nasiona marihuany

Niestandardowa przestrzeń stąd parę pytań

Wyszukiwarka Forumowa:

Repa'el

New member
Rejestracja
Lip 9, 2019
Postów
2
Buchów
0
Witam wszystkich zainteresowanych pomocą :tiphat:!
Chciałbym przedstawić problem i nurtujące pytania które chciałbym zadać i ustosunkować się.
Zacznę od przestrzeni jaką posiadam, jest to nietypowe 210x60x260cm. Z jednej strony chciałbym wykorzystać sporą wysokość, z drugiej zastanawiam się czy sztuczne światło odpowiednio doświetli każdą dziewczynę. Z drugiej strony korci mnie żeby zrobić 'Sog' tyle że z pestek, wypełnić powierzchnię nasionami i sukcesywnie ucinać boczne odrosty i wykorzystać je dalej. Problem wiąże się z dłuższym wegiem i nie wiem czy jest to fizycznie możliwe aby na tej powierzchni użyć powiedzmy 12 nasion, prowadzić sukcesywny trening i trzymać je około 50 dni na wegu po czym przełączyć. Fajnie byłoby użyć sativek i je przeciągnąć na wegu długo ale nie wiem czy plon będzie równie fajny jak na tym pseudo 'SoG'.
Sprawa trzecia, czy 2x 400W HPS poradzi sobie z taką powierzchnią? Mógłbym doświetlić jakieś blind-spoty za pomocą CFL bądź LED.
Sprawa czwarta, chciałbym użyć organicznej ziemi oraz nawozów. Zastanawiam się nad BioCanna Terra Plus bądź Plagron Batmix/Royalmix, używał ktoś z was wszystkich z podanych i ma jakieś wnioski na ich temat? Jako nawozów myślę nad organicznymi od podanych producentów ziemii oraz nad BioTabsem jednak tutaj będzie trochę więcej zabawy i nie wiem czy mi się chce gotować jakąś herbatkę :)
Sprawa ostatnia jak na razie, chciałbym poznać smak każdej odmiany z uwagi na to że mam dość tego gówna z ulicy i myślę czy nie kupić po jednej pestce różnych odmian ale z drugiej strony chciałbym żeby to było produktywne, nie chciałbym się rozczarować jakimś niedorobionym krzakiem stąd obawy czy nie lepiej kupić powiedzmy dwóch czy trzech stabilnych odmian. RQS czy Barney's Farm? :)

To na razie tyle, liczę na rzetelną pomoc, odwdzięczę się :)
Repa'el
 

Sophie

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2019
Postów
126
Buchów
0
Co to masz za szafę? :D

Problem wiąże się z dłuższym wegiem i nie wiem czy jest to fizycznie możliwe aby na tej powierzchni użyć powiedzmy 12 nasion, prowadzić sukcesywny trening i trzymać je około 50 dni na wegu po czym przełączyć

Na 60cm szerokości pomyśl lepiej o automatach, 12 automatów optymalnie.
Jakby się wkurzyć to nawet możesz władować tam 20 panienek w doniczkach 15x15x20 :D ale to już będzie za duży busz chyba :D

A jeśli chcesz koniecznie sezonówki to musisz pokminić z doniczkami, by weszły tam. W sumie doniczki 25x25x30 i mieści Ci się 8 panienek.
PS. SoG jest zbyt przeceniany.
PS2. Polecam automaty, pakujesz 12 roślin, po 70-80 dniach zakładając, że nie popełniasz głupich błędów zbierasz po 50g i masz pół kilo dobrego jaranka (automaty też są mocne)

Sprawa trzecia, czy 2x 400W HPS poradzi sobie z taką powierzchnią?
Da radę spokojnie, tylko musisz umieścić lampy dokładnie w 1/3 i 2/3 długości powierzchni namiotu + odbłyśniki, folie itp

Zastanawiam się nad BioCanna Terra Plus bądź Plagron Batmix/Royalmix, używał ktoś z was wszystkich z podanych i ma jakieś wnioski na ich temat? Jako nawozów myślę nad organicznymi od podanych producentów ziemii oraz nad BioTabsem jednak tutaj będzie trochę więcej zabawy i nie wiem czy mi się chce gotować jakąś herbatkę

Kup zwykłą ziemię po parę złotych za 20l worek a lepiej te pieniądze zainwestuj w nawóz na FLO, na weg wystarczy zwykły biohumus, naprawdę szkoda kasy na te drogie dedykowane nawozy.

PS. zrób eksperyment i podlewaj ze 2 panienki mineralnymi nawozami- WEG zwykły pierwszy lepszy do pelargonii czy innych chryzantem. FLO PK CANNA 13/14. potem zrób flusching i zobacz czy widzisz różnicę :)

czy nie lepiej kupić powiedzmy dwóch czy trzech stabilnych odmian. RQS czy Barney's Farm?
Kup stare sprawdzone odmiany jak AK 47, Kalasnikov, Jack H, Amnezja, Blueberry, Mazar, Afghan etc.

Szczególnie polecam AK 47, pierwsza roślinka jaką udało mi się wyhodować ale palenie było cudowne (automat). Fajne jest też Think Different ;)
 

Repa'el

New member
Rejestracja
Lip 9, 2019
Postów
2
Buchów
0
Co to masz za szafę? :D
Stara szafa na dokumenty, używana w jakimś magazynie :D
Automaty odpadają, wolałbym tą wysokość wykorzystać na top-shelf panienki. Jeśli chodzi o budżet na nawozy, i inne rzeczy potrzebne do produkcji dobrej jakości, nie ma on znaczenia. Oczywiście w granicach rozsądku. Chciałbym po prostu grube, twarde pączki o zapachu i smaku który zapamiętam na długo. Z ciekawości przeprowadzę test i użyje taniej ziemii i mineralnych nawozów, jednak z tego co wywnioskowałem to ludzie nie chętnie pisali o zapachu i smaku po ścieciu krzaków z hodowli 'mineralnej'.
Wracając do tematu to zastanawiam się nad breederem. Czy jest ktoś kto korzystał z usług breederów wymienionych wyżej i jest w stanie ocenić na którym się nie zawiodę? Ewentualnie czy ktoś próbował takich rodzynków z RQS jak green gelato, sweet zkittlez, shining silver haze, amnezia haze, critical, skunk#1, royal gorilla oraz odpowiedników od Barney's Farm?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół