nasiona marihuany

HPS250w|0,49m2|Living Organics cykl nr2|2xSuper Skunk, 2xTangie Kush OS Pestkomania.

Wyszukiwarka Forumowa:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
- rośliny - 2 x Super Skunk + 2 x Tangie Kush z oesa Pestkomanii
- box - 70x70x100
- oświetlenie -
HPS 250W na weg phytolite dual, na flo gib pure bloom
- medium - Dirtpot 17 litrów, ziemia z poprzedniego grow.
- wentylacja - wyciągający kanalak 270m3/h + filtr CAN Oryginal 250-325m3/h + mieszak

- nawozy - compost tea, top dressing, seed sprout tea + dodatkowe pk(fosforyt + banany)
- warunki - dobre
- ogólne - o założeniach niżej...
- trening - topping, jak poprzednio na 12 odrostów.

Głównym założeniem jest sprawdzenie jak poradzą sobie rośliny na ziemi z której dopiero co zostały wyciągnięte poprzednie :D
Jeśli wszystko będzie szło bez problemów, to w trakcie tego grow będę się starał korygować kilka błędów popełnionych poprzednio. Przede wszystkim to, że nie dostarczyłem wystarczającej ilości pk, co teraz będę chciał poprawić poprzez domieszkę fosforytu i ewentualne boostowanie herbatką z bananów.

Gleba tak na prawdę nie została w żaden sposób naruszona, wyciągnąłem tylko główne pnie, wszystkie korzenie zostały w bryle. Wczoraj przesadziłem rośliny i jako że miałem dwie doniczki które już kilka dni się "przegryzały" i dwie świeże po wczorajszym harvescie, to po jednej tangie i skunku posadziłem w tych kilkudniowych i dwie pozostałe w świeżych po ścince. Zobaczymy czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na rośliny.

Zdjęcia z wczoraj po przesadzeniu, 7 dzień weg(pod CFL w kartonboxie)




Użytkowników którzy nie widzieli mojej poprzedniej fotorelacji po szczegóły zapraszam do niej [HPS250W][0,49m2]Living Organics - 4 x Afghan Kush WOS

Pozdro

 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Dzień 12

Ogólnie rosną, i to w miarę dobrze. Jedyny problem to że na wszystkich liście pierwotne zaczęły się już wybarwiać(ale reszta liści idealnie zielona), ale już podana pierwsza CT z dobrą dawką emulsji, więc przez najbliższe 10 dni sama woda i obserwuje sytuację :D trzeba dać spokojnie podziałać grzybkom, bateriom i robaczkom.

Tangie po lewej, skunki po prawej. Tangie w lewym górnym roku rośnie bardzo krępa i już się domyślam, że na pewno ciężko zareaguje na topping, okaże się za jakieś 2-4 dni kiedy dam pierwsze cięcie. Ogólnie bardzo jestem ciekaw tej odmiany, może Pestkomania dała by info jaka to jest genetyka po rodzicach :D




Pozdro
 
Ostatnia edycja:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Dzień 17

Rośliny wg mnie fajnie idą. W zasadzie nie widzę żadnej różnicy we wzroście w porównaniu ze świeżą ziemią. Wszystkie mają zdrowy zielony kolor. To początkowe żółknięcie pierwszych listków było prawdopodobnie spowodowane wysokim EC zaraz po skończonym grow, a sadzonki startowałem w ziemi z biedry bez żadnych dodatkowych mikroorganizmów. Po kilku dniach jak już miko i ryzobakterie zatrybiły na korzeniach wszystkie zaczęły fanie rosnąć. Ogólnie widzę pewne opóźnienie w porównaniu z poprzednim grow, ale raczej jest to spowodowane tym, że sadzonki były robione w dziadboxie pod cfl w kubeczkach i pierwsze 7 dni roślinki właśnie tak spędziły.
3 dni temu zrobiłem pierwszy topping na wszystkich, dzisiaj poszedł drugi etap na skunkach i jednej tangie. Druga tangie słabo zareagowała na cięcie i nie wiem czy wgl będę jeszcze ją topował, możliwe że zostanie z 6 odrostami.



Pozdro
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Dzień 24 - 4 dzień 12/12

Krzaki rosną jak należy. Zdrowa zieleń, zero niedoborów. Co trzecie podlanie daję compost tea. Cover crop wystrzelił jak szalony.

Krzaki przed modelowaniem


i po.


Ładnie już kwitnie :sunny:


Pozdro
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Dzień 30 - 10 12/12

Co tu dużo pisać, rosną, powoli indukują, zero niedoborów. Hydolizat dostały tylko raz, na początku, później w związku z tym jak rosną nie widziałem sensu, aby dawać coś więcej niż zwykłe CT.




Na wszystkich są już pierwsze pistle


I na jednym tangie taka niespodzianka. Myślicie że to jajo, tak wg mnie wygląda. Na tej roślinie są też żeńskie preflowery, także jeszcze jej nie skreślam, zobaczymy za tydzień - 10 dni. Na razie tylko usunąłem to co wygląda na zalążki bananów. Zdarzały mi się już takie rośliny, które pokazywały na początku zarówno żeńskie jak i męskie preflo, a później kwitły normalnie, zobaczymy jak pójdzie to dalej.


Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
normal_IMG_20190802_153742.jpg


meangene na swoim instagramie miał wywód na ten temat. ;)
 
Ostatnia edycja:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Dzień 38 - 18 dzień 12/12

Rośliny weszły na flo. Ta sztuka co pokazała jajca kwitnie już normalnie na szczęście. Zdarzało to już mi się zwłaszcza ostatnio.

Ogólnie ziemia spisuje się bez zastrzeżeń, coś tam powoli zaczyna już wysysać z dołów. Następna CT będzie z hydrolizatem, kiełkuje też już pierwsze alfalfa i kukurydzę na sst. Przy ostatnim podlaniu dostały tez małą dawkę FFJ i Labs. Na następna Ct szykuje też kompost "fungal dominat", konopie podczas kwitnienia lubią bardziej przewagę grzybów niż bakterii.

Krzaki tym razem są bardziej kompaktowe niż ostatnio, trochę za wcześnie przełączyłem na flo, ale finalnie jest tyle samo topów co poprzednio, więc wynik tez powinien być podobny.




Pozdro
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
możesz mi wytłumaczyć co Ci tam się zaplęgło w tych donicach, te białe kwitnące kwiatki oraz po co to ?
czemu ma to służyć, widzę że to organika ale nie rozumiem po co dodatkowy chwast w donicy ?
jakieś zupełnie nowe czary przedstawiasz, pierwszy raz widzę takie cuś, mógłbym poprosić o odrobinkę sprostowania ?
pozdrawiam
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
To jest koniczyna łąkowa. Rośliny z rodziny bobowatych dzięki symbiozie z bakteriami brodawkowymi są akumulatorami azotu atmosferycznego. W dużym skrócie po tym jak już cover crop skończy swój żywot, rozkładając się odda do ziemi więcej dostępnego dla roślin azotu niż z niej pobrał. Co do możliwości konkurowania o miejsce na korzenie, bo często o to ludzie pytają, to koniczyna jest idealnym gatunkiem "towarzyszącym". Zapuszcza korzenie bardzo płytko i nie jest konkurentem dla konopi. Dodatkowe benefity jej obecności to zwiększenie bioróżnorodności oraz poprawa gospodarki wodnej.

Największa zaletą posiadania więcej niż jednej rośliny w jednym pojemniku jest to, że rośliny komunikują się ze sobą i co ważne mogą przekazywać sobie na wzajem składniki pokarmowe.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
czytałem trochę i spotkałem się z określeniem że rośliny w jednej donicy będą podbierać sobie jedzenie i zawsze jedna będzie bardziejsza niż ta druga
będę śledził tę relkę, jak już napisałem pierwszy raz widzę celowe wpuszczanie konkurenta do donic i cholernie jestem ciekaw jak to się skończy oraz z jakim wynikiem
zastanawia mnie czy warto by tę koniczynę wrzucić od tak sobie, po prostu, razem z biotabsami i autopotami
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
czytałem trochę i spotkałem się z określeniem że rośliny w jednej donicy będą podbierać sobie jedzenie i zawsze jedna będzie bardziejsza niż ta druga
@judaista ci świetnie wszystko wytłumaczył, ale chyba nie zrozumiałeś ;P
Jeżeli chodzi o rośliny tego samego gatunku, to tak - masz rację.
Sadząc dwie w jednej donicy zmuszasz je do rywalizacji o pożywienie.

Są jednak rośliny, które żyją ze sobą w symbiozie, więc wzajemnie się wspomagają, a nie rywalizują.
Koniczyna nie jest w żadnym stopniu konkurentem dla konopi - tak jak napisał kolega wyżej.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
@judaista ci świetnie wszystko wytłumaczył, ale chyba nie zrozumiałeś ;P
Jeżeli chodzi o rośliny tego samego gatunku, to tak - masz rację.
Sadząc dwie w jednej donicy zmuszasz je do rywalizacji o pożywienie.

Są jednak rośliny, które żyją ze sobą w symbiozie, więc wzajemnie się wspomagają, a nie rywalizują.
Koniczyna nie jest w żadnym stopniu konkurentem dla konopi - tak jak napisał kolega wyżej.

ok ok, ja to zrozumiałem tylko że tutaj symbioza nie zachodzi, symbioza następuje wtedy gdy jedno nie może żyć bez drugiego czyli oboje na sobie pasożytują. tutaj jest współpraca bo jedno drugiemu pomaga ale w przypadku usunięcia nagłego koniczyny konopii nic się nie stanie chociaż nie przeczę że nie wiedziałem że głównie chodzi o ten jeden gatunek w jednej donicy i że dopiero wtedy to stwarza problem
kurde, człowiek myśli że już tyle wie a tu nagle pojawia się [MENTION=27768]judaista[/MENTION].. :)
dzięki panowie za lekcje, jako że od początków swojego growingu staram się jechać jak najbardziej naturalną metodą uprawy to muszę jeszcze sporo o tym poczytać :)
przepraszam Juda za offtop, jak coś to zgłoś modowi i niech posprząta :)
pozdrawiam
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
jakieś zupełnie nowe czary przedstawiasz, pierwszy raz widzę takie cuś

Czary nie takie nowe, +- rok temu też takie coś można było zobaczyć u mnie w fotorelce. Różnica taka że u mnie rosła lucerna, którą potem ściąłem i przerobiłem na herbatkę aktywowaną :)
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Czary nie takie nowe, +- rok temu też takie coś można było zobaczyć u mnie w fotorelce. Różnica taka że u mnie rosła lucerna, którą potem ściąłem i przerobiłem na herbatkę aktywowaną :)

nie jestem od tak dawna na tym forum, nie śledziłem Twoich poprzednich poczynań :)
ale zaraz to chętnie nadrobię, ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć hehe
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Dzień 46 - 26 12/12 - ok 15 dzień od pierwszych preflowerów

Kwitną i tyle... :D





Jak widać już trochę wysysa azot ze starszych liści, zwłaszcza na tym jednym skunku w lewym dolnym rogu. Zasadniczo mnie to nie dziwi, przez te 46 dni dostały tylko raz hydrolizat, a tak leciała sama zwykła ct. Dziś dostały fungal dominat ct w której była zarówno rybka jak i maczka bazaltowa. Następna ct też będzie ze sporą dawką hydrolizatu i planuje podać go jeszcze ze 2-3 razy, a później już raczej dam działać naturze i niech wysysa. Kilka dni temu podałem też pierwszą sst z alfalfa, właśnie kiełkuję kolejna porcję z kukurydzą z którą podam też ffj i labs.

Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół