nasiona marihuany

Wentylacja małego boxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Jawka

Member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
14
Buchów
0
Siema.

Na różnych forach są rozne informacje, lecz satysfakcjonującej nie znalazłem..
Box bedzie o wymiarach 40x60x70, oświetlenie najprawdopodobniej 5x Żarówka LED A65 E27 17W=125W 1800lm 2700K V-TAC.
Czytalem ze teoretycznie powinny byc trzy wiatraki, jeden nisko przy dole, drugi wysoko, a trzeci w srodku mieszkający powietrze.
Faktycznie muszą byc te trzy? Jeśli tak to wszystkie takie same mogą byc czy inne(moc, rozmiar) ? Macie jakies tanie sprawdzone wiatraki?
Oczekuje na jakies propozycje.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
wlot pasywny na dole, wyciągający kanałowy o mocy około 100m3/h na górze i masz wentylację. Potrzebny będzie jeszcze mieszający.
 

Jawka

Member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
14
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź,
Mieszający podobnej mocy czy to akurat bez zbytniej różnicy?
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Bez różnicy, możesz dać nawet komputerowy wiatraczek i będzie git, grunt żeby mieszał ci powietrze w boxie :bounce:
 

Jawka

Member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
14
Buchów
0
A jeszcze mam pytanie, co prawda nie odnośnie wentylacji ale jakoś mnie to trapi, bo mam zamiar oświetlić zarowkami led, a one sie nie nagrzewaja i jak to właśnie będzie wyglądało z temperaturą, w sensie czy będzie wystarczajaco ciepło roslinkom?
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Wystarczająco ciepło ? Gdzie będziesz trzymał boxa ?
Jak dasz went. kanałowy 100m3 to na pewno nie będą miały za gorąco. Wentylatorki komputerowe też powinny dać radę najwyżej można dać 2 wentylatorki wyciągowe.
Jak będziesz trzymał boxa w pokoju to będziesz miał 30C +/- i będzie git.

PS: moje żarówki led grzeją się ładnie, twoje nie ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół