nasiona marihuany

Medyczna marihuana bez THC

Wyszukiwarka Forumowa:

WielbicielMJ

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2014
Postów
229
Buchów
5
Witajcie,

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.
Chciałbym się dowiedzieć skąd bierze się susz z zawartością THC poniżej 0,2%?
Czy są to specjalnie odmiany konopii? Jeżeli jak to jakie? Ewentualnie źródło skąd można zakupić nasiona?
Czy zawartość THC jest obniżana podczas hodowli? Czy w obróbce kwiatostanów?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdro:bounce:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Słabo szukasz ;) taki susz uzyskuje się z konopii siewnych. Są to po prostu odmiany, które mają określoną zawartość THC. Resztę bez trudu znajdziesz sam.
 

WielbicielMJ

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2014
Postów
229
Buchów
5
Oczywiście zapomniałem dopisać, że ten szusz ma bardzo wysoki poziom CBD, przy THC 0,2%.
Przeszukałem mnóstwo stron z nasionami i stosunek CBD do THC jest bardzo podobny np. 10% do 9%.
Nigdzie nie znalazłem takich z minimalnym poziomem THC.

Potrzebuję odmiany, którą będę mógł hodować na terenie Polski i robić sobie z niej olejek CBD lub ewentualnie palić susz CBD bez przypału.
Nie szukam psychoaktywnych środków, potrzebuję CBD.
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Niestety muszę Cię zamartwić kolego bo jeśli chcesz "legalnie" hodować na terenie Polski to na własną rękę (indoor czy outdoor) nawet mając odmianę z <0,2% THC będziesz robił to nielegalnie. Do póki nie otrzymasz pozwolenia na takową zgłaszając uprawy do odpowiedniego dla miejsca hodowli tj. Urząd miasta, Gmina czy inny urząd.

Jeśli chcesz faktycznie hodować konopie siewne na własne potrzeby tj. produkcja olejku CBD polecam skontaktować się z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich tam na pewno powiedzą i pokierują jakie kroki powinieneś poczynić :)
 

WielbicielMJ

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2014
Postów
229
Buchów
5
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Do pozwoleń i biurokracji jeszcze dojdziemy.
Polecacie jakieś odmiany?
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
W Polsce bardzo popularne jest odmiana Białobrzeskie moim zdaniem idealne na włókniny, miałem okazję testować olejek właśnie z tej odmiany i był jak dla mnie najlepszy.

Swoją drogą wiem, że bardzo dobra odmiana dla celów ekstrakcji jest odmiana Henola jest to młoda odmiana bo została wpisana do rejestru niecałe 2 lata temu :) jej główny kierunek użytkowania to olejki eteryczne i nasiona także myślę, że powinieneś wybrać tą odmianę jeśli chcesz produkować olejki cbd :)

Edit. Tutaj podrzucę Jeszce odpowiedzi na pytania z pierwszego posta.

Tak są to specjalne nasiona konopi, które są sprawdzane laboratoryjnie. Po zakupie i wysiewie musisz zachować etykietę i rachunek. Odmiany dostępne w IWiRZ to wspomniane wcześniej Białobrzewskie, Henola, Beniko, Tygra, Wielkopolskie, Wojko, Rajan, Glyana. Wszystkie te odmiany możesz zakupić właśnie w Instytucie Włokien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu i to miejsce rekomenduje najbardziej bo masz sprawdzone nasiona druga możliwość to zakup bezpośrednio od plantatora jednak nie masz pewności co do jakości tego materiału.
Zawartość THC jest ustabilizowana genetycznie w wyżej wymienionych odmianach. Jednak jeśli przesadzasz z nawozami zawartość THC może przekroczyć dopuszczalna wartość ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół