru.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Robiłem taki manewr bez ustnika że brałem małe bongo, podgrzewałem vapa, wkładałem w cybuch oplastając dłonią i palcami dookoła tak żeby uszczelnić wszystko elegancko., palcem tej samej ręki zatykałem sprzęgło w blaszaku a drugą rękę miałem wolną i zatykałem sprzęgło w boniu i ku memu zdziwieniu zapie****iłem konkretnego bucha,<lol> i tu też bardzo wyjątkowo :freak:zgodzę się z przed mówcą że sam smak wprawił mnie w osupienie a łagodność dymu niesamowita, jak by Ci pan Jezusek gołą stópką po podniebieniu przeszedł no i moc też niczego sobie. Pozdro
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Chciałem podziękować wszystkim,
dzięki wam jestem zadowolony z zakupu .. :tiphat:

Mighty daje niezłe chmury i potrafi u***ać.
użytkuje tylko na maxymalnej 210 C
Aktualnie próbuję ograniczyć wiadra, (najczęściej przed snem brakuje tego czegoś)
chciałbym zostać przy vapowaniu :)


dwa ICE
Oraz Critical od RQS

Temat uważam za zamknięty :flower:
dzięki
 
Ostatnia edycja:

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Siemanko. Jaki kolor powinien mieć zwapowany susz? Na początku był brązowy a teraz zdaje mi się przybiera barwę zbliżoną do czarnego. Coś mi się zaczyna niepodobać ten kolor.
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Czołem towarzysze!,
Przybywam do was z zapytaniem odnośnie podrażnienia gardła.
Miał ktoś z was problemy z przełykaniem wywołane poprzez waporyzację? Od niespełna dwóch miesięcy czuję takie przeskakiwanie w gardle podczas przełykania.

Wapuję dość dużo, niecałe 2 tygodnie mam bongo, i jest dużo przyjemniejsze dla gardła. Wapuje raczej +200 C. jakieś 10g tygodniowo sam przerabiam.

Zrobiłem wymaz z gardła i nie mam bakterii żadnej.
Przestałem palić papierosy specjanie,
Została tylko waporyzacja, zastanawiam sie czy nie zrobić ciastek. Dopóki mi nie przejdzie będę się odurzać przez żołądek :freak:

Dajcie znać jak z waszymi przełykami przy waporyzacji
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Chciałem podziękować wszystkim,
dzięki wam jestem zadowolony z zakupu .. :tiphat:

Mighty daje niezłe chmury i potrafi u***ać.
użytkuje tylko na maxymalnej 210 C
Aktualnie próbuję ograniczyć wiadra, (najczęściej przed snem brakuje tego czegoś)
chciałbym zostać przy vapowaniu :)


dwa ICE
Oraz Critical od RQS

Temat uważam za zamknięty :flower:
dzięki
Dzięki za wstawienie wątku, w którym treść mnie przekonała. Jak tylko dotrze zamówienie, pokaże swój wybór:tiphat:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół