nasiona marihuany

Proszę o pomoc

Wyszukiwarka Forumowa:

Michcio393

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2019
Postów
5
Buchów
0
Witam serdecznie ? Posiadam Green Poison fast version, otóż ma 27dni jej rozwój pozostawia wiele do życzenia jak i od przed wczoraj zaczęła żółknąć, podlewam dostaną wodą, ziemia to torf odkwaszony zmieszany z ziemią do roślin o pH chyba 6 lub 5(nie pamięta teraz dokładnie) do tego dodany perlit.

---------- Post Zaktualizowany 19:57 ---------- Data pierwszego postu 19:45 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 20:00 ---------- Data pierwszego postu 19:57 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,556
Odznaki
11
a ma tam co jeść?
jaką wodą podlewasz ,ph?
podaj więcej,czym swiecisz,jaka donica,ile lejesz na nią

oj słabiutko to wygląda
 

Michcio393

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2019
Postów
5
Buchów
0
Tzn co jeść? Dawałem jeszcze szczyptę dolomitu do ziemi.
Woda z kranu odstana z 2 tygodnie, na ten moment nie posiadam testera ?
Roślinka zazwyczaj stoi na zewnątrz pod butelką lapiac słońce od biedy posiadam dwie żarówki ledowe do roślin ale roślinki są z myślą na out. Donica chyba 0,5 litra lub litr staram się podlewać gdy ziemia wewnątrz już jest sucha, średnio co 2/3 dni zazwyczaj leje około kieliszka wody gdyż wypływa spodem. Około 2 tyg temu planta mi przelano i tak jak by chwilę się zatrzymał ale po tygodniu ruszył na kilka dni i teraz widać obecną sytuację.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Co to znaczy co jesc? - to znaczy czy dajesz jakies nawozy.
Bardzo zle ze nie masz zadnego miernika. To jest podstawa jesli chcesz dowiedziec sie co sie dzieje. A tak to w ciemno lecisz.
Kieliszek to znaczy 50ml??? To troche malo jak na 1l donice. Jeszcze jedno. To ze woda przelewa sie dolem wcale nie musi oznaczac ze plant dostal odpowiednia ilosc wody.
Jak ziemia jest przesuszona to woda przelatuje jak przez sito. Czy medium obchodzi od scian pota? Jesli tak to jest sucho. Najlepsza metoda to wazenie donicy. Z czasem wyczujesz o co chodzi z podlewaniem.
To ze plant jest na sloncu rowniez nic nie mowi. Jak jest malo slonca to obojetnie co zrobisz to potwara nie wyhodujesz.
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
jak ci kieliszek wody przelatuje dolem przez taka doniczke to znaczy ze za sucho. sucha gleba nie przyjmuje wody tak dobrze. Lej powoli zeby gleba zdazyla wchłonąć wodę, pół szklanki tam powinno wejsc i sie nie wylac ale poczekaj az wbije ktos doswiadczony mnie poprawić. I jak masz tam ziemie o ph 5 (ale wątpie jak była to ziemia kwiatowa/uniwersalna) to za niskie ph. Powinno oscylowac na poziomie 6,8 6,6.

Z fartem
 

Michcio393

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2019
Postów
5
Buchów
0
Nawozów nie dawałem żadnych prócz dolomitu, jutro postaram się zaopatrzyć w miernik do pH. Na ten moment od wczoraj roślinka ma wilgoć wglebie a jej stan chyba się pogarsza. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, czekam na dalsze rady ☘️
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Dobrze ze nie lejesz niczego we wczesnej fazie. Ja osobiscie nie leje niczego przez ponad miesiąc bo ziemia ma wszystko czego potrzeba na start.
Dolomit to nie nawóz :) Badziej stabilizator PH - Stabilizuje je w granicy 6.5-7 jesli dasz ospowiednia ilosc.
Miernik PH i EC rownież polecam Ten drugi za grosze kupisz a powie Ci wszystko o jakiści wody. Ja prze dlugi czas walczylem z padaka przy plantach. Okazało sie że woda z kranu miala ponad 600ppm syfu i "zapychała" mi wszystko, przez co nie mogłem lać żadnych nawozów. A jak dawałem nawozy bo myslałem że niedobory wychodza to okazało sie że mam wode po przelaniu z podstawki ponad 3000ppm co jest zdecydowanie zbyt wiele.
Tu masz orientacyjne wartosci dla kazdego stadium.
Seedlings and clones ... 300-400ppm 5.3-5.5 ph EC 0.620
early vegg ..................500-600ppm 5.3-5.6 ph EC 0.940
middle vegg ................600-800ppm 5.4-5.6 ph EC 1.250
late vegg ...................800-1000ppm 5.5-5.7 ph EC 1.550
early flower..............1000-1300ppm 5.5-5.7 ph EC 2.000
middle flower ...........1400-1600ppm 5.5-5.8 ph EC 2.500
late flower ................1000-1100ppm 5.5-5.7 ph EC 1.700
ripening .......................300-500ppm 5.4-5.6 ph EC 0.780
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,556
Odznaki
11
widać też nie jesz i nie pijesz ;)
[MENTION=85096]OG Gucilla[/MENTION] dobrze wytłumaczył ;ale po co te kombinacje,skoro ona ma być na outa to czemy jeszcze ją męczysz ? do gleby i da rade
 

Michcio393

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2019
Postów
5
Buchów
0
Myślisz że powinna sobie już poradzić? Spot ma ogólnie słabe warunki ziemne i jest dość sucho tak że raczej ziemia będzie moja, tylko zastanawiam się jeszcze jaka będzie najlepsza i czy w donicy czy bez ;/
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,556
Odznaki
11
tylko do roboty sie brać,to tylko jedna roślina,co tu myśleć,kup jakiejś ziemi w ogrodniczym czy w biedronce,ile zdołasz uniesć,zmieszaj z miejscową i sadz te rośline bo tylko ją męczysz,,ona czuje :freak:

bez donicy jak sucho,działaj
 

Michcio393

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2019
Postów
5
Buchów
0
tylko do roboty sie brać,to tylko jedna roślina,co tu myśleć,kup jakiejś ziemi w ogrodniczym czy w biedronce,ile zdołasz uniesć,zmieszaj z miejscową i sadz te rośline bo tylko ją męczysz,,ona czuje :freak:

bez donicy jak sucho,działaj

Niestety ale pomimo starań już nic z niej raczej nie będzie, ph ziemi za niskie bo 5,5 ale wątpię by to ją zabiło ?
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
jezeli ma ph 5,5 to to ją zabiło. jak jeszcze pokazuje znaki zycia to walnij jej wody o ph 7 albo nawet 7,5 porządnie podlej zeby az dołem wyciekało i po jakims czasie jeszcze raz. Jak nie masz tak zasadowej wody to dodaj kredy, wapna z pola garsc zakos, sody oczyszczonej dosyp.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół