nasiona marihuany

Pytanie dotyczące spota bagnisto wilgotnego

Wyszukiwarka Forumowa:

ParalAx

Member
Rejestracja
Kwi 30, 2018
Postów
20
Buchów
0
Pytanie dotyczące spota bagnisto wilgotnego Bobry rzeka

Witam szykuje sie na przyszły sezon mam pytanie dotyczące spota którego ostatnio znalazlem. Ogółem w okolicy ciezko o jakiekolwiek miejsce.
Naszczęscie znalazłem spota usytuowanego na terenie nie daleko rzeki a raczej jej ujscia przez co jest tam lekkie zalew/bagno wyszystko zarosniete ze nie ma mozliwosci zeby ktoś normalny tam sie chciał dostac a wszystko zarasta gdzies na przełomie kwietnia maja
(chaszcze pokrzywa niewielkie drzewa krzewy na metr ponad a czsem i na półtora komary no nie ma opcji ) są tam jeszcze bobry ale one scinają drzewa tylko na tamy
a mysliwi nwm czy na nie polują jesli tak to chyba w zimie albo nie polują, nie widziałem rybaków ani grzybiarzy bo zarośniete jest że nie da sie iść a grzybów też nie ma. To miejsce po lekkiej (albo i nawet sporej) wycince bedzie miało zaje*biste oswietlenie za dnia

Koryto rzeki jest modelowane przez bobry i podnosi sie woda jak zrobią tame ale nie na tyle zeby wyszła woda poza obręb koryta druga sprawa to powodzie ale o to raczej bym sie nie martwił bo albo roztopy(a ze sniegiem zięzko ostatnio a są one zawyczaj wczesną wiosną ) albo musi padać przez ponad tydzien pod rząd a koryto jest dość szerokie chociaz pewnosci nie mam jak każdy ze wszytkim :jaraczz:

Ja zeby tam dojsc potrzebowałem isc własnie rzeką no i plusy rzeka to woda a miejsce jest kawałek dalej od rzeki. Wydaje mi sie ze jest troche za wilgotno chociaż nie kopałem bo jak pisałem potęzne chaszcze i korzenie potrzebuje lepszy narzedzi niz saperka ale powiem ze stałem na ziemi która sie nie zapadała ale nie wiem jaka jest ale raczej wilgotno bo w niewielkim dołku obok stała woda brudna dość chyba długo tam stała

Więc do sedna jeżeli bedzie bardziej bagnisto niż myślę to lepiej zrobić lekkie dołki i sypać kopce czy wiadra/doniczki albo worki na palecie lub jakiś zbitych deskach ? które bedzie lepszym rozwiązaniem i co z grzybem plesnią
 
Ostatnia edycja:

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
eszcze bobry ale one scinają drzewa tylko na tamy

Koryto rzeki jest modelowane przez bobry i podnosi sie woda jak zrobią tame ale nie na tyle zeby wyszła woda poza obręb koryta


Podstawowy błąd... Nie lekceważ bobrów ani pogody...
Bobry to CHUJE ! swoją drogą.
Takie miejsca jest dobrze odwiedzać co jakiś czas, żeby obadać teren skoro mówisz, że na przyszły rok.
A i tak to Ci nie da pewności, bo jednego roku może być taka pogoda a drugiego inna.
Podejrzewam, że pare dni "dobrego" deszczu i tam masz zalany teren. Nie mówiąc o 2-3 tygodniowych ulewach, które się zdarzały.

Wiem co mówię. Z bobrami, tamami, i opadami miałem już doczynienia :)
Przygotowałem się, a w tym roku susze :D Narazie...

Pomyśl o jakiś kopcach chociaż lub o zbiciu donic z deski z otwartym dnem,
lub jak chcesz to baw się z wiaderkami, workami :)
 

ParalAx

Member
Rejestracja
Kwi 30, 2018
Postów
20
Buchów
0
Podstawowy błąd... Nie lekceważ bobrów ani pogody...
Bobry to CHUJE ! swoją drogą.
Takie miejsca jest dobrze odwiedzać co jakiś czas, żeby obadać teren skoro mówisz, że na przyszły rok.
A i tak to Ci nie da pewności, bo jednego roku może być taka pogoda a drugiego inna.
Podejrzewam, że pare dni "dobrego" deszczu i tam masz zalany teren. Nie mówiąc o 2-3 tygodniowych ulewach, które się zdarzały.

Wiem co mówię. Z bobrami, tamami, i opadami miałem już doczynienia :)
Przygotowałem się, a w tym roku susze :D Narazie...

Pomyśl o jakiś kopcach chociaż lub o zbiciu donic z deski z otwartym dnem,
lub jak chcesz to baw się z wiaderkami, workami :)


Dzięki postaram się jednak uniknąć konfliktu z bobrami oddalając się trochę bardziej od rzeki i czyhającej z nią niebezpieczeństwem w postaci bobrów i powodzi. A całe miejsce będę jeszcze obserwował do przyszłego roku. Zbicie z desek donic albo kopce to będzie chyba najlepsze rozwiązanie
 

ParalAx

Member
Rejestracja
Kwi 30, 2018
Postów
20
Buchów
0
Dodatkowo bobry nie powodują przypału zy myśliwymi bo są pod częsciową ochroną tzn czasem jak to jest wymagane to może ich populacja byc redukowana co daje mi kolejną większą pewnosć ze nikt tą zarośniętą strefą nie zainteresuje się w między czasie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół