nasiona marihuany

2 żarówki, którą wybrać?

Wyszukiwarka Forumowa:

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
siema wszystkim! wczoraj zakładałem temat na temat doboru paneli led, na szczęście udało mi się znaleźć wszystkie elementy mojej dawnej uprawy (5 lat temu.. był to mój debiut zakończony zbyt wcześniej ze względu na przeprowadzke) znalazłem 2 żarówki które były mi polecane na tym forum, ale nie pamiętam która jest lepsza! (jestem zielony) mój box będzie o wymiarach 60x60x140.

oto one:


prawa: 300w 6400k/2700k
lewa: 125w 6400k blue/2700k red

jeżeli któś wie o ile wiekszy rachunek za prąd (mniej więcej) na tych żarówkach w UK to proszę o info.

z góry dzięki! ELO

---------- Post Zaktualizowany 13:28 ---------- Data pierwszego postu 13:25 ----------

clear.gif


---------- Post Zaktualizowany 13:30 ---------- Data pierwszego postu 13:28 ----------

clear.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
300W, ale i tak jest do dupy bo to clf. A clfy nie nadaja sie na wega, plon oczywiscie jakis tam bedziesz mial. Ale nie tak duzy jak mozesz miec.
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
300W, ale i tak jest do dupy bo to clf. A clfy nie nadaja sie na wega, plon oczywiscie jakis tam bedziesz mial. Ale nie tak duzy jak mozesz miec.

to moge dac ta mniejsza na vega a ta wieksza na flow, pomoze to cos?
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Pomoze, zaoszczedzisz na pradzie. Ale zeby to mialo rece i nogi to dalbym tam hpsa 150W.
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
Pomoze, zaoszczedzisz na pradzie. Ale zeby to mialo rece i nogi to dalbym tam hpsa 150W.

hpsy chyba działają z zasilaczem? a ja mam odbłyśnik bez niego... :/ oto on:
clear.gif


---------- Post Zaktualizowany 14:49 ---------- Data pierwszego postu 14:48 ----------

kurde, te linki no zdj mi coś nie działają...
clear.gif
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Hps 150W z zasilaczem i odbrysnikiem kosztuje nie cale 200zl.
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
widziałem ze żarówka jest tania ale mam już taki sprzęt i wolałbym z niego korzystać, wywalić bez użycia :)? trochę szkoda :p
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Mozesz i tak zrobic, tak jak juz pisalem, to nie jest tak ze nic nie zbierzesz. Pozdro.
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
ssss.jpg
[/url]

---------- Post Zaktualizowany 15:32 ---------- Data pierwszego postu 15:31 ----------

wiec zostsane przy tym, w kazdym razie dzieki za pomoc :) nie umiem edytowac postow i robie tu jakies glupoty wiec juz mozna zamknac. dzieki :dancee:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sophie

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2019
Postów
126
Buchów
0
A clfy nie nadaja sie na wega
Hehe

Nadają sie dużo lepiej niż HPS z barwą 2000K, nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale na WEG jest przewaga syntezy chlorofilu b, który znacznie więcej absorbuje światła o długości 450nm a więc światła niebieskiego -> temperatura barwowa 6000K+

Jeśli CFL ma dobry stosunek Wat / lumen to lepiej wziąć CFL, przynajmniej nie trzeba będzie wydawać kasy na zasilacz do lampy HSP
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
o! dzięki bardzo za tą odpowiedz, właśnie ktoś mi na tym forum polecał te o to żarówki i chciałem się spytać po latach czy napewno są dobre :) żarówki i odbłyśnik posiadam wiec nie chciałem wydawać kasy na nowe rzeczy bo to trochę bez sensu...
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Hehe

Nadają sie dużo lepiej niż HPS z barwą 2000K, nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale na WEG jest przewaga syntezy chlorofilu b, który znacznie więcej absorbuje światła o długości 450nm a więc światła niebieskiego -> temperatura barwowa 6000K+

Jeśli CFL ma dobry stosunek Wat / lumen to lepiej wziąć CFL, przynajmniej nie trzeba będzie wydawać kasy na zasilacz do lampy HSP

Dobrze walapałaś/łeś? Az musialem sie cofnac do pierwszych postow zeby faktycznie zobaczyc czy naprawde cos takiego napisalem. Oczywiscie clfy bardzo dobrze nadaja sie na wega, natomiast absolutnie nie nadaja sie na faze kwitniecia krzakow.
 

Sophie

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2019
Postów
126
Buchów
0
natomiast absolutnie nie nadaja sie na faze kwitniecia krzakow.

Kolejna BZDURA.

Mogę napisać czemu nadają się na FLO również, jest sporo plusów, są minusy, ale ciekawi mnie SKĄD Ty bierzesz taką wiedzę, że się absolutnie nie nadają.

PS. Proponuję nie bazować tylko i wyłącznie na wiki haszysz bo tam też zdarzają się błędne informacje. Wiedzy na temat jakie światło się nadaje a jakie nie dostarczy zwykły podręcznik do biologii, który omawia proces fotosyntezy oraz pierwsza lepsza analiza widmowa światła wybranych źródeł
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Zadna bzdura, a raczej fakt potwierdzony praktyka. Uprawiajac pod clfem nigdy nie uzyskasz nawet porownywalnych efektow, do uprawy prowadzonej pod hpsem czy dobrymi ledami. Topy beda zawsze mniejsze i mniej zbite. Zreszta nie bez powodu nikt nie inwestuje w clfy na faze flow. Hps i led to dzisiaj standard, w przeciwienstwie do clfow ktore so notorycznie odradzane.
 

Sophie

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2019
Postów
126
Buchów
0
Zadna bzdura, a raczej fakt potwierdzony praktyka
Czyli bzdura. Uprawiałeś kiedyś na CLFach? Może masz fororelacje z tych nieporównywalnych wyników.
Prawda, że hpsy i ledy są lepsze ale pisanie, że CFL ABSOLUTNIE nie nadaje się na FLO jest śmieszne...

---------- Post Zaktualizowany 23:03 ---------- Data pierwszego postu 20:18 ----------

https://www.growweedeasy.com/first-timer-bubbleponics-cfls

Fotorealacja CFL na 8 'domowych' żarówkach 141g jarania z 4 krzaków, ale ujnia ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół