nasiona marihuany

!!!HELP: Zdeformowane liście jednej z roślin 14dni po wykiełkowaniu - choroba czy niedobór ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Michok

Member
Rejestracja
Lis 25, 2018
Postów
14
Buchów
0
Witam wszystkich,
przeszukiwałem forum ale naprawde już nie mam pojęcia co to może być i bardzo proszę o pomoc.
Sprawa wygląda następująco. 2 Panie, jedna NYCDiesel, druga Blueberry. Oba automaty, oba kiełkowane na starterach. Do wczoraj trzymane na parapecie, po pierwszym tygodniu były przesadzone do małych doniczek z ziemią "Plagron Growmix" a wczoraj już do właściwego miejsca. Podlewane wodą ujścia, a raczej "zraszane" ponieważ preferuję delikatnie moczyć glebę zraszaczem/psikadełkiem jak kto woli.
Przesadzając je zauważyłem mocną dysproporcję w liściach, a mianowicie NYC ma strasznie "zdeformowane" liście, prawie w ogóle nie rozczapierzone jak u Blue, tak jakby były posklejane. Dodam jeszcze, że dopiero teraz wszystko znalazło się tam gdzie powinno ze światłem i bajerami. Na liściach co są widocze są przejaśnienia (wszystko widoczne na zdjęciach więc mam nadzieje, że wiadomo o co mi chodzi) Myślałem, że może tak ma na początku no bo w sumie tak wyglądały od zawsze jak wykiełkwały (mniejsze, posklejane). Ale u Blue zauważyłem, że dolna partia również zaczyna tak wyglądać i to już mnie martwi. Co to jest i jak temu zaradzić. Podejrzewam "Leaf miners" ale nie jestem do tego pewien i wolę dopytać ponieważ jeśli jest to niedobór jakiegoś pierwiastka to za cholerę nie umiem rozpoznać, którego.
Dzięki wielkie za wszelką pomoc i porady.
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół