nasiona marihuany

[AF] [800W LED] [Mars Hydro Pro 2 160] [80x50x140] Punk devil, Northern Light, White Window

Wyszukiwarka Forumowa:

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Witam, dzień dobry, kilka pestek na start :)

Tym razem na tapetę idzie parę automatów:


-2x Punk Devil Auto (od pana pestki)
-2x Northern Light Auto
(Royal Queen Seeds)
-2x White Window Auto
(Royal Queen Seeds)
(no i jedna pomarańcza XD)

Box:
80x50x140
Mylar Diamond 100%Lightite

Oświetlenie:
Mars Hydro Mars Pro 2 160 - 800w

Wentylacja:
3x wentylator komputerowy 140mm - wtłaczający
3x wentylator komputerowy 140mm - wytłaczający
1x wentylator mieszający, czyli zwykły wiatrak :D

Rosną w:
Ziemia:
Canna Terra Professional PLUS+

Doniczki: 11lNawozy: Zestaw BioCanna, Co2Warunki:
Temperatura: Dzień: (26-29°
c) Noc: (17-20°c)
Wilgotność: ~50-60%

Treningi:
-LST (liczę na podpowiedz kiedy zaczynać, na razie mam plan poczekać na to aż osiągną 4-5 pięter liści)


W tym momencie panny mają już niespełna 2 tyg. (w poniedziałek będą równe 2 tyg.) :)
Kilka fotek:

Całość:



A tu bez filtra w postaci okularów Marsa :)

Punk Devil Auto:



Niestety ma uszkodzoną końcówkę liścia... ;(

White Window 1:


White Window 2:

Niestety, coś marnie idzie, nie dogania koleżanek... ;(
W kubkach jest drugi Punk Devil (idzie na outa) oraz przypadkiem wykiełkowana pomarańcza :D

Northern Light 1:



Northern Light 2:



Na razie tyle, up myślę że za jakieś 2-3 tyg. chyba że wcześniej stanie się coś ciekawego, ewentualnie będę potrzebował pomocy.

:jocolor:Pozdro i z fartem! :jocolor:





 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
wstawiaj duże fotki
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Jest to pierwsza fotorelacja, dzięki za info, następnym razem będą duże, ewentualnie możesz zedytować post (ja niestety nie mogę :(...
W każdym razie up się pojawi, pytanie mam tylko odnośnie tego listka, czym może to być spowodowane? Nawozić zacząłem po 1 tyg. Jako że gleba jest dość żyzna leje połowę zalecanej dawki, reszta nie ma takiego problemu, więc nie wiem czy to od tego. Czekam na wasze rady i pomysły :)

---------- Post Zaktualizowany 16:57 ---------- Data pierwszego postu 16:53 ----------

*poprawka*
Tak to jest jak się człowiek śpieszy...
Tutaj jest drugi White Window który marnie idzie oraz kubki: :)


Na dzisiaj to już na pewno tyle, pozdro! :)
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
OK, szybki up. Zrobiony LST na kilku plantach, dodatkowo dołożyłem 18w świetlówkę uv. :)













---------- Post Zaktualizowany 10:30 ---------- Data pierwszego postu 10:28 ----------

Lst wykonany przez szpilki, zwykły wygięty kawałek sztywnego druta wbity w ziemie, przypomina śledzie używane przy namiotach :D

---------- Post Zaktualizowany 11:04 ---------- Data pierwszego postu 10:30 ----------

Jakieś uwagi/wskazówki? Trochę cicho w tym temacie :(
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Jakieś uwagi/wskazówki? Trochę cicho w tym temacie :(

Musisz coś zepsuć to zaraz będzie głośno hehe
Uwaga-pytanie: dlaczego automaty?! :D

Wszystko idzie dobrze, nie kombinuj za dużo :) Jak podlewasz? Wierzch ziemi wydaje się suchy.
UV to chyba raczej pod koniec FLO się wiesza z tego co się orientuję.

Powodzenia!
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Musisz coś zepsuć to zaraz będzie głośno hehe
Uwaga-pytanie: dlaczego automaty?! :D

Wszystko idzie dobrze, nie kombinuj za dużo :) Jak podlewasz? Wierzch ziemi wydaje się suchy.
UV to chyba raczej pod koniec FLO się wiesza z tego co się orientuję.

Powodzenia!

Czyli mówisz że wszystko ok? LST? Podlewam co drugi dzień po 250ml, raz z bez nawozów, raz z nawozami (polowa dawki z racji na zyzna glebe). :D
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
LST jest spoko, jeszcze je trochę potrenujesz jak podrosną.
250ml to dość mało. Zwiększyłbym ilość tej wody do 750ml-1l. Najlepiej wlewać powoli i podlewać jak donice będą lekkie (metoda ważenia donicy).
Zrób jakoś fotki bez LEDa. Roślinki pewnie póki co mają nawozu wystarczająco w glebie, myślę, że możesz śmiało na razie na samej wodzie lecieć.

Pozdro
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
LST jest spoko, jeszcze je trochę potrenujesz jak podrosną.
250ml to dość mało. Zwiększyłbym ilość tej wody do 750ml-1l. Najlepiej wlewać powoli i podlewać jak donice będą lekkie (metoda ważenia donicy).
Zrób jakoś fotki bez LEDa. Roślinki pewnie póki co mają nawozu wystarczająco w glebie, myślę, że możesz śmiało na razie na samej wodzie lecieć.

Pozdro

Miło to słyszeć, nie ma problemu, jutro rano będę mógł wstawić fotki bez leda, póki co nie ma mnie na miejscu. Nie wiem czy jest potrzebne lanie aż litra wody, z teorii jak i z doświadczenia (to nie jest mój pierwszy grow, po prostu nigdy nie miałem parcia na pokazywanie tego komuś :D) wiem że lepiej jest nieco roślinę przesuszyc niż przelać. Po podlaniu 250ml wody ziemia po wsadzeniu palca do wody na głębokość paru centymetrów jest wilgotna nawet do 2-3 dni. Dodatkowo jak planty będą nieco większe to podsypie całość keramzytem co dodatkowo powstrzyma zbyt szybkie odpraowanie wody z gleby. A po drugie nie chce przelewać ze względu na już duża wilgotność, obecny nawilżacz na najniższej mocy i tak trzyma w tak małym boxie wilgotność ponad 70%. Nie chciałbym żeby pojawiła się pleśn czy grzyb, mimo że ponoć światło uv zabija zarodniki pleśni i grzybów, stąd tak wcześnie zaczynam go używać... A może to po prostu chec zapewnienia warunków najbardziej zbliżonych do tych na zewnątrz... :D

---------- Post Zaktualizowany 21:21 ---------- Data pierwszego postu 21:17 ----------

Automaty dlatego że zależy mi na czasie. Pelnosezonówki mam na spocie, jednak stamtąd wolałbym nie robić fotek bo zbyt dużo charakterystycznych rzeczy tam jest i kto by się postarał mógłby znaleźć spota. A poza tym jakoś na indoor bardziej podchodzą mi af, nie wiem czemu, ale tak już jest :D

---------- Post Zaktualizowany 21:36 ---------- Data pierwszego postu 21:21 ----------


Trzymaj zdjęcie bez led :D
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Ok, widać pierwsze efekty LST, pytanie czy wystarczy czy poczekać jeszcze chwile i jeszcze trochę ponaginać...? ;/

Całość



Punk Devil






Czy ktoś mi powie co wyrosło obok White Widow? :D





Standardowo, jakieś uwagi, wszystko idzie ok? :zjarany:
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Czas na update z racji tego że panny mają już całe 25 dni :D


















Tutaj jeden White Window, ma problem wstać po LST, od początku szedł gorzej niż reszta, dlatego LST wykonałem tydzień po reszcie. Poczekam zobaczę co z niego będzie.


Pytanie:
Czy lać już nawozy na flo?​

Pozdro!
:zjarany:

---------- Post Zaktualizowany 20:36 ---------- Data pierwszego postu 20:34 ----------

*tak wiem, że jest to White WIDOW Jednak tak mi wpadło w moją już dziurawą pamięć WINDOW (nie wiem skąd), że ni uja sie nie odzwyczaję :D
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Dobra, teraz poważnie, mimo że mało się w tym wątku dzieje, mam jedno pytanie. Dzisiaj panny mają 32 dzień życia, czy nie wydaje wam się że zbyt wcześnie zaczęły kwitnąć i są za małe? Ledwie mają po po dwadzieścia parę centymetrów, najwyższy szczyt ma 30... Czy to zasługa LST i tak ma być, czy może stres? czy może jeszcze nie osiągnęły pełnego rozmiaru i jeszcze trochę się rozrosną?
Niżej parę fotek:










Naprawdę proszę kogoś o odpowiedź, bo nie wiem czy jest ok czy jednak może coś jest nie tak. Wilgotność trzymam na poziomie 60%, najwyższa temp. w boxie jaką miałem to 32 stopnie, podczas ostatnich upałów, ale było tak tylko przez 2 dni, prócz tego nie przekraczam 30 stopni... :(
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Spokojnie jeszcze podrosną ;) Szkoda że ich nie ponaginałeś od jednego rogu do drugiego, to ładnie by zapełniły większość miejsca i nie zasłaniały się wzajemnie tak jak teraz na focie.
Dziwne też, że końcówki liści wyglądają jakby je trochę popaliło, czym podlewasz i w jakich dawkach?
Ja bym tą najmniejszą roślinę jeszcze ponaginał, jak wyrzucisz nawilżacz a będzie to już niebawem, to zwolni się trochę miejsca i szkoda go marnować.
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Nie wywale nawilżacza bo w pomieszczeniu mam suche powietrze, gdy go wywale spadnie poniżej 40%, może nawet poniżej 30... Podlewam je wodą mineralną, ph kontroluje w granicy 5,7 - 6,3, najczęściej ok. 6. I tak - są lekko popalone. Podlewam co drugi dzień raz z nawozami raz bez, wychodzi na to że w poniedziałki leje nawozy, w środy czystą wodą, w piątek nawozy, czyli 2x w tyg. je nawoże. Nawozy to biocanna, leje tak jak zaleca producent. Jutro leci na 1litr 3,5ml Bioflores, 0.5ml biorhizotonic i 4ml bioboosta. Co do popaleń mam teorie że to albo przez świetlówke uv, albo przez to że w nawilżaczu jest zwykła woda - kranówa, nie oczyszczona, nie odstawiona do odchlorowania, sam nie wiem dokładnie.
Mówisz że mogę się spodziewać jeszcze wzrostu? mniej więcej do którego tygodnia jeszcze będą rosnąć i jakie mogą osiągnąć rozmiar?
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Średnio do 3 tygodnia flo rosną w górę, później hamują i energia leci w mięcho <joint>
Sama ziemia której użyłeś jest mocno nawożona, ja jak stosuję ziemie od canny to przez pierwsze 2 tygodnie nie zapodaje nic oprócz rhizo. Nie uprawiałem nigdy pod marsem, mam tylko 1 panel od doctorka ale zauważyłem że pod ledem mają mniejsze zapotrzebowanie na nawozy niż pod hps (nie mówię tu o Cobach). Przelałbym na Twoim miejscu samą wodą, ewentualnie z boostem z 2 razy, żeby zobaczyć jak zareagują. Co za dużo to niezdrowo, lepszy delikatny niedobór niż przenawożenie :)
Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół