nasiona marihuany

[KONKURS] Wakacje z Pestkomanią i Forum Haszysz

Wyszukiwarka Forumowa:

Pestkomania

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 9, 2017
Postów
852
Buchów
843
konkurs_waqkacje_rozmiar_na_www.jpg


Witajcie!
Wakacje kojarzą się z odpoczynkiem, wyjazdami, imprezami i koncertami plenerowymi oraz wieloma innymi przyjemnościami :)
Razem z administracją Forum Haszysz przygotowaliśmy dla Was wakacyjny konkurs!

Zasady są proste - pokażcie nam za pomocą zdjęć gdzie byliście, jak spędzaliście ten letni czas. Możecie wrzucić nieograniczoną liczbę fotek ale na co najmniej jednej musi znaleźć się motyw Pestkomani oraz Forum Haszysz.

WARUNKI UCZESTNICTWA:


  1. W konkursie mogą wziąć udział użytkownicy z minimalnym stażem 4 miesiące i 50 sensownych postów;
  2. Zdjęcia umieszczajcie w tym wątku;
  3. Można wrzucać dowolną ilość zdjęć ale na co najmniej jednym musi być dobrze widoczny motyw Forum Haszysz oraz Pestkomanii;
  4. Konkurs trwa od 05.07 do 30.09;
  5. Zwycięzca będzie wybrany za pomocą ankiety;
  6. Głosować mogą użytkownicy z minimum rocznym stażem na forum, wyjątkiem są uczestnicy konkursu, którzy muszą oddać swój głos w ankiecie;
  7. Nie można głosować na siebie.

A teraz to na co wszyscy czekali :)

NAGRODY

I miejsce: waporyzator PUFFIT 2 od Pestkomanii + bon 400 pln do SeedShopu
https://pestkomania.pl/vaporizer-przenosny-puffit-2,p2851.html

II miejsce: bon 300 pln do SeedShopu

III miejsce: bon 200 pln do SeedShopu

+ bon 100 pln do SeedShopu (rozlosowany wśród głosujących w ankiecie)


Bony do SeedShopów przekazała administracja Forum Haszysz.

 

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Florianie dorzucają do puli coś do siebie :)

Dla II miejsca - 200 pln do GrowShopu Flora-Fauna
Dla III miejsca - 100 pln do GrowShopu Flora-Fauna

Udanych wakacji! Róbcie dużo zdjęć :cool:
 

bosselk

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2018
Postów
35
Buchów
0
Logo Florianow mozna umiescic w tematyce ? moze bedzie jakis poza konkursowy gratis :p
 

Pestkomania

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 9, 2017
Postów
852
Buchów
843
Cześć!
Logo Florian można oczywiście umieścić ale dodatkowo. Czyli koniecznie ma być Pestkomania i Forum Haszysz, opcjonalnie Flora-Fauna.

Z tego co wiemy to ekipa z FF dorzuca gratisy zawsze kiedy tylko może! <peace>
 

bosselk

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2018
Postów
35
Buchów
0
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 

bosselk

Active member
Rejestracja
Lip 15, 2018
Postów
35
Buchów
0
Jak narazie mała ilość zdjęć postaram się zrobić dużo więcej. Zdjęcia jak narazie z Singapuru. Będą z drogi morskiej do kamerunu i postaram się gdzieś tam też coś strzelić. Jeżeli macie jakieś logo możecie podesłać i z nim zrobię parę fotek
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Festival NASS odbywający sie nieopodal Bristol w UK to wielkie święto muzyki :)
Bez policji, chamstwa i agresjii.
Za to z wspaniałą atmosferą skąpana w wszechobecnym zapachu zioła i hektolitrami nitro wtłaczanego w płuca :)
P1230199.JPG

20190714_162745.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
P1230131.JPG

P1230147.JPG

P1230153.JPG

P1230193.JPG

P1230201.JPG

P1230205.JPG

P1230202.JPG

P1230261.JPG


---------- Post Zaktualizowany 15:52 ---------- Data pierwszego postu 15:51 ----------

P1230258.JPG

P1230333.JPG

P1230346.JPG
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pestkomania

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Sty 9, 2017
Postów
852
Buchów
843
Siemka!
Przypominamy, że konkurs trwa do końca września! Czekamy na fotki Waszych wakacyjnych przygód! :)
 

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
HA !
Od poniedziałku układałem foty do tego konkursu, a tu dzisiaj przypomnienie.
Także do dzieła.

Moje tegoroczne wakacje spędziłem próbując swoich sił w ogrodnictwie.
Jestem raczej początkującym amatorem... Ogrodnictwo spodobało mi się przy zabawie z konopiami :)





W moich szeregach pojawiły się rośliny, których nasiona dostałem tutaj na forum.
Jak pnąca truskawka od [MENTION=53166]autostrada[/MENTION]


Czy nasiona ostrych papryczek do konkursu od [MENTION=85529]Honza[/MENTION]


Z cukinii, narobiliśmy sosów/ketchupów na cały rok.


Pojawiły się też np. arbuzy dla dzieci.


Oraz kwiaty i bób dla ukochanej.






Truskawki. maliny, czerwona porzeczka i kilka innych owoców czekają zamrożone, aż trafią do gąsiorów.
Tak samo kwiaty, posuszone i czekają. Aż moja przeprowadzka dobiegnie końca i będę miał czas się tym zająć...
Tego lata zapełniłem około 150 butelek swoimi wyrobami. Nie mówiąc o innych, które korkowałem przed wakacjami.
Wino z pędów sosny
Wino z kwiatu akacji - moje ulubione
Wino z kwiatu czarnego bzu
Wino ryżowo-mandarynkowe




Kolejną moją pasją jest obcowanie z przyrodą, głównie tam gdzie woda to ja jestem zrelaksowany, wyciszony, relaks odpoczynek. Także spławik na wodzie to podstawa :) Do tego kilka konkursów wędkarskich też zaliczone.












Zaliczyłem w te wakacje dwa spływy kajakowe, raz zabrałem i dzieci po jeziorze popływać :)
Zdjęć nie ma z tego bo żadne się nie nadaje, a edytować zdjęć i zasłaniać mordki nasze - bez sensu.
Woda to także wyjazdy z rodziną nad morze czy jeziora, a co za tym idzie są widoki.













No i nareszcie moja perełka, moje oczko w głowie.
Od 2001 roku jeżdżę na "BIWAK". Początkowo sami rodzinnie, z czasem ogromne imprezy, obecnie swoje najbliższe i najbardziej zaufane grono ludzi. Od 3 lat jesteśmy tam dwa razy, otwierając lato i zamykając. Najwięcej nas było 28 osób dorosłych. Zdarzały się agregaty ze sprzętem muzyczny i oświetleniowym, grube fajerwerki puszczane nad taflą wody i inne dodatki... Zaczynaliśmy od samych namiotów kiedyś, z roku na rok sprzętu było co raz więcej... I po latach organizacji, stwierdziliśmy iż najlepiej jest w małym swoim gronie, bez żadnych dodatków.
Po prostu łono natury, las, woda, ognisko, zbieranie i rąbanie drewna, rybki, kąpiel, układanie ogniska oraz nasłuchiwanie dźwięków przyrody, nie potrzebne nam telefony, prąd i luksusy. Dzieciaki zadowolone bo mogą się na latać, my zadowoleni bo alkohol dalej leje się strumieniami i gramy zielska znikają w oczach. Biwaki to beztroski czas i każdy robi to na co ma ochotę. Dużo humoru i po prostu ma sie na wszystko praktycznie wy***ane :)
Polecam wszystkim, zamiast luksusowych hoteli i wycieczek na drugie strony świata za grube hajsy to takie namioty.
Ognisko








Coś dla dzieci


I od dzieci


hotel 5 gwiazdkowy






Czas na relaks, alko, ziele i green dragon w moim Ciele !





Tak wyglądały moje wakacje. Chciałbym więcej pokazać, lecz nie mogę. Było za***iście.
Niektóre zdjęcia pokazały się już na forum wcześniej...
No i niestety nie posiadam, żadnych wlepek ani plakatów z waszymi motywami, więc musiałem improwizować.
Pozdrowienia, czerpmy z życia jak najwięcej i róbmy to co nas uszczęśliwia !!!​
 

BLVCK HEMP WIZVRD

&#120172;&#120215;&#120216; &#120179;&#120202;&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Witam serdecznie wszystkich tych, którzy z wakacji wrócili, tych co dopiero je planują i tych, którzy wakacji nie mogą mieć. Dla każdej z tych grup na pewno znajdzie się przynajmniej jedna osoba, do której wakacyjny klimat z mojego albumu zdjęć przemówi tak jak do mnie…
Cały wpis jest czymś w formie krótkiej fotorelacji z wyjazdu, badawczo - krajoznawczo - kulturoznawczego.
Wszystkich ciekawych zapraszam już do zajęcia wygodnego miejsca w fotelu i rozpoczęcia przeglądania tych kilku stron zdjęć...
Więc zaczynajmy...

:tiphat:

KRETA

X



X


Wystartowaliśmy i lecimy już nad polską ziemią…

X



X


Kiedy się obudziłem, samolot był już ponad szczytami gór, tarzając się w chmurach

X



X


Podróż do hotelu, już lądem.

X



X


Zawieszony widokami pięknej, na swój sposób przestrzeni, kontynuowałem fotografowanie.

X



X



X



X



X


Z cyklu Fauna-Flora ;)

X



X


Wszechobecne palmy tylko jako rośliny wpływają na nasze samopoczucie, powodując uczucie odpoczynku w tropikalnych krajach…

X



X



X


Okolica miasteczka

X



X



X



X



X



X


Miasteczko kończyło się linią brzegową urozmaiconą w różne formy wypoczynkowych sprzętów, głównie były to leżaczki i Parasole.

X


Parasole organiczne wyglądają po prostu wakacyjnie :thumleft:

X



X



X


Latarnia morska do portu i kapliczka św. Mikołaja


X



X



X



X



X



X



X



X



Ponownie z cyklu Flora-Fauna ;)

X



X



X


Powrót do hotelu po ciastka konopne i można lecieć dalej, by wchłonąć jak najwięcej...

X



X

Ciąg Dalszy fotorelacji z podróży w poście poniżej…
 

BLVCK HEMP WIZVRD

&#120172;&#120215;&#120216; &#120179;&#120202;&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1


Roślinność tradycyjnie buduje klimat miejsca.


X​



Wspaniały ogródek z papryczkami, jakegoś kreteńczyka.

X



Gorące słońce i palmy w miasteczku.

X



X



Przed zaczynającą się plażą również palmy.

X



Charakterystyczna architektura dobrze współgra z otaczającą, pnącą roślinnością.


X



Kolory kwtnących wszędzie kwiatów cieszą oko i duszę.

X



Szybki skok do basenu dla ochłody...

X



... po to by łatwiej było znieść palący trud podróży do kąpieli w morzu...

X



Niczym na pustyni, piach rozgrzany do poziomu WOKA na którym często smażę...

X



Kolejne zdjęcie cyklu flora-fauna, nawet na takim piachu mogą piękne kwiaty wyrosnąć...

X



Agawa i morze na wyłaniającym się ponad wydmę drugim planie.

X



Trzcinopodobne rośliny i znów piękny kolor morza.


X



Ryby prawie ocierają się o stąpające w płytkiej morskiej wodzie nogi.


X



Szybki powrót do hotelu i widok na kozi wypas


X



Kolejne zdjęcie z cyklu Flora i Fauna, ponieważ ten wyjazd nie mógł nie zakładać fotografowania świata owadów...


X



Kolejna była wyprawa na jedyne w tej części wyspy jezioro słodkowodne Kurna


X




U podnóży tej góry leży piękne, lazurowe jezioro

X



X



Przypomina trochę polskie Morskie Oko z taką różnicą, że tutaj można pływać rowerami wodnymi lub pływać wpław i kąpać się.

X




X



... i ten kolor wody.:jaraczz:

X



X




X

I teraz czas na krótką anegdotkę z wyjazdu. Otóż będąc tam na miejscu - już drugi dzień - przemieszczamy się pieszo po Krecie i wszędzie wyczuwamy charakterystyczną słodką woń... Kontakt wzrokowy, oscentacyjne, szybkie, dwukrotne wciągnięcie zapachu nozdrzami i nie musimy już nic więcej do siebie mówić. Obydwoje analizujemy skąd ów zapach dochodzi, bo w całym miasteczku i w jego obrębach co jakiś czas zawiewało podejrzanie znajome terpeny...
To nie możliwe! To nie może być konopia! Nigdzie jej nie widać ale wszędzie ją czuć. Nie taka palona, tylko świeża, dojrzała...
W końcu przy jeziorze Kurna, razem znaleźliśmy winowajcę przebierańca, który zawsze konopią chciał być lecz nigdy nią nie został...



X



Gdyby tak inny krzaczek rósł... przy wypożyczalni rowerów wodnych, no ale komu to poczebne?

X



A tu już jak u Gandziora na rejonach, tylko w innej równoległej rzeczywistości :freak2:


X




X



O a tutaj Purple Fakez :freak:

X



Tyle się w tych roślinach siedzi, to w końcu roślinna faza obserwatorska się podświadomie załącza...

X

Zatem poraz wtóry - kącik miłośników Flory i Fauny :tiphat:



X



X



Zulisco miał rację, cały czas jest hajp na różowy phenotyp, tutaj na Krecie występuje notorycznie!

X



Nagle przed głową przeleciało mi coś dużego i czarnego...

X



X



Zafascynowany aromatycznym nektarem, nawet nie zauważył, że właśnie za jego plecami odbyła się sesja zdjęciowa na konkurs #forumowy.

X



Szybki powrót do hotelu i korzystając z zachodu słońca, wybraliśmy się pośpiesznie na plażę, by spędzić ten fragment słonecznego cyklu w takich właśnie okolicznościach...

X



I wnet koleś na motolotni, rozcina niebo warkotem silniczka i śmigła, ponad głową mi przelatując...


X





X




I już znów cichy zachód, ale głośny zarazem, lecz jedynie szumem fal dzikich okraszony, nie motoru hałasem...

X





X

Ciąg dalszy włojaży, poniżej ...

 

BLVCK HEMP WIZVRD

&#120172;&#120215;&#120216; &#120179;&#120202;&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Ten wpis będzie zawierał wiele zdjęć z kącika miłośników flory i fauny.



Alejka z wysokimi przedstawicielami Platanus x hispanica

X​



X​



X​



Opuncja mimo swoich nieprzyjaznych kolców bardzo zachęca do fotografowania.

X​




X​



Zdjęcie jak z innego kontynentu...



X​



X​



Granaty rosną tu niczym jabłka na polskiej ziemi...

X​



X​



Niedojrzały owocostan Monstery

X​



X​



i Monstera.


X​



X​



X​



X​



X​




X​




X​



X​



Okazuje się że koty są tu wszechobecne i nie wynika to z mentalności greków, a jedynie z idealnych warunków klimatycznych dla populacji kota, żyjącego dziko tutaj.


X​



Palmy i morze...

X​



Morze po horyzont...

X​




... a może by tak przejść się w góry, w końcu morza na pewno nie zabraknie.

X​



Usłyszałem nieregularny, rozlegający się w wielu powtórzeniach dźwięk dzwonków żelaznych, w tamtą stronę też skierowałem się...



X​



Wszedłem na górę dla tego kadru, jednak nagle moją uwagę przyciągnli tutejsi mieszkańcy wzgórza...


X​



Nawet nie spodziewałem się, że spotkam je tak nisko.

X​




X​



Kilka widokówek ze wzniesień okalających zatoczkę.



X​



X​



Wnet echo beczenia dobiegło ze szczytów...

X​



Detal z dzwona z pobliskiej kapliczki, przed wyruszeniem dalej.

X​



X​



Kolejny zachód słońca...

X​




X​

Następna część poniżej...
 

BLVCK HEMP WIZVRD

&#120172;&#120215;&#120216; &#120179;&#120202;&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1

W tym odcinku mojej relacji z podróży na Kretę będzie trochę zdjęć prezentujących portową część miasta Chania, część urokliwego starego miasta Retimno- czyli trochę uliczek, trochę ogólnych widokówek, trochę zwłok i budowli o charakterze sakralnym i tradycyjnie flory i fauny. Zatem, zapraszam poniżej...

X



Spacerem przez Chanie..

X



X




X




X



X



X



X



Im dłużej obserwuję spacerując, tym więcej nabieram skojarzeń z Turcją...


X



... nie bez powodu, jak później się dowiedziałem - Grecja znajdowała się przez 250 lat pod władaniem Imperium Osmańskiego, trudno więc dziwić się przez te lata wywartym wpływom- choćby na architekturę.


X




X




X



X



Port z latarnią...


X



X



Oczywiście wchodzę wszędzie tam, gdzie nie wolno wchodzić <lol>


X



W drodze z portu, udaliśmy się do Hali Targowej w Chani, celem zakupienia suvenirów i greckich specjałów, bez których nie powinno się wracać...
Na jednym z dachów stoisk dostrzegłem kota, biedaczek nie wiedział jak dostać się do tego rajskiego stoiska z naprzeciwka.


X



... i stoisko na które czaił się kot z dachu. Owcze głowy na zupę lub rytuał, np. ofiarę całopalną dla YHWH.

X



Dla niektórych może wstrząsające widoki ze stoiska z grecką świeżynką ale ja jestem dziwnie obojętny na podobne klimaty.

X



Przyszedł czas wyjechać z Chani i udać się w dalszą drogę...

X



Na jednej z górskich ścian...


X




Dojechaliśmy do kolejnego miasta - Retymno- tutaj czas zdaje się popłynął szybciej do przodu. Zdecydowanie bardziej nowoczesna infrastruktura miasta, w porównaniu do Chani oddalonej o zaledwie kilkadziesiąt kilometrów.


X



X



Seria ciasnych alejek na starym mieście.

X



X



X



X




X





X




X



Ten, kto ma botaniczne oko, dostrzegł już na pewno piękny fiolet na zielonych koronach, który to na dobrą sprawę pobudził mnie do zrobienia tego właśnie zdjęcia...

X



To z pewnością należy do Xardasa, jakiś jego podstępny magiczny wynalazek w środku miasta...

X



X



X



Kościoły...

X



X



... i meczety.


X





X




X



są też cycki...

X



No i na zakończenie dnia - kącik fauno-florystyczny, a w tym odcinku: młody Gekon.

X



Morze po zachodzie słońca robiło się z godziny na godzinę coraz cieplejsze.

X



A teraz już bez kitu w następnym wpisie będzie to, co zastaliśmy po pokonaniu krętej górskiej drogi...
 

BLVCK HEMP WIZVRD

&#120172;&#120215;&#120216; &#120179;&#120202;&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Zanim wyjdziemy z Retymno i pojedziemy krętą, górzystą drogą w pewne interesujące miejsce, przejdziemy jeszcze do sklepu z medyczną maryśką i odwiedzimy Fortezza Castle, usytułowane w strategicznym punkcie miasta.
Zatem w drogę...


X




Tak to się prezentuje na rynku CBD...

X



CBD ser za ponad 20 € za gieta! Nie ma tanio niestety. Jak się dobrze przyjrzycie tym topom, to zobaczycie, że wyglądają tak jakby je ktoś bez trymu wrzucił albo popkorn jakiś z dołu krzaka zapakował do ładnego pakiecika...


X









Z murów obronnych Fortezza Castle.


X



Gdyby nie to morze w tle, to widok trochę jakby z Egiptu...

X




X




Koty mieszkają tu, nawet na terenie zabytków...

X



X



W piwnicy znalazłem tablice po turasach. Jak łatwo się domyślić, Fortezza Castle została zdobyta przez turków, podobnie jak każda inna warownia w Grecji.


X



Lochy.


X



Powrót przez hajperską alejkę różu

X



Następna atrakcja na naszym celowniku znajdowała się wyżej w górach, na północny wschód od Retimno...


X


Jest to klasztor kryjący kawałek pięknej architektury oraz historii Greków i Turków oczywiście...



Za murami- klimat zupełnie inny niż dotychczas na Krecie.

X



X



X



Przechadzając się po dziedzińcu klasztoru, można było wyobrazić sobie, jak mnisi kiedyś raczyli się swoim spokojnym zaciszem w klasztorze pełnym roślinności...

X



Nad głowami zwisają winorośle i obfite grona...

X



Dają cień i surowiec na wino...

X



Tutaj komnata upamiętniająca jakieś mistyczne dośwsiadczenia ówczesnych mnichów z tego klasztoru...


X



klimatyczne drzwi klasztorne, podobne do wszystkich tutaj na terenie klasztoru...


X



Naturalnie musiałem zajrzeć, do nibyto typowej komnaty klasztornego mnicha...

X



był gąsior na wino, więc wszystko się zgadzało :jocolor:

X



i takie tego typu komnaty mnichów - kwatery mnichów- ciągną się wzdłóż korytarza...

X



Na dalszym planie widoczny wyschnięty konar historycznego drzewa, z historycznym artefaktem. W trakcie najzdu turasów, drzewo oberwało jakimś kawałkiem pocisku wystrzelonego przez turasów. Żelazna drzazga tkwi tam do dziś i jest wskazana nawet taką strzałką, jakby niedołężni turyści nie dostrzegli sami żelaznego kawałka w wyschniętym drzewie.

X





X



Tutaj miałem pierwsze skojarzenie- jakaś komnata w Gothicu <shiza>

X



X



i w końcu, górskimi drogami, krętymi i stromymi, do tego, na domiar złego- bardzo wąskmi, o krawędziach wychodzących w przepaść

X



docieramy do Prevelli Palm Beach, na południu wyspy...

X



Niecodziennie długie zejście na plażę, przez schody ułożone z kamienia...

X



X




X



X



X








X



X





Powrót górami, przed zmrokiem.

Ciąg dalszy, na następnym wpisie...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół