nasiona marihuany

Pytania

Wyszukiwarka Forumowa:

atty15

Member
Rejestracja
Cze 10, 2019
Postów
6
Buchów
0
Witam, chciałbym zacząć zabawę z northern light x big bud auto (Indor) czytałem, iż te rośliny nie wymagają dużo od plantatorów. Lecz pojawiają się problemy tzn. Cykl 20/4 widziałem u ludzi, że stosują jakieś dobre lampy a czy zwykłe światło z lampy (nie wiem ile ma W lecz daję duże białe światło) da rade? Następnie wilgotność, jak ja bym miał zrobić odpowiednią wilgotność jeżeli musiał bym uważać na te rośliny (żona) tutaj prosiłbym o jakiegoś tipa no bo jestem w kropce. Nawóz + substraty odżywcze jest to bardzo wymagane jak tak to jakie? Ziemia posiadam od żonki hehe 6PH. Woda mogła by być to woda z kranu lecz po odczekaniu 24h, żeby chlor znikł czy nie za bardzo jak nie to jaka? Proszę o tolerancje wiem, że pytania są głupie ale prawdziwe :) dzięki
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
może ktoś poda Ci wszystko na tacy,ja jednak polecam poczytać forum,zebrać tym samym info,zrozumieć .. no chyba że nie mozesz czytać forum bo...żona ,,trzym sie chopie ;)
 

atty15

Member
Rejestracja
Cze 10, 2019
Postów
6
Buchów
0
czytam,czytam lecz nigdzie nie jest napisane ,,jak sadzić na przypale" Przydało by się w sumie haha
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
Tak to prawda na VEGA stosuje sie swiatło 20/4 ale kiedy chcesz zeby zaczęły kwitnąć to przełączasz na 12/12. Optymalnie to około miesiąc wega potem 12/12 ale im większe chcesz rosliny tym później a im mniejsze to wczesniej.

Żarówe MUSISZ wiedzieć jaką masz i masz do wyboru HPS, LED, CLV podaj wymiary boxa to pewnie ktos kto sie zna na tym powie ci jak mocną żarówe kupić.

Wilgotność. Na wegu zazwyczaj im wieksza tym lepiej, zwiększasz po prostu dając wode do boxa. Najskuteczniesze są chyba mokre ręczniki i pojemniki z wodą. Na flo po pewnym czasie (swiatło 12/12) najlepiej ograniczyc wilgotność do około 30% ponieważ w duzej wilgotności kwiaty spleśnieją.

Nawozy. Jak organic to mikoryza na start (przy przesadzaniu do donicy docelowej lub pod kiełki) Na weg biohumus na flo np wywar ze skórki z banana (to nie jakas nazwa srodka, bierzesz wysuszoną skórke z banana i zalewasz 300 ml wody i po 2 dniach okolo dolewasz 3-4 litry wody i lejesz pod rosliny) Albo np pk 13/14.

po za tym pamietaj o wentylacji czyli wentylator wtłaczający powietrze oraz/lub wyciągający powietrze oraz FILTR WĘGLOWY montowany za wentylatorem wyciągającym. Bez filtra o uprawie dowie sie zona i połowa bloku.
 

atty15

Member
Rejestracja
Cze 10, 2019
Postów
6
Buchów
0
Box jest sprawą trudną ponieważ rośliny byłyby zmieniane z miejsca na miejsce wiem, że to dziwnie brzmi lecz takie są realia żonka sprząta wszędzie więc musiał bym być czujny i dlatego mam problem nie wiem jak to zrobię lecz muszę ponieważ tracę za dużo pieniędzy na te smakołyki już od 2 lat sie zbieram aż w końcu przyszedł ten czas i trzeba to zrobić dlatego jak ktoś ma jakiś pomysł z chęcią wymienię parę zdań z taką osobą. ( która sadziła na przypale )


Światło z cyklem 20/4 jest akurat wykonalny jutro zainwestuje w lampę LED tylko taką przenośną będę musiał poszukać chyba, że ktoś zna taką to z chęcią zamówię przez Inposta

Wilgotność tutaj dziękuje ci za odpowiedz przyda się

Największy problem pojawił by się wtedy gdy roślinki zaczęły by rosnąć w górę czytałem iż ta odmiana może wyrosnąć nawet do 1,3m wiem , że mógłbym wtedy zmienić cykl na 12/12 lecz chciałbym mieć fajne plony może nie największych lotów no ale przydało by się. Więc będę musiał coś wykminić chyba, że wy poradzicie jakoś


Proszę was bardzo pomóżcie!
Odpowiedzi w stylu nie sadz bo i tak nie wyjdzie są zbędne
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
nie doczytalem wczesniej, to są automaty czy półautomaty? jesli auto to 20/4 mozesz leciec całą uprawę one samoistnie zaczną kwitnąć po okolo miesiącu (i dalej trzymaj 20/4 jesli to automaty) wilgotnosc tak czy siak zmniejsz i nawozy te same na veg/flo co podalem wczesniej

podaj wymiary tego boxa bo bez tego to masz jakies 10% szans ze kupisz odpowiedniego leda (moze akurat Bozia poprowadzi twoją rękę na odpowiedniej mocy lampe hehe)

jesli mają mieć 130 to zaden problem i rosliny mające miec 2,5m da sie trzymac w pudle. Wejdz w dział treningi i przeczytaj tematy LST, SUPERCROPPING, SCROG, SOG w wielkim skrócie:
lst- naginanie roslin w dowolnym kierunku (np w dół)
supercropping- łamanie roslin (tylko rosliny półauto/sezony)
scrog- (trudna technika) nakładanie siatki na planty i wciąganie tego co urosnie nad nią pod nią. (najlepiej sezony, ale mozna półauto, auto NIE)

Brzmi strasznie, łamanie wyginanie tak jakby miało zmniejszać plon, wręcz przeciwnie! wymienione techniki tylko zwiększają plon.
 

atty15

Member
Rejestracja
Cze 10, 2019
Postów
6
Buchów
0
Technika LST chyba jedyna ponieważ jest to auto, czyli nie świecić na czubek roślinki w prostych słowach no ciekawe przyda się napewno.

Box hm mam takie pudełko 30x50 lecz to chyba max jaki mogę posiadać ponieważ planuję roślinki trzymać pod łóżkiem ( mam takie w domu nikt tam nie zagląda w sensie pod to łóżko) lecz wyższa wysokość boxa była by wielkim problem tak jak już wspomniałem powyżej ,,PLANTACJA" musi być dyskretna najlepiej jak bym nie miał boxa tylko z 3 doniczki + przenośny wiatrak i przenośną lampę żebym mógł szybko zmieniać miejscówkę roślinek. Wiem, że moje warunki są kiepskie ale widzę, że się znasz to co inwestować w boxa i pod łóżko na przypale czy co???

---------- Post Zaktualizowany 04:06 ---------- Data pierwszego postu 04:02 ----------

Zapomniałem dodać, że mógłbym posiadać większą szerokość tego boxa i próbować tej techniki LST lecz czy nie ma innego sposobu??
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Skoro żona pozwala Ci palić i płacić za to, to chyba powinna pozwolić Ci uprawiać swoje co by było bez porównania bardziej ekonomiczne? Swoją drogą współczuję. Tzn pewnie jesteście razem szczęśliwi ale w tej jednej kwestii macie odmienny swiatopoglad. My z moją mamy boxa koło łóżka w sypialini i razem sobie wieczorami palimy blanty. To jest piękne
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
czuje w kościach, że autor wątku pisząc "żona" miał na myśli "mama" <coolpalacz>
 

atty15

Member
Rejestracja
Cze 10, 2019
Postów
6
Buchów
0
Niestety ale mamy nie mam. Proszę o porady a nie o jakieś insynuacje, jeżeli was to tak bardzo interesuje byłem na odwyku 3 lata i dlatego żona nie chce widzieć żadnych narkotyków nie wytłumaczysz, że to tylko marihuana a nie amfetamina ;p
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
Niestety ale mamy nie mam. Proszę o porady a nie o jakieś insynuacje, jeżeli was to tak bardzo interesuje byłem na odwyku 3 lata i dlatego żona nie chce widzieć żadnych narkotyków nie wytłumaczysz, że to tylko marihuana a nie amfetamina ;p

Żona zna angielski? Niech wyszuka w google frazę: ,,mrijuana helps with addictions"
Po polsku nawet nie próbuj bo pierwsze 5 artykułów to ,,jak rozpoznac uzaleznienie od marihuany, jak uratowac dziecko" na spie****onych stronach dla kobiet 40+ traktujące o wszystkim i niczym.

Przechodząc do twojego pytania, 50 to wysokość boxa? no to musisz miec 10 centymetrowe rosliny bo reszte zajmie donica (conajmniej 5l) i lampa. potrzebujesz około metra i i tak bedziesz musiał naginać. W lst chodzi o cos zupelnie innego niz niedopuszczanie szczytu do swiatła, juz predzej o to by go od niego oddalic i by boczne sczyty oraz on sam sie do niego próbował dostać. Serio musisz wiecej czytac. Czytaj czytaj czytaj. O lst, nawozach, fazach zycia rosliny.
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Jeśli chodzi o dyskrecje to polecam mój sposób :freak2: zrób sobie z walizki growboxa i schowaj go w szafie i chill<shiza>
Może Cię zainspiruje mój boksik i też polecisz z uprawą https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?141105-Podróżniczy-Growbox-0-11m2-do-oceny
Ja trzymam mojego boxa można powiedzieć w piwnicy w szafie która jest zastawiona innymi rupieciami i nikt tam nie zagląda.
Edit: Polecam przejrzeć kilka, lub więcej<peace> fotorelacji o tutaj: https://www.forum.haszysz.com/forumdisplay.php?439-Zakończone-MIKRO
Czytaj od deski do deski i znajdziesz odpowiedz jak sadzić dyskretnie, jaki sprzęt ci potrzebny do takiego secret grow i mnóstwo innych cennych informacji
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół