nasiona marihuany

[AF][102W żyrandol LED][0,12m]Northern lights auto, Bio Diesel Mass auto

Wyszukiwarka Forumowa:

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Siema mordeczki.
To moja trzecia uprawa. Po drodze kilka panien umarło przez tragiczna ziemie plagron light mix. Aktualnie ostatnia moja panna ledwo zipie w tej ziemii.
Northern lights auto ma dziś 36 dni i pokazuje grube oznaki niedoboru magnezu. Druga to Bio diesel Mass auto w ziemii biobizz all mix i ona idzie pięknie. Ma dziś 14 dni i jest już po lst. Widać po kolorze ze ma ciut za dużo azotu ale idzie cudnie

Rosliny: Northern Lights Auto, Bio Diesel Mass Auto
Medium: Plagron light mix (NL), Biobizz All Mix (Bio D)
Warunki: 27 stopni dzień, 20-23 noc
Wilgotność: 75/60
Oświetlenie: 6x14w 1521lm led + full spectrum 18w grow led. Łącznie 102w.
Wentylacja: 12mm komputerowy wyciągający, wlot pasywny, mieszak, filtr węglowy CAN lite
Woda: odstana kranowa
Nawozy: Try Pack indoor biobizz
Dodatki: Oczywiście PH metr, nawilżacz z biedry, siarczan magnezu, dolomit.

Biedna NL walczy o życie. Dostaje oprysk z siarczanu magnezu.

NL auto 36 dzień:



Bio Diesel Mass Auto to ta w której pokładam nadzieje.
14 dni i lst:




Cały boxik:


I kilka fotek z lepszego aparatu:





Chorej NL nie wiem już jak pomoc. PH się zgadza, dostała tez dolomitu, robię od wczoraj oprysk siarczanem. Trudno musi po prostu dożyć i może da jakiś plon. Skupiam się teraz na Bio Diesel Mass. Wszelkie porady i uwagi miłe widziane. Do następnego joł!
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Po drodze kilka panien umarło przez tragiczna ziemie plagron light mix. Aktualnie ostatnia moja panna ledwo zipie w tej ziemii.

Bardzo dobra gleba. Jak to mówią, słabej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy hehe
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Tylko w tej ziemii mi padały. W 10 dniu życia już brązowe plamy na lisciach. Do tego dnia da się coś zepsuć? Chyba tylko przelać ale mi to nie grozi. W ziemii z obi pierwsza w życiu uprawa poszła elegancko a w tej samej trupy. Może trafiłem na jakąś felerna partie tej ziemii?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Tylko w tej ziemii mi padały. W 10 dniu życia już brązowe plamy na lisciach. Do tego dnia da się coś zepsuć? Chyba tylko przelać ale mi to nie grozi. W ziemii z obi pierwsza w życiu uprawa poszła elegancko a w tej samej trupy. Może trafiłem na jakąś felerna partie tej ziemii?

Da sie tez spie****ic z oswietleniem i tu bym upatrywal porazki. Nie za nisko, nie za duzo?
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Ostatnio z tym właśnie błądziłem. Nie mogłem uwierzyć w to że to wina tej ziemii. NL wystartowałem na 4 żarówkach. Miałem tyle lumenów ile powinienem mieć. I kolejna roślina znów to samo. 10 dni i brązowe plamy. Kombinowałem zmieniałem łapałem deszczówkę pH zawsze w normie i dupa. Postanowiłem wrócić do 7 żarówek jak w pierwszej uprawie która wyszła fajnie i Bio diesel już wystartowałem z tymi 102 watami. Zmieniłem tylko ziemię i diesel idzie jak zły zero problemów. Nie będę nikogo zniechęcał do tej ziemi. Być może trafiłem taki worek ale zmarnowała mi chyba 6 pestek.
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Ten NL wykazuje brak potasu, ph masz za niskie. Jeszcze pryskasz ja magnezem - wbijasz gwozdzia do trumny, potas doglebowo z wyregulowanym ph. Mialem podobno przypadłosc, dolomit pomogl na chwile
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Tylko że dolomit już dawałem i pH tego co się wylało z ostatniego podlania to było 7.1. chyba że coś z pH metrem tym żółtym z allegrosza? Czym to dobrze skalibrować? Ktoś pisał że wsadza go do mleka i kalibruje na 6.5. ale jakie mleko? Jaka temperatura mleka? Mam wodę destylowana. Ktoś wie jakie powinna mieć pH? Oczywiście za pierwszym razem był kalibrowany prawilnie buforami

Ps. No dobra. Jest opcja żeby mleko uht miało pH 7.3? Świeżo otwarte. Czyżby pH metr zawyżał a ja zawsze zabijałem pH do 6.5 a w rzeczywistości poniżej 6? A jeśli tak to czemu Bio diesel idzie idealnie? Zgłupiałem.
 
Ostatnia edycja:

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Plyny sa kalibracyjne a nie mleko. Bio diesel idzie bo młody :p tak jak Ci pisałem, ratuj ją potasem i nie pryskaj juz magnezem...
 
U

Usunięty 65798

Guest
Ta duża ewidentnie chciałaby zebyś jej lał alga mic, a nie ziemia chu**wa - lekka mieszanka pod wszystkie rośliny, ma się większą kontrole o ile się nad tym panuje :D
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Ta duża ewidentnie chciałaby zebyś jej lał alga mic, a nie ziemia chu**wa - lekka mieszanka pod wszystkie rośliny, ma się większą kontrole o ile się nad tym panuje :D

Nie słyszałem o alg a mic. Dobre! Zamówiłem. Dzisiaj dostała litra kranówy z dolomitem i trochę wyższym pH. Zobaczymy co będzie. Iść idzie bo dziś większa niż wczoraj.
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Mały UP.

Obie panny zostały wczoraj podlane. Chora dostała litra kranówy odstanej z dolomitem i pH 7.2 wg na nowo skalibrowanego pH metru. Żyję i rośnie choroba na razie nie postepuje. Młoda natomiast dostała sama wodę pH 6.5 i dalej nie zwalnia tempa. 16 dni a leci jak zła.

NL 38 dni życia:



Bio Diesel Mass Auto 16 dzień życia:



Do następnego joł.

Ps.
Ciekawostka. Tak Bio D wyglądała 5 dni temu. Idzie jak na sterydach
 
Ostatnia edycja:

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
UP.

Sorry za tak częste aktualizacje, ale pierwszy raz w życiu roślina leci mi tak szybko. Kocham ziemię biobizz all mix. Minęły dwa dni a Bio Diesel Mass zmienił się nie do poznania. Dziś dostały papu. NL litr z 3 ml bio grow, 3ml bio bloom i 1 ml top max (wg. rozpiski) a Bio D pół litra z 0,5 ml bio bloom i tyle samo top max (nie dostała bio grow bo widać że azotu jej nie brakuje). Najniższy szczyt Bio D to główny szczyt. Odrosty jej wy***alo jak psu jajca. Cała zdrowa i mam dużą nadzieję że tak zostanie i z waszą pomocą przy ewentualnych problemach będę miał krzaka życia. Zacząłem zabawę z uprawa w grudniu więc jestem jeszcze szczaw. Lampy poszły wyżej więc bio D podniosłem wyzej.
18 dzień życia bio D i 40 nl.


 
Ostatnia edycja:

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
UP.

Minęło 5 dni. Trochę się zmieniło. NL już nie choruje ale coś te topki skromne. Bio wystrzeliła w górę i wygląda na mega zdrowa. Ale czy one się czasem nie wyciągnęły? Maja w namiocie kilka tysięcy lumenów więcej niż powinny mieć więc nie powinny się wyciągnąć. Wyglądają normalnie?
45 dzień życia NL i 23 dzień bio D.



 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
I jeszcze fotka z dzisiaj. Po lewej bio D. Widać że ta ziemia jej służy. Ma ledwo 24 dni a jest minimalnie mniejsza od 46 dniowej nl i kolor też lepszy.

 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Panowie potrzebuje pomocy. Jest spory problem. Ten bio diesel zapie****a jak po***any. Litra pożywki wypija w jeden dzień. Problem jest taki że mimo lst brakuje mu aktualnie z 7 cm do lamp a dopiero co zaczął kwitnąć. Za chwilę skończy się miejsce w boxie. Boje się że supercropping jej zaszkodzi bo to auto i już kwitnie. Co robić?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół