nasiona marihuany

[AF][ CFL 250W][50x50x130] Amnesia Haze Auto x1 - totalny debiut

Wyszukiwarka Forumowa:

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Witajcie!

Juz od pewnego czasu prowadze dziennik na growdiaries, ale stwierdzilem, ze czemu nie poddac sie ocenie na lokalnym podworku :)

To moze na poczatek:

rośliny - jedna roslina od Monks seeds
- box - 50x50x130 kupny ;)
- oświetlenie - CFL 250W
- medium - ziemia, TerraCanna Plus, donica materialowa 11l
- wentylacja - 125m3/h + wiatrak mieszajacy
- nawozy - BioGrow, BioBloom, TopMax
- odmiana - Amnesia Haze Auto
- warunki - 30-35 C / 40-50% wilgotnosc (dzien) / 20-25 C / 50% wilgotnosc (noc)
- ogólne - zupelny debiut w temacie uprawy, ciezko stwierdzic czego sie spodziewac, chyba tylko poki co, zeby cos zebrac i zobaczyc, czy to temat dla mnie :)
- trening? - LST, defoliacja

To tytulem wstepu, obecnie koncze szosty tydzien zycia roslinki, a drugi na flo. Z gory przepraszam za jakosc zdjec, mam nadzieje, ze cos bedzie jednak widac. Nie bede wrzucal fot z poprzednich tygodni, zatem zapraszam na poczatek z dzisiejszego dnia. Bede sie staral wrzucac zdjecia regularnie.

Poki co najwiekszym wyzwaniem jest temperatura, wiadomo jakie sa warunki obecnie. Majac komfort mieszkania samemu, moge pozwolic sobie na czesciowe otwarcie namiotu i w ten sposob temperatura nie skacze zbyt wysoko. W ogole od poczatku, pomimo ze mam zamontowana wentylacje, mam wrazenie, ze nie do konca ona spelnia dla mnie swoja funkcje. Czy to wina zbyt duzego odblysnika? (47x47, choc oczywiscie jest zagiety). Wentylator mieszajacy tez pracuje, ale nie jest skierowany na rosline, tylko na lampe.

Na tym etapie podlewam roslinke 1l wody co ok. 2 dni, z dodatkiem nawozow wedlug tabelki, natomiast zastanawiam sie, czy nie powinienem wrzucic 1,5-2l i robic to co ok. 4 dni. Jednakowoz roslina mi rosnie, topy tez, nie widze zadnych oznak problemow. Chyba, ze bardziej doswiadczeni growerzy sa w stanie cos podpowiedziec, to chetnie wyslucham :) Dzieki!















Dzieki i zapraszam do komentowania :spalony:
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Hej, dzieki za pierwszy pozytywny odzew i buchy :joker:
A zatem, dzis rozpoczynamy tydzien numer 7. Po dluzszych poszukiwaniach i pozniejszych przemysleniach, postanowilem zwiekszyc ilosc wody przy podlewaniu. Do tej pory byl litr co ok. 2 dni, ale z tego co wyczytalem lepiej jest podlac solidniej, ale rzadziej. Mam nadzieje, ze to pomoze dodatkowo tym mniejszym topkom, ktore zaczely rozwijac sie troche pozniej.
Zwiekszylem tez BioBloom do 3ml/L i jedziemy z tematem. Jesli wszystko idzie zgodnie z planem, jestem mniej wiecej w polowie uprawy, zatem teraz juz trzeba solidnie sie wziac do roboty - i ja, i moja roslinka <joint> Kolejne doswiadczenie, oby zaprocentowalo ;)













Dzieki za odwiedzenie i oczywiscie zapraszam do komentowania i bede wdzieczny za jakiekolwiek porady i sugestie! :smokee:
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
jutro

jutro wrzucę jakiegos upka, poki co upaly daja sie nie byle jak we znaki. Ale dzis postanowilem dac naturalnego sloneczka, mam nadzeje, ze roslina jest wystarczajaco silna Czytalem, ze promienie UV pomagaja rozrastac sie topkom, kurde, poki moge bede wystawial chociaz na chwile. Zobacze, czy to prawda wszystko :dancee:

Z fartem i czekam na oceny! Dzieki z gory!
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Za dużo nawozów mają. Liście ciemno zielone, włosy zaczynają brązowieć. Wodę lej.
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Ok, zrobię wczesne płukanie :) W sumie lecę z tabelki, ale faktycznie ostatnio myślałem nad tym kolorem. Dzięki.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Używasz tabelki na przemian z wodą czy co podlanie nawozy?
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
co podlanie nawozy, ale staram się nie przeginać. Tylko faktycznie za każdym razem coś dodaję, co 2 dni około podlewanie do tej pory, teraz po zmianie celuję w co trzy. Oczywiście zależy od warunków pogodowych. Przy dużej temperaturze potrzebuje więcej. Skorygowałem sposób podlewania i już dziś zastosowałem samą wodę, 2L. Odopoczywa przy końcówce dnia przy drzwiach balkonowych, za chwilę wstawiam z powrotem do boxa. Dziś po podlaniu wygląda tak, trzeci dzień tygodnia siódmego/trzeciego flo.


















Tyle na dziś ;)
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Zaczynamy osmy tydzien zycia, a czwarty kwitnienia. Zgodnie z sugestiami stawiam obecnie wylacznie na wode, dzis tylko dorzucilem Biobizz Top Max. Zauwazylem, ze ten ciemny kolor lisci to glownie wina nadmiaru azotu, Top Max zawiera go w bardzo niewielkiej ilosci, wiec mam nadzieje, ze nie zaszkodzi ;) Temperatura w boksie przez ostatnie dwa dni bardzo ok, okolice 30 stopni, wczoraj nawet mniej, wilgotnosc nie przekracza 50%. Kolejna fala upalow nadchodzi i zapewne bedzie trudniej, ale trzeba walczyc :twisted:

Jak zawsze prosze o komentarze i oceny. Dzieki :)













Dziekuje :bounce:

---------- Post Zaktualizowany 15:10 ---------- Data pierwszego postu 12:21 ----------

Nie widzę zdjęć, mimo że wklejałem, więc jeszcze jedna próba:


















Mam nadzieje, ze teraz widac ;)

---------- Post Zaktualizowany 15:11 ---------- Data pierwszego postu 15:10 ----------

Przepraszam, za duplikaty zdjec, z jakiegos powodu wczesniej mi sie nie pojawialy, myslalem, ze zle wkleilem. Dzieki za zrozumienie
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
No i mamy koncowke osmego tygodnia. Warunki odrobine sie poprawily, totez w boksie jest optymalnie. Wedlug Monks Seeds ta odmiana jest gotowa nawet w 75 dni, ale na pewno kilka dluzej poczekam. Niestety przez wyjazd wakacyjny prawdopodobnie bedzie scinka nieco wczesniej, prawdopodobnie za 3 tygodnie. Mam nadzieje, ze do tego czasu nabierze mocy i masy.

Wycialem w tym tygodniu trzy kwiaty, ktore jednak byly wielkosci pestki wisni, pochowane gleboko za liscmi. Nie bylo sensu przekierowywac na nie energii na tym etapie kwitnienia. Pewnie niektorzy sa przeciwni, ale ostatnio wlasciwie poza drobnymi korektami, rosnie wylacznie po swojemu.

Dzis podlana 2l wody z dodatkiem tylko Top Max. Inne nawozy nie sa uzywane i chyba tak zostanie, bo nie wyglada wciaz, zeby miala jakies niedobory.

Jak zawsze zapraszam do komentarzy i wskazowek, wszystkie mile widziane! :tiphat:

A dzis prezentujemy sie tak: :)































Dzieki za odwiedziny :joint:
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
I cyk, tydzien nr 9.

Z uwagi na lepsza pogode, temperatura w namiocie jest pod kontrola, wilgotnosc tez nie stanowi obecnie duzego wyzwania. Wyzwanie stanowi zapach, ale skoro nikt ze mna nie mieszka, moge sobie pozwolic na czesciowo odsloniety growbox.
Czy przez wentylacje cos idzie, nie jestem pewien, ale przy tylko jednej roslince, choc wyjatkowo aromatycznej, nie powinno chyba stanowic problemu.

W zeszlym tygodniu obcialem jeden calkiem dojrzaly top, praktycznie wszystkie wloski rdzawego koloru - test wypadl wysmienicie, nie moge sie doczekac efektu dojrzalego kwiatostanu!

Do scinki, ktora bedzie miala miejsce najprawdopodobniej 21.07 podlewam juz wylacznie woda bez jakichkolwiek dodatkow (malenka szczypta kwasku cytrynowego do obnizenia pH). Widze, ze jest przenawozona troche, ale juz nic z tym nie zrobie na tym etapie, jednakowoz jest to swietna lekcja na przyszlosc :thumright:

Ponizej foty z 2 lipca wieczorem:


















Standardowo zapraszam do komentowania i wielkie dzieki za odwiedzenie tego watku!

:smileys-passing-joi

---------- Post Zaktualizowany 00:44 ---------- Data pierwszego postu 00:18 ----------

hm, jak sobie wlasnie wyliczylem, 9 tygodni juz mamy i jestesmy obecnie w 10 tygodniu zycia (wykielkowala 29/04). No matma nigdy nie byla moja mocna strona :brawo:
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Zdrowo to wygląda oj zdrowo. Wygląda nam bonsai, aż szkoda ciąć :p pozdro
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
No kozak wytrenowany krzak! Niski sporo szczytów jak dla mnie pełna profeska :)
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
W zeszlym tygodniu obcialem jeden calkiem dojrzaly top, praktycznie wszystkie wloski rdzawego koloru - test wypadl wysmienicie, nie moge sie doczekac efektu dojrzalego kwiatostanu!
no bo cimne włochy oznaczają dojrzałą roślinkę nie :)
fajnie to wygląda lecz 50x50 z jedną szt to szkoda pradu :)
było dac chociaz 2szt
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Ale takie właśnie było założenie :) Zacząć od jednej i zobaczyć czy się do tego nadaję, czy będzie mi się to podobać, w końcu czy będzie w ogóle bezpiecznie. Prowadzę normalne życie, poświęcam czas rodzinie i w tej chwili jedna roślina to max, której mogę obecnie się poświęcić. Jak sam widzisz, dużo czasu spędziłem na lst, nie wiem czy miałbym tyle samo, żeby pobawić się jeszcze z drugą hehe. Oczywiście, apetyt wzrasta w miarę jedzenia i jeśli będzie sukces, to może się rozkręcę

---------- Post Zaktualizowany 16:59 ---------- Data pierwszego postu 16:58 ----------

[/COLOR]
No kozak wytrenowany krzak! Niski sporo szczytów jak dla mnie pełna profeska :)

Dzięki za miłe słowa, póki co jest dobrze, ale niestety curing będzie musiała robić za mnie zaufana osoba, mam nadzieję, że podoła i całą praca nie pójdzie na marne

---------- Post Zaktualizowany 22:49 ---------- Data pierwszego postu 16:59 ----------

Jedna sprawa, bracia i siostry

Od paru dni zauwazylem pewne zmiany na lisciach. Rdzawe plamki na koncowkach, jak na innych czesciach lisciach, a takze blakniecie niektorych. Czy to jest normalne w tym okresie zycia rosliny? (10 tydzien).

Z tego co czytalem, nie powinienem dorzucac azotu, magnezu czy fosforu, bo w pozniejszym okresie kwitnienia tego typu zmiany sa calkiem normalne. Jednakowoz chcialbym sie upewnic :bounce:

Nadmieniam, ze teraz leci juz tylko woda i tak bedzie do konca.







Z gory dziekuje za info! :toke:
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół