nasiona marihuany

Northern Light x Amnesia Automatic- Problem

Wyszukiwarka Forumowa:

hasztag1

Member
Rejestracja
Maj 2, 2019
Postów
6
Buchów
0
Witam. Chciałbym dowiedzieć się od Was, od osób które w tym roku kielkowaly nowe nasiona od GGS-Northern Light x Amnesia Automatic-

jak u Was z kielkowaniem tej odmiany?
Co roku mam przyjemność korzystania z nasion od GGS, jak i innych producentów, ale tsk niski procent wykielkowania jeszcze mi się nie zdarzył.
Podzielcie się jak było u was? Może to tylko np zła dobrana ziemia, lub jakiś nieznany mi wcześniej inny błąd w sztuce kielkowania, a może jakaś wada nasion?
Pozdrawiam.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
na 25 sztuk może jedna zamuliła a tak to reszta już ponad powierzchnia :) ggsy kiełkowałem juz niejednokrotnie i zawsze ładnie idą, nie miałem nigdy problemów ...
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Z pestkami to jest tak że częściej wina leży po stronie growera, niż pestek (wyłączając te sędziwe lub/i przechowywane w niegodziwych warunkach).

Zdradziłbyś w jaki sposób kielkujesz?
 

hasztag1

Member
Rejestracja
Maj 2, 2019
Postów
6
Buchów
0
na 25 sztuk może jedna zamuliła a tak to reszta już ponad powierzchnia :) ggsy kiełkowałem juz niejednokrotnie i zawsze ładnie idą, nie miałem nigdy problemów ...

Ja też nigdy problemów nie miałem z GGSami, zadowolony zawsze.
Nie zarzucam nic nikomu, po prostu chciałbym się do informować jak z resztą pestek z tego rzutu :)

---------- Post Zaktualizowany 12:25 ---------- Data pierwszego postu 12:23 ----------

Z pestkami to jest tak że częściej wina leży po stronie growera, niż pestek (wyłączając te sędziwe lub/i przechowywane w niegodziwych warunkach).

Zdradziłbyś w jaki sposób kielkujesz?
Do wody na noc (12h) później do doniczek ziemia, sklepowa
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Ale puściły kiełki zanim wrzuciłeś do gleby? Po jakim czasie od wrzucenia do gleby uznales że nie wykielkowały? Nie przesuszyles wierzchniej warstwy gleby a wraz z nią nasionka? Robiłeś precrushing?
 

hasztag1

Member
Rejestracja
Maj 2, 2019
Postów
6
Buchów
0
Ale puściły kiełki zanim wrzuciłeś do gleby? Po jakim czasie od wrzucenia do gleby uznales że nie wykielkowały? Nie przesuszyles wierzchniej warstwy gleby a wraz z nią nasionka? Robiłeś precrushing?

]
Niee, część pękła, nie wszystkie
Od wsadzenia do gleby już około 2tyg.
Nie,nie przesuszylem, nie jest to mój pierwszy sezon.
Nie, nie robiłem precrushing, teraz żałuję ;)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
na świeżych pestkach precrushing to have to.
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Kupiłem 100 sztuk bezpośrednio od Grzesia, dostałem 123. Wykiełkowało 120, pewnie by te 3 też wykiełkowało z precrushingiem, ale i tak za dużo było, wiec się w to nie bawiłem.
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
]
Niee, część pękła, nie wszystkie
Od wsadzenia do gleby już około 2tyg.
Nie,nie przesuszylem, nie jest to mój pierwszy sezon.
Nie, nie robiłem precrushing, teraz żałuję ;)

Gościu sam sobie odpowiedział,na swoje pytanie.


Tak jak Zulisco napisał,jeżeli nasiona są świeże dojrzałe,to kielkowalnosc 100 procent, na słabą kielkowalnosc wpływają wiek nasion,przechowywanie oraz przedewszytkim jak zauważam to posiadacze tych nasion.
 

hasztag1

Member
Rejestracja
Maj 2, 2019
Postów
6
Buchów
0
Gościu sam sobie odpowiedział,na swoje pytanie.


Tak jak Zulisco napisał,jeżeli nasiona są świeże dojrzałe,to kielkowalnosc 100 procent, na słabą kielkowalnosc wpływają wiek nasion,przechowywanie oraz przedewszytkim jak zauważam to posiadacze tych nasion.
Pytałem o kilka rzeczy, kolego, głównym pytaniem było to, jak u innych z kielkowslnoscia tychże konkretnych nasion. Uczę się całe życie, Ty, byc może wszystko już wiesz. W zasadzie odpowiedź na moje pytania otrzymałem
Dzięki Zulisko, Twoja odpowiedź, jak i kilka innych mi pomogły.
Precrushing. Człowiek uczy się całe życie :) nie praktykowalem tego, przeważnie była to siła natury.
Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedzi :)
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Pytałem o kilka rzeczy, kolego, głównym pytaniem było to, jak u innych z kielkowslnoscia tychże konkretnych nasion. Uczę się całe życie, Ty, byc może wszystko już wiesz. W zasadzie odpowiedź na moje pytania otrzymałem
Dzięki Zulisko, Twoja odpowiedź, jak i kilka innych mi pomogły.
Precrushing. Człowiek uczy się całe życie :) nie praktykowalem tego, przeważnie była to siła natury.
Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedzi :)

Nikt wszystkiego nie wie,dużo czytać,interesować się i będzie szlo pozdrawiam.
 

grzes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2008
Postów
1,136
Buchów
3,468
Odznaki
1
Czesc , zacznijmy od innej strony , skad posiadasz nasiona i czy byly oryginalnie zamkniete, zgrzane w mylarowej torebce ?
 

grzes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2008
Postów
1,136
Buchów
3,468
Odznaki
1
Odezwij sie do mnie to cos zrekompensuje bo nie lubie niezadowolonych rolnikow . Nikt mi nie zglaszal problemow z tymi nasionkami . Zdrowko
 

b3tomek

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2008
Postów
424
Buchów
0
U mnie 50 % strzeliło samo reszta po precrushingu puściła kiełek ale żadnego progresu wzrostowego po 3 dniach. Teraz poszły do ziemi może coś wyskoczy jestem dobrej myśli :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół