nasiona marihuany

[SEZ/SEMI-AF/AF] GGS i inne by mokro111

Wyszukiwarka Forumowa:

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Jest czerwiec, więc czas i na mnie ;)



W tym roku mam dwa spoty, jeden na którym już było działane, drugi nowy. Na starym spocie jest mniej słońca ale bez tragedii. W tym roku stawiam głównie na GGS. Miałem w planach trzeci spot w kukurydzy, zrobić tam miejsce na automaty, ale niestety plany się popsuły, trudno, do rzeczy.

Amunicja:

Sez/semi-af:

  • 7x - GG3 x S6 by GGS
  • 4x - Girl Scout Cookies x Purple Maroc by GGS
  • 4x - Hindu Kush x Amnesia Haze by GGS
  • 4x - Guerilla Gold x Amnesia by GGS
  • 3x - White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc by GGS
  • 3x - White Widow x Power Plant by GGS
  • 1x - Maroc by femaleseeds

Auto:

  • 6x - Punk Devil Auto by panpestka.pl (dzięki!)
  • 3x - Blue Amnesia XXL AF by Dinafem
  • 2x - Auto Amnesia by seedsman
  • 1x - Auto AK by Black Diamonds Seeds
  • 1x - Cheese XXL Auto by Dinafem

Gleba:
Spotowa, pod sezony i półauto są dołki po ok. 50l z dolomitem. Stary spot jest przekopany dodatkowo z azofoską, a nowy spot z obornikiem bydlęcym granulowanym, dodatkowo zaszczepiona mikoryza pod planty.
Automaty mają poletka z azofoską i dolomitem. Każdy plant ma pod sobą trochę hydrożelu.

Nawozy/preparaty:
Azofoska i obornik powinny zaspokoić głód na wegu. Na flo jeszcze zobaczę na co się zdecyduje. Z innych rzeczy mam jeszcze Asahi, topsin na pleśń, reszta dojdzie w praniu. Ślimakol rozsypany po spocie.

Trening:
LST raczej na wszystkim. Na starym spocie chciałbym żeby planty miały max. 150cm i szły w boki. Na paru grzesiach będę próbował sił z FIMem, trochę plantów mam więc nie ma obaw.

*

Od dwóch tygodni rzucam planty na spot, kiełkuję teraz ostatnią partię automatów i dwa grześki. Dodatkowo na nowym spocie zaatakowała zwierzyna, dwa-trzy planty zniknęły/zostały poturbowane, szkoda dołków więc wrzuciłem do wody pechę maroca od FS dodatkowo. Rozrzuciłem też sierść swojego czworonożnego zwierza, może pomoże, puste miejsca jeszcze jakoś uzupełnie.

Liste roślin zaaktualizuję za tydzień, bo odejdą chyba z 2-3 planty i dojdzie coś może, a też zapomniałem które po prostu nie przetrwały.
Dodatkowo przy kiełkowaniu, pomieszały mi się GG3xS6 z WWxPP, mam dwa planty na których jest albo to, albo to. Jeśli chodzi o automaty, to tak samo mi się pomieszały Blue Amnesia od Dinafem z Amnesia Auto od seedsman ale mniejsza z tym.

Wrzucam trzy foty z ostatniego desantu, bo póki co rośliny są na tyle młode że nie różnią się szczególnie. Za półtora tygodnia powrzucam więcej. Na zdjęciach same GGS, jakoś po dwa tygodnie mają.


*

*
normal_FRstart3.JPG


Na ten moment to chyba tyle, w razie co będę pisał lub aktualizował temat. Pozdrawiam!

 

sedi89

Member
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
15
Buchów
0
Też mam pestki od grzecha ale same pafy i powiem Ci ze ładnie zapie****aja. Pozdro i z fartem
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Też mam pestki od grzecha ale same pafy i powiem Ci ze ładnie zapie****aja. Pozdro i z fartem

Grześ godny zaufania ;) u mnie kiełkowalność 100% i ładnie sobie żyją, choć dopiero dzieciaczki. Dla mnie ten sezon to pierwsze podejście do pafów, raczej się nie zawiodę :D Postawiłem na GGSy bo widać po innych relkach że są warte uznania. Dzięki i dużo słońca życzę!
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Aktualizacja


Zajrzałem na swoje spoty ostatnio. Tak jak na nowym spocie wszystko w miarę idzie do przodu, tak wszedłem na drugi spot i nie mogłem znaleźć swoich plantów. Z kilkunastu plantów ostał się jeden White Widow x Power Plant który ładnie wyrósł. Reszta dołków albo pusta, albo sama łodyga na pare cm, albo coś takiego:





Poznikały także wszystkie automaty, amnesie, punk devile i grześki. Ogólnie jestem strasznie zawiedziony, w tamtym roku nie było takich problemów na tym spocie. Cieszę się tylko że postarałem się dywersyfikować szkody i zadbałem o drugą miejscówkę w razie takich sytuacji. Rzuciłem ostatnie automaty na tego spota, mogę jeszcze coś wygrzebać i dorzucić tam, ale sam nie wiem. Szkoda, w tym sezone straciłem na starym spocie 11 paf/sez oraz kilka automatów, na nowym spocie straciłem trzy grześki.
Na ten moment mam jakieś jedenaście plantów sez/paf w róznym stadium, plus dwa automaty, AK i Punk Devil.

Ostał się ten plant:



Jeśli chodzi o spota drugiego, który jest dla mnie nowym spotem, to nie mam na co narzekać. Rośliny się pną do góry, zastosowałem na dwóch plantach FIM, dokarmiłem je, poszedł oprysk. Na spot coraz trudniej wejść, ale to chyba dobrze ;) Wrzucam parę zdjęć które zrobiłem.


GG3 x S6


White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc


Guerilla Gold x Amnesia


Hindu Kush x Amnesia Haze



Hindu Kush x Amnesia Haze



Trochę jasne powychodziły na zdjęciach, ale dopiero teraz to widzę, wina aparatu. Prawdopodobnie będę dosadzał jeszcze jakieś pestki gratisowe co się uzbierały, chociaż nie mam ich już dużo, ale szkoda dołków, miejscówek.
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Aktualizacja

Odwiedziłem spoty po trochę małej nieobecności. Ogólnie spot z tamtego roku uważam za spalony chyba całkowicie. Na początku przy pierwszych stratach obstawiałem zwierzynę, ale nie wiem czy to nie jest ktoś. Spot nie był idealny co prawda, ale w tamtym roku normalnie przeszedł cały sezon, a w tym nawet nie wiem ile poszło plantów, ale razem z automatami to około ~25. Planty zasadzone 2 tygodnie temu zniknęły, za to jeden White Widow x Power Plant który miał już z 50cm wzrostu po prostu został wyrwany i położony obok, tyle z niego zostało:



Niestety. Postanowiłem ostatnie 7 dniowe siewki rzucić jednak na nowego spota i już więcej nie ryzykować z tamtym, pozabierałem graty i tam więcej nie wracam.
Na ten moment mam 12 roślin w różnym stadium, 6 starszych sez/paf których zdjecia wrzucam na dole. Do tego jeszcze upchałem w puste dołki parę sezonów co mi z gratisów zostały, oraz dwa razy Punk Devil Auto, ale są malutkie na ten moment więc ich nie fotografowałem, przyjdzie na nie czas jak się zadomowią.
Dwa tygodnie temu zrobiłem pierwszy raz swój FIM w życiu, na Hindu Kush x Amnesia Haze oraz White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc. W sumie nie spodziewałem się takiego rezultatu, bo wyszło mi chyba dobrze ;) porobiły się tam jakieś szczyty, chyba 4.
Roślinki dostały papu, podsypałem wszystkie dolomitem, a po zdjęciach każdy plant poszedł mocno na glebę. Z FIMu jestem zadowolony, teraz czas na LST, za tydzień wskakuje na spota i naginam dalej każdy odrost żeby wycisnąć z nich maksimum możliwości.


Girl Scout Cookies x Purple Maroc


Hindu Kush x Amnesia Haze


Hindu Kush x Amnesia Haze

*


GG3 x S6


White Widow x Amnesia Haze x Power Plant

*


White Widow x Amnesia Haze x Power Plant
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Eleganckie rośliny, susza daje się im we znaki ale ogólnie zapowiadają się super.

Szkoda tego spota ale może to jednak nie człowiek. Młode siewki lubią wyparowywać za sprawą zwierząt, a i większe rośliny potrafią podkopać lub wyrwać. Człowiek albo by zabrał ze sobą albo dzwonił na psy. Może w tym roku nie będzie Ci dane zebrać z tego spota ale jeszcze bym go nie skreślał na przyszłość.
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Dzięki! Teraz tylko regularnie będę je naginął w opór. Z tą suszą fakt, w tym roku sucho jak nigdy u mnie:(

Z tym spotem możesz mieć racje, może w następnym sezonie testowo pozapełniam dołki wolnymi plantami.
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Aktualizacja

Byłem na spocie, porobiłem pare fotek, są strasznie niewyraźne i słabe, wybaczcie, ale komary, muszki i inne dają we znaki. Ogólnie na polu bitwy dalej 6 grześków, dorzutki typu afy, maroc, są strasznie malutkie i stoją, nawet im zdjeć nie robiłem, skupiłem się na półauto i sezonach.
Ostatnio je naginałem, szły pod badyle, dziś po zrobieniu zdjęć dalej przyglebowałem wszystkie planty, oraz ich odrosty co powyrzucały. Szkoda tylko że przy okazji ***ałem jeden odrost, nie było sensu nawet tego naprawiać bo po prostu odpadł całkowicie, bywa.


Dodatkowo pogubiłem się troche w tych plantach, ostatni post też źle mam chyba podpisany bo widzę strainy które chyba potraciłem :D Wrzucam po prostu foty każdego planta, następnym razem to poprawię bo nie mam pewności co do niektórych dołków. Mam rozrysowaną mapkę z dołkami bo są nieregularnie posadzone, za tydzień już ogarnę co gdzie jest. Także teraz te podpisy uznajcie "na oko", póki co i tak każdy idzie mniej więcej tak samo.

Oczywiście podlane, nakarmione nawozem. Te planty po fimie strasznie gęste na stożku wzrostu, super, jestem zadowolony.

Guerilla Gold x Amnesia


GG3 x S6


Hindu Kush x Amnesia Haze


Hindu Kush x Amnesia Haze


White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc


White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc

Odwiedzam je co ok. 10-12 dni, ale skrócę to do tygodnia żeby jak najbardziej je naginać teraz bo widać że LST im służy. No i na 70% są już chyba dobrze podpisane. Następnym razem może też zrobie foty dla skali, ale mają obecnie jakoś po chyba 55-60cm.
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Aktualizacja

Kolejna aktualizacja. Wpadłem podlać, nakarmić, troche poprawić naginanie.
Niektóre sztuki już wywalają włosy, myślałem że trochę jeszcze powegują bo nie są zbyt duże, szkoda. Za tydzień może już dostaną Astvit, ale niech jeszcze się trochę rozpędzą.
Ogarnąłem też wszystkie oznaczenia roślin, które są, których nie ma, teraz już mam wszystko dobrze podpisane i nie będzie pomyłek ;)
Ogólnie nie są duże, może na początku kwitnięcia jeszcze polecą do góry. Wiem ze nie ma co się w głowie rozliczać wagowo w takim momencie, ale chciałbym zebrać chociaż średnio te 70g na krzaka od ggsów, wtedy będę zadowolony.

Zapraszam do zdjęć:)

Guerilla Gold x Amnesia


GG3 x S6


Hindu Kush x Amnesia Haze


Hindu Kush x Amnesia Haze


White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc


White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc


I to grześki, na spocie dalej są 3 mikrusy które dorzucałem, wszystkie wyglądają tak samo praktycznie, więc wrzucam jednego, bodajże Maroc od FS.



Tu jeszcze jedna sztuka od grześka co włochy wywaliła, tak to wygląda:


Badyl ogarnięty, spokojnie :D


Tutaj ostatnie jeszcze zdjęcie dla w miare jako takiej skali, jest to jeden z WWxAMxPM.

Żyje z nadzieją że jeszcze pokorzystają ze słoneczka i dadzą mi te min. 70g/krzak :D


Jakieś sugestie? Uwagi? Jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia to śmiało, jestem początkujący więc każdą radę przyjmę.
Pozdrawiam i słońca życzę tym co dalej na polu walki.
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Aktualizacja

Kolejny update z tego co u mnie.
Byłem na spocie, planty widocznie podrosły przez tydzień, jestem zadowolony, część już ma swoje początki kwitnienia, część jeszcze sobie weguje. Ponaginałem jeszcze odrosty trochę. Oprócz tych sześciu grześków dalej żyją trzy dorzutki z mixu, jeden automat Punk Devil Auto od panpestka, a reszta to chyba Maroc i coś jeszcze, tak czy inaczej mają 20-30cm :D niech rosną, zawsze pare gram więcej do wyniku.

Tam gdzie sztuki kwitną, typu Hindu Kush x Amnesia Haze, podlałem dobrze Astvitem i mieszanką ze skórek bananów, więc mają naprawdę fajną dawkę fosforu i potasu, oraz trochę biohumusa dla flory. Do tego na glebę też poszły sproszkowane skórki. Reszta co siedzi na wegu tylko biohumus i woda.

Na spocie też przeżyłem wręcz zawał. Gdy podlewałem planty słyszałem trzask gałęzi, ewidentnie kroki i to bardzo blisko, myślałem że zwierzyna. Ale te kroki były dość spokojne ale i stanowcze, jakby ktoś chciał mnie powoli okrążyć, zamarłem. Obserwując źródło hałasu, podebrałem plecak i zacząłem się wycofywać, w głowie już myśli że dupa z całego outa, ale by wyjść z tego bez przypału. I tak jak kroki coraz głośniejsze, tak z krzaków wyszedł niewzruszony niczym dzik, przeszedł po prostu obok mnie i poszedł dalej.. Kamień z serca taki że szok!

Zapraszam do zdjęć moi Drodzy(zdjęcia przed naginaniem jeszcze)

Guerilla Gold x Amnesia


GG3 x S6


Hindu Kush x Amnesia Haze


Hindu Kush x Amnesia Haze


i drugie zdjęcie, gęsto się robi tu, po FIMie


White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc


White Widow x Amnesia Haze x Purple Maroc


Sugestie, uwagi, krzyki? Ale myślę że nie ma tragedii.
 

Arni nożycoręki

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2017
Postów
257
Buchów
0
Bardzo fajne wykonanie lst ja zawsze naginam tylko do połowy a jak się rozkrzaczą to je uwalniam , ogólnie spoko - powodzenia<peace>
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Nie dziękuję żeby nie zapeszyć :D
Po takim naginaniu jak tylko się da, mam fajnie objętościowego i nie za wysokiego krzaka. Tych szczytów trochę jest, jakoś perfekcyjnie też to nie jest zrobione, ale mniej więcej co wizytę starałem się zrównać szczyty ze sobą i fajnie to wygląda.
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Aktualizacja

Niektóre kwitną bardziej, inne się ociągają, wszystko jakoś leci po swojemu. Ale to dobrze że są na różnych etapach, dojdą w różnych terminach i nie będę musiał tak gonić z trymem, ścinką, suszeniem.
Wszystkie dostały dobrą dawkę Astvitu oraz skórek z banana, fajnie się uzupełniają i to będą dostawać co tydzień. Jeszcze melasę pewnie zarzucę za jakiś czas. Ale ogólnie planty mają co jeść.

Będę też musiał je za tydzień jakoś ponaginać, te planty szczególnie po FIM'ie mają strasznie gęsto a szkoda ryzykować plechą. Zapraszam do zdjęć, są trochę słabe ale chciałem szybką akcję z odwiedzinami i zawijać, jest też fotka z butlą 1,5l dla skali mniej więcej.

Guerilla Gold x Amnesia


GG3 x S6


Hindu Kush x Amnesia Haze



Hindu Kush x Amnesia Haze



White Widow x Amnesia x Purple Maroc


White Widow x Amnesia x Purple Maroc


tu jakiś mix, nie pamiętam co, z miesiąc ma może

Mam nadzieję że dalej bez tragedii na ten moment. Ale jak jakieś uwagi, porady, wskazówki, chętnie wysłucham.
 

remo2

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2014
Postów
711
Buchów
1
Ogarnij trawę przy roślinach to zmniejszysz ryzyko pleśni. Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół