nasiona marihuany

Growbox z kosza na pranie/śmieci

Wyszukiwarka Forumowa:

Zajety

Member
Rejestracja
Cze 26, 2019
Postów
22
Buchów
0
Witam, od pewnego momentu staram się złożyć swojego boxa, żeby coś wyhodować :zjarany:

Otóż znalazłem jakiś stary pojemnik - 60x50x30, i planuje go wykorzystać jako growbox. W miejsca czarnych kawałków taśmy będą wentylatory, na dole 2 wlotowe i na górze 2 wylotowe (później pokombinuję coś z filtrem).
Ścianka bez maty będzie wycięta i obłożona matą odblaskową, żeby mieć jakiś dostęp (poza górą) do roślinki.
Pytanie czy 2 roślinki upcham w tym czy raczej na pewniaka lecieć z jedną. Planuje uprawę Gold Mery.



Docelowo planuje wsadzić żarówkę CFL 150w, myślę, że wystarczy?
PS. Co myślicie o pomyśle na boxa? :spalony:
 
J

Jake Sully

Guest
Dobry trening i upchasz 2 ale mimo wszystko na pierwszą uprawę próbował bym z 1 roślinka
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Spoko pomysł

Myślę że CFL 100w w zupełności wystarczy, odbłyśnik jakiś byłby dobrą opcją.
Jak dobrze ogarniesz temat treningu to 2 się zmieszczą, czytaj od deski do deski FR w dziale microgrow i dużo się nauczysz. :pop:
Co cię skłoniło żeby aż po 2 wiatraczki dawać na wlot i wylot ?
 

Zajety

Member
Rejestracja
Cze 26, 2019
Postów
22
Buchów
0
Spoko pomysł

Myślę że CFL 100w w zupełności wystarczy, odbłyśnik jakiś byłby dobrą opcją.
Jak dobrze ogarniesz temat treningu to 2 się zmieszczą, czytaj od deski do deski FR w dziale microgrow i dużo się nauczysz. :pop:
Co cię skłoniło żeby aż po 2 wiatraczki dawać na wlot i wylot ?

Mój chory perfekcjonizm skłonił mnie do tylu wentylatorków :pl:, po prostu wydaje mi się że tak będzie po 1 - ładnie, po 2 - wydajnie.

Myślę, że dam jeden wentylator wlotowy na węższej ściance żeby bezpośrednio dmuchał na lampę, i po przeciwnej stronie będzie wylotowy. No i 2 wlotowe na szerszej ściance żeby dmuchały na roślinki. Jeszcze muszę przemyśleć kwestie filtra bo mieszkam wśród somsiaduw którzy są już podstarzali no i się obawiam, że ktoś podpie****i :pr:. Ale coś się wykombinuje w pon będą nasionka, więc będę miał miesiąc żeby jakąś prowizorkę stworzyć :jaraczz:. Do tego momentu gold mery będzie sobie rosnąć powoli w moim 1 growboxie czyli tym -
displayimage.php
[/url][/IMG] Tutaj mnie trochę fantazja poniosła, ale cóż początki xD ważne, że działa :freak:
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Efektywniejsza wentylacja była by jakbyś dał zamiast 2 wdmuchujących powietrze na roślinę, 1 wiatraczek na górę przeniósł na klapę, lub z tyłu za lampą na szerszej ściance. Bo te 2 pierwsze wiatraczki chłodzące lampe tak jak pisałeś<peace>
I wtedy masz 2 wlotowe, 2 wylotowe i git.<coolpalacz>
 

Zajety

Member
Rejestracja
Cze 26, 2019
Postów
22
Buchów
0
Efektywniejsza wentylacja była by jakbyś dał zamiast 2 wdmuchujących powietrze na roślinę, 1 wiatraczek na górę przeniósł na klapę, lub z tyłu za lampą na szerszej ściance. Bo te 2 pierwsze wiatraczki chłodzące lampe tak jak pisałeś

I wtedy masz 2 wlotowe, 2 wylotowe i git.

Chodzi mi mniej więcej o coś takiego:
normal_grow_box.jpg

Tak jak na rysunku powyżej lub usunąć jeden wentylator wówczas będzie tylko jeden wlotowy na roślinki a drugi będzie ?pasywny? w środku i kierować powietrze będzie do tego na górze wylotowego. Przy 2 wylotowych wiatrakach będzie więcej roboty bo tu już będzie trzeba 2 filtry robić. Co myślisz?:spalony:
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Myślę :crazy: że przy 3 wentylatorach wtłaczających powietrze, ten jeden wiatrak na wyciągu powinien być mocniejszy ( większy przepływ powietrza ). Prawdopodobnie 3 wiatraki wtłaczające będą robiły ci ciśnienie powietrza w boxie i część powietrza będzie uciekać dziurami itp. zamiast filtrem.
A filtr możesz podłaczyć pod wiatraczek komputerowy za pomocą
-Redukcja kanału wentylacyjnego okrągłego 120 / 100 mm ( zakładając że masz okrągły wentylatorek 120mm )
-Kolanko 90 C 100mm
-Filtr węglowy 100mm
Ja to tak zrobiłem u mnie w boxie <coolpalacz> https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?141105-Podróżniczy-Growbox-0-11m2-do-oceny

PS: Filtr powietrza ( can orginal u mnie ) sporo hamuje przepływ powietrza.
 

Zajety

Member
Rejestracja
Cze 26, 2019
Postów
22
Buchów
0
Myślę :crazy: że przy 3 wentylatorach wtłaczających powietrze, ten jeden wiatrak na wyciągu powinien być mocniejszy ( większy przepływ powietrza ). Prawdopodobnie 3 wiatraki wtłaczające będą robiły ci ciśnienie powietrza w boxie i część powietrza będzie uciekać dziurami itp. zamiast filtrem.
A filtr możesz podłaczyć pod wiatraczek komputerowy za pomocą
-Redukcja kanału wentylacyjnego okrągłego 120 / 100 mm ( zakładając że masz okrągły wentylatorek 120mm )
-Kolanko 90 C 100mm
-Filtr węglowy 100mm
Ja to tak zrobiłem u mnie w boxie <coolpalacz> https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?141105-Podróżniczy-Growbox-0-11m2-do-oceny

PS: Filtr powietrza ( can orginal u mnie ) sporo hamuje przepływ powietrza.

Co do tego ciśnienia to możesz mieć racje, dlatego planowałem jakiś mocny wentylator kanałowy, coś takiego - https://www.growbox.pl/product-pol-4016-Wentylator-kanalowy-PROFAN-O-150mm-305m3-h.html
Myślisz że sobie poradzi? A filtr chyba kupie jakiś najtańszy bo mi się nie chce kombinować, oglądałem filmik jak gość zbudował sześcian do środka wsadził wentylator a dookoła opie****ił to 2 warstwami filtra z okapu, pytanie czy coś takiego da rade, bo wyjdzie 10 razy taniej, w razie co można 2 takie skonstruować.
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Na pewno sobie ten wentylator poradzi. :bounce: moim zdaniem nawet za mocny
Polecam kupić filtr węglowy, wydasz 120 zł, ale masz pewność że będzie działał. A z matami węglowymi może być różnie.
PS: bierz filtr z wymiennym węglem aktywnym
 

Zajety

Member
Rejestracja
Cze 26, 2019
Postów
22
Buchów
0
Okeej, teraz tak to wygląda, najmocniejszy wiatrak dałem wylotowy, najsłabszy dmuchać będzie na roślinki, no i ten średniej mocy dałem żeby dmuchał na lampę. Tylko się trochę stresuje, nasionka przyszły i moczyły się przez dobre w wodzie odstanej ok 24h, a kiełków brak, może delikatnie się trochę skorupka otworzyła, wrzuciłem to teraz na ręczniki papierowe.
 

Zajety

Member
Rejestracja
Cze 26, 2019
Postów
22
Buchów
0
Otóż projekt został ukończony. Tak to wygląda finalnie :headbanger:

normal_66416393_432320517347610_8911878528690028544_n.jpg
normal_66452111_477940522966286_1163591161147817984_n.jpg
normal_66216309_481515752681063_1300743876524376064_n.jpg
normal_66368487_436853936919786_1997368519460651008_n.jpg
normal_66482721_2517593561613769_886680506312163328_n.jpg


Mam nadzieje, że będzie działać, jak topy będą za blisko lampy to wytnę dziury na doniczki w spodzie :freak: (oczywiście nie topy z tych karłów bo to są roślinki z pestek które znalazłem w jaraniu, by ciut doświadczenia zdobyć).
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
szacun za zajawkę xd fajna lampka nocna z czegoś takiego :D
 

Zajety

Member
Rejestracja
Cze 26, 2019
Postów
22
Buchów
0
szacun za zajawkę xd fajna lampka nocna z czegoś takiego :D
Tsaaaa, lampka nocna xD która ma ponad 5k lumenów, daj spokój ku**a zasnąć się przy tym nie da. Dzisiaj to wypie****am do łazienki, bo za duży prześwit jest a jak przykrywam kocem od góry to temp rośnie do ponad 30stopni ;/. Ale generalnie zadowolony jestem, wyszło nawet lepiej niż oczekiwałem, :spalony:
 

Sophie

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2019
Postów
126
Buchów
0
A co zrobisz z zapachem? Przecież za kilkanaście dni to się zamieni w bioreaktor produkujących bardzo mocną...woń :D
 

Zajety

Member
Rejestracja
Cze 26, 2019
Postów
22
Buchów
0
A co zrobisz z zapachem? Przecież za kilkanaście dni to się zamieni w bioreaktor produkujących bardzo mocną...woń :D

Szczerze to mi się podoba to, jak wracam do domu i pachnie sobie :spalony:
Ale jak zacznie ostro je**c to inwestuje w filtr, albo owine to filtrem do okapów, i wytne dziurę na drugi wylotowy wentylator. Zobaczy się :crazy:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół