nasiona marihuany

Prośba o pomoc w diagnozie miesięcznych automatów

Wyszukiwarka Forumowa:

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Cześć!

Chciałbym prosić o pomoc w diagnozie niedorozwoju:crazy: Problem dotyczy dwóch automatów, które mają w zasadzie równy miesiąc. Właśnie wchodzą we flo i w zasadzie już wiem, że będzie lipa, ale nadal nie mogę pojąć co się z nimi dzieje. Od drugiego tygodnia wzrostu zwolniły drastycznie i potraciły liście. Zaczęło się niewinnie.

- nawozy: BioBizz +/- według tabeli + opryski CalMag'iem ATAMI od ok. 2 tygodnia
- pH w normie
- ziemia BioBizz z niemałym dodatkiem perlitu (+ airpoty)
- raczej nie przelewane (podlewam nawet nie do wycieku), 1.5 tygodnia temu nawet im się trochę za bardzo przesuszyło
- wilgotność: obecnie 55-60% (na początku uprawy trzymałem nawet 70+)
- temperatura: w ciągu doby w zakresie 23-28 stopni (i tak było w zasadzie przez cały czas)
- oświetlenie: Naked COB 60W

Totalnie nie wiem co się dzieje i czym spowodowane jest takie spowolnienie wzrostu + objawy niedoborów(?).:pl:

Zdjęcie z wczoraj:


Zdjęcie sprzed tygodnia:


PS Zastanawiam się nawet czy tego już po prostu nie wyj***ć do kosza... :jprd: Doradźcie coś farmerzy.
 

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Przenawożone raczej xd
Jak przenawożone, to mogły być tylko CalMagiem zbytnio opryskiwane (w co trochę wątpię).
Z tabelką BioBizz zacząłem dopiero w 3. tygodniu od wyjścia z ziemi, w drugim zacząłem pryskać co 2-3 dni CalMagiem, bo coś już dziwnie wyglądały. Potem już było tylko gorzej.

To co mam lać czystą wodę?

ja obstawiam pH sądząc po dolnych liściach
pH za każdym razem przed podlaniem regulowałem do poziomu 6.0-6.5 max. (starałem się 6.2-6.4) używając pH- od BioBizz :/ Woda odstana, temperatura wody taka jak otoczenia.
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Liście skręcają się od Końca do środka rośliny wiec wyglada jak podpalenie... ile razy lales biobizzu i co ?
W cal magu zazwyczaj jest azot wiec jeśli psikales co dwa dni( a używa się max raz na tydzień 2 ml na 1l) i dorzuciłeś nawóz od biobizzu to masz odpowiedz xdd
 

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Liście skręcają się od Końca do środka rośliny wiec wyglada jak podpalenie... ile razy lales biobizzu i co ?
W cal magu zazwyczaj jest azot wiec jeśli psikales co dwa dni( a używa się max raz na tydzień 2 ml na 1l) i dorzuciłeś nawóz od biobizzu to masz odpowiedz xdd
Mam pełen zestaw, więc leciałem mniej więcej zgodnie z grafikiem od początku. Z nawozami wystartowałem 3-go tygodnia zaczynając od Root Juice, Bio Grow, Bio Heaven, Acti Vera. Podlewałem 1-2 razy w tygodniu 500-1000 ml na doniczkę (ok. 8L airpoty).

Czyli co? Podlać destylowaną teraz, kranówką, czy najlepiej śmietnik i ew. start od zera?
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Mam pełen zestaw, więc leciałem mniej więcej zgodnie z grafikiem od początku. Z nawozami wystartowałem 3-go tygodnia zaczynając od Root Juice, Bio Grow, Bio Heaven, Acti Vera. Podlewałem 1-2 razy w tygodniu 500-1000 ml na doniczkę (ok. 8L airpoty).

Czyli co? Podlać destylowaną teraz, kranówką, czy najlepiej śmietnik i ew. start od zera?

1.automaty
2.mają miesiąc
3.wyglądają jakby miały około dwa tygodnie
4.zaczęły kwitnąć.

jak ci się chcę je ratować to próbuj ale ogólne wyglądają marnie i chyba lepiej byłoby wystartować od początku
mnie by się nie chciało z nimi już walczyć ale decyzję pozostawiam tobie, zresztą poczekaj jeszcze jak się ktoś inny wypowie więc proszę nie sugeruj się tylko moją wypowiedzią
 

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
[MENTION=90820]Beerus[/MENTION] -€“ dzięki za odpowiedź. Dokładnie, wyglądają jakby miały 2-3 tygodnie... Narazie chyba zostawiam, bo start na nowo w tej cwhili trochę koliduje mi z dłuższym urlopem ;)

Dodaję jeszcze zdjęcia obu roślinek z ich 2. tygodnia:




Zaczęło im coś wtedy doskwierać, więc€“ stwierdziłem że już pewnie są głodnie i wystartowałem z nawozami (w kolejnym tygodniu).
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
Nawóz lej dopiero wtedy kedy wyskakują Ci jakieś początki niedoborów a nie na zapas po 2 razy w tygodniu... :/ jakiej ziemi użyłeś ? Polecam poszukać sobie tabletkę od canny z niedoborami i wtedy wiesz kiedy co stosować
 

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Nawóz lej dopiero wtedy kedy wyskakują Ci jakieś początki niedoborów a nie na zapas po 2 razy w tygodniu... :/ jakiej ziemi użyłeś ? Polecam poszukać sobie tabletkę od canny z niedoborami i wtedy wiesz kiedy co stosować
Ok, rozumiem. Ziemia BioBizz Light-Mix.
Na podstawie tej ulotki Canny niewiele byłem w stanie wydedukować. Jaką byś postawił diagnozę na podstawie tych zdjęć z drugiego tygodnia (ostatni post)?
 

Dzikicmg

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
183
Buchów
0
2 tygodnie powinny Ci lecieć na samej wodzie... ogólnie jakby trochę mało światła miały ? Nie są dużo większe od moich tygodniowych roślin. Nie jestem specem. Na przyszłość polecam kupić biotabsa starter pack i lecisz według instrukcji;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół