nasiona marihuany

[AF][385W LED][1.44m2][16xAF]

Wyszukiwarka Forumowa:

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
Witam
Jako że jest to moja pierwsza fotorelacja, proszę o wyrozumiałość w każdej kwestii :)


Rośliny: wszystkie automatyczne, 4 x Gorilla Glue od Grow Seed, 6 x +Speed Auto od Sweet seeds, 6 x Auto Speed Bud od Female seeds


Box: namiot 1.2 x 1.2 x 2.0


Oświetlenie: LED, 1 panel 275W Lucky grow, dwa pojedyncze po 55W również Lucky Grow


Medium: ziemia lightmix


Wentylacja: wentylator wywiewny, pasywny pobór powietrza z zewnątrz namiotu


Nawozy: alga grow, alga bloom, green sensation od Plagrona


Odmiany jak wyżej: gorilla glue, + Speed auto, auto Speed bud


Warunki: No i tu jest najciekawiej. Temperatura w dzień w najgorętszych momentach sięga 36 stopni, nocą okolice 22. Wilgotność w początkowej fazie była około 80%, teraz podczas kwitnienia zmniejszam do okolic 50%


Ogólne: box standardowy, wyposażony w nawilżacz, wentylator mieszający, oraz wyciągający, na te chwile bez filtra węglowego - mam, ale nie ma potrzeby zakładać. Do tego dwie torby z CO2.


Trening: LST


No więc kilka słów od autora :) box założony dość spontanicznie, obecnie mam 31 dzień najstarszej rośliny. Nie wiem jak duży wpływ ma na kwiaty zbyt wysoka temperatura, ale póki co według mnie wyglada wszystko nienajgorzej. Kwitną, rosną i tyle :)
Co jakiś czas będę aktualizował.





---------- Post Zaktualizowany 18:22 ---------- Data pierwszego postu 17:52 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]
Nasionka


displayimage.php
[/url][/IMG]
Dzień pierwszy


displayimage.php
[/url]
Dzień piąty


displayimage.php
[/url]
Dzień dziesiąty


displayimage.php
[/url]
Dzień 31 (wiek najstarszego kwiatka)


displayimage.php
[/url]
Dzien 31 :)

---------- Post Zaktualizowany 18:31 ---------- Data pierwszego postu 18:22 ----------

displayimage.php
[/url]
31 dzien - widok ogólny

Inny pytanie
Czy da się edytować post?
 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
Na tę chwilę mam kilka wniosków
Żadne mądrości - zwyczajne spostrzeżenia.

Najważniejszy to fakt, że można utrzymać w dobrej formie automaty w temperaturze ponad 36 stopni. I tu zaznaczam że w namiocie o pow 1.44m2 mam dwie torby CO2. Natomiast wentylator wywiewny pracuje 24/7. Rośliny kwitną w większości od około 20 dnia, rosną i nie wykazują tego ze im zle.

W namiocie 1.44m2 miesci się spokojnie 16 roślin, ale podlewanie jest mega trudne.

Podczas uprawy tak wielu roślin warto robic jedną odmianę, roznice w pheno potrafią niektóre odmiany faworyzować

Automaty należy trenować LST najwcześniej 15 dnia, wcześniej maja mega stres który odbija się na późniejszym etapie zycia rośliny

Automaty nawet podczas kwitnienia nie pachną tak intensywnie jak sezonowki podczas vega

Przy ziemi lightmix podlewanie nawozami do 20 dnia mija się z celem - popalisz roślinę. Po 30 dniu rośliny tez słabo reagują na dawki nawozu w wysokości 800ppm (nadpala końcówki)

fotoaktualizacja w piątek

Pozdro ^^
 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
Równocześnie prowadzę drugi projekt pelnosezonowy: 2x nieterminowe light, AK-47, jamaica dream, critical i ananas
Sześć roślinek na 1.44m2 na panelu led lucky grow 550 (275W)
Czasem wrzucę jakas fotkę gdyż na pełno fotorelacje już za późno, a być może ktoś będzie miał ochote zobaczyć jak to u mnie wyglada :)

 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0




Dzień 34 (liczàc od najstarszej)
No więc w namiocie zrobiło się mega gęsto
Topki zaczynają formować się w cieszące oko mini pałki
Niedoborów nie wykazują, trochę je przelałem, ale w tak wysokiej temperaturze woda szybciutko odparuje z donicy.
Pytanie do doświadczonych automatowcow:
Czy w zwiazku z tym ze górne partie liści przysłaniają jakąś cześć topów warto usuwać te liscie? Czy lepiej zostawić tak jak jest?
 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
aktualizacja sezonówek

wiem że strasznie bałaganię, ale tak już mam ;p
dzis aktualizacja sezonówek
wsystkie maja się całkiem niezle, poza jednym Nortern Light na którym widać niedobory chyba potasu.
indukowane są od dwóch tygodni, jednak zestresowałem je toppingiem i fryzjerem więc muszą się troszkę ogarnąć.

AK-47:







Jamaica Dream:







Northern Light nr1 (ten z niedoborami, jak ktoś potrafi zdiagnozować poproszę o podpowiedź):







Northern Light nr2:







i dwie ostatnie nie zostały opisane, także wymiennie może to być albo Ananas, albo Critical :)
pierwsza:







i druga:







no i grupowe:

 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
Idąc za ciosem aktualizuję namiot automatyczny. Temperatura nie rozpieszcza, ale wszystko jest okej. Dzień 39 najstarszej, sfotografowanej rośliny.





 
Ostatnia edycja:

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
Jak masz taką temp to nie lepiej włączać lampy jak jest ciemno na dworze a gdy jest dzień zrobić im ciemnie ?
 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
Jak masz taką temp to nie lepiej włączać lampy jak jest ciemno na dworze a gdy jest dzień zrobić im ciemnie ?

Oczywiście masz rację
Lampy pracują od 16 do 10 rano
To są automaty wiec fotoperiod 18/6
Nie jestem w stanie zrobić nic z temperaturą, chyba ze klimatyzator
Ale to już za dużo. Na zdjęciu termometr stoi na panelu. PrZy krzaczkach temperatura mąż 36.

Na pocieszenie powiem ze nie zauważam wielkich oznak stresu z tego powodu
Taka temperatura w zasadzie jest normą
Zobaczymy co na końcu pokaże waga i smoke report

To wszystko raczej dla funu
Takie hobby bardzo mnie relaksuje
Wiec jeśli wyjdzie mało to potraktuje to jako naukę dla potomnych :)
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Ciekawy projekt, a nawet dwa :pop:
Z fartem do :harvest:
Sporo FR aktualnie na tym metrażu jest , będzie co porównywać z myślą swoim własnym 1,44m2 :jaraczz:
 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
Ciekawy projekt, a nawet dwa :pop:
Z fartem do :harvest:
Sporo FR aktualnie na tym metrażu jest , będzie co porównywać z myślą swoim własnym 1,44m2 :jaraczz:

Bo te 1.44 to taki kompaktowy namiot z jakąś sensowną powierzchnią która może dać jakiś wynik

Najgorzej deprymujący przy fr jest brak zainteresowania

Jeśli ktoś będzie mógł wyciągnąć choćby gram nauki, warto się w to bawić :)
 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
Szybki UP z namiotu sezonowego.
wszystkie roślinki kwitną, choć na różnych etapach.
najdłużej zbiera się AK-47
dołożyłem 3 lampki po 55W każda, zmieniłem wszystkie źródła światła na BLOOM
ogólnie rosną, i pokazują powolutku że papu chcą
ale lepiej tak, niż je popalić :)
problematyczne robi się podlewanie, i postanowione już że przy następnym projekcie inwestycja idzie w autopota.

Jamaica Dream:




AK-47:




reszta załogi w namiocie:


i grupowe:




W namiocie automatycznym mam dzis 47 dzień najstarszej rośliny, wygląda pięknie, trichomy zmieniają kolor ze stricte mlecznych na takie jasno-bursztynowe
jeszcze poczekam
może uda mi się wrzucić jakiś upik z namiotu automatycznego dziś lub jutro.
tymczasem pozdro ^^
 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
UP namiotu automatycznego - dzień 48 najstarszego kwiatka, widocznego z miareczką
topy już chyba przestają puchnąć, trichomy z mlecznych przechodzą w kolor jasnego miodu
sam nie wiem czy traktować je jako bursztyn
zbiory będą rozłożone w czasie, i to bardzo - każdy kwiatek rośnie sobie jak sobie chce :D
ostatni zaczął kwitnąc dwa dni temu, ale raczej nie dam mu dochodzić w namiocie, pewnie wylaje gdzies na oucie
poza tym wszystko dobrze, bardzo podobają mi sie te gorille glue auto - top niejako oblewa główną łodygę.
no to parę fotek:







gorille:


topek najstarszej:








zdjęcia poszczególnych krzaczków będę wrzucał podczas ścinki
tuż tuż

pozdro :)
 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
Up :)

Mały upik namiotu automatycznego.
Dzień 61
Pierwsza z szesnastu doczekała się kosy. Pięknie pachnie, dobrze wygląda i trichomy pod mikroskopem wskazywały na to ze to już :) teraz standardowo, suszonko i w słoik
Po tygodniu zważę i edytuję, ciekaw jestem ogólnego wyniku namiotu. Pozdro :)




















































 

Pan_wiesio

Active member
Rejestracja
Maj 31, 2019
Postów
38
Buchów
0
UP namiotu pełnosezonowego.
wszystko w nim dobrze idzie, topy robią się naprawde ładne, ziolono tam i tak jak trzeba, wygląda to przekozacko :)





 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół