nasiona marihuany

Oświetlenie LED do box'a 0.2 m2 (45x45x105)

Wyszukiwarka Forumowa:

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Czołem!

Mam do prośbę o radę. Jakie oświetlenie (najlepiej gotowy zestaw) będzie odpowiednie do boxa 45x45x105 cm (0.2 m2)?
Preferuję coś gotowego, bo nie mam specjalnie czasu na złożenie własnego zestawu. Jestem jednak skłonny to zrobić jeśli różnica w przede wszystkim jakości będzie bardzo duża.

Celuję w 50-100W i zacząłem się zastanawiać nad PHYTOLITE NAKED COB 60W, LED CREE X-TE 3000K (https://www.hemp.pl/pl/p/LAMPA-LED-...X-TE-3000K,-PHYTOLITE,-do-uprawy-roslin/23718). Czy to dobra opcja? Może jest coś lepszego?
Budżet: max. 500-800 zł, ale im mniej tym lepiej.

Dzięki za pomoc!

---------- Post Zaktualizowany 11:42 ---------- Data pierwszego postu 11:34 ----------

PS Doczytałem jeszcze, że polecany jest taki naświetlacz: http://ledison.com.pl/pl/p/Naswietlacz-LED-mocny-Halogen-100W-COB-4000K/233
Chcę kupić coś na co najmniej rok/dwa. Różnica w cenie spora. Doradźcie proszę w co najlepiej zainwestować :)
 

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Napalam się trochę na ten zestaw Phytolite. Do powierzchni 0.2 m2 styknie 60W, czy brać 120? Nie chcę przesadzić, żeby też pomidorków nie popalić ;)
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Na tak malej powierzchni Phytolite powinien sie sprawdzic. Ten 100W naswietlacz od ledisona bedzie sie mocno nagrzewal, bo nie posiada zadnego chlodzenia.
 

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Na tak malej powierzchni Phytolite powinien sie sprawdzic. Ten 100W naswietlacz od ledisona bedzie sie mocno nagrzewal, bo nie posiada zadnego chlodzenia.
Dzięki za odpowiedź.
Brać Phytolite 60W czy 120W? Nie mogę też nigdzie znaleźć informacji odnośnie zalecanej odległości od plantów.. Z racji niewielkiej wysokości zależy mi oczywiście na tym, żeby odległość ta mogła być jak najmniejsza ;)

Jeśli chodzi o naświetlacz Ledisona, to mam wiatrak, który mógłbym puścić z góry na taką lampę. Więc jeśli to jedyny problem, a wydajność byłaby odpowiednia, to może warto rozważyć taką opcję.
Ale tutaj muszę się zdać tylko na opinie bardziej doświadczonych growerów:harvest:
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Jesli masz mozliwosc chlodzenia tego naswietlacza od Ledisona to bierz go. Mozesz na nim spokojnie pojechac caly grow, a ludzie go czesto kupuja i chwala.
 

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
Jesli masz mozliwosc chlodzenia tego naswietlacza od Ledisona to bierz go. Mozesz na nim spokojnie pojechac caly grow, a ludzie go czesto kupuja i chwala.

Pytanie tylko co lepsze. Bo jeśli Phytolite jest współmiernie lepszy, to wolę dopłacić, bo aż tak na cięciu kosztów mi nie zależy jeśli osiągnę przez to widocznie lepsze wyniki ;) Szkoda, że tak jest mało opinii/relacji na tych sprzętach.

Zależy mi na naprawdę dobrym wyborze, bo już raz wywaliłem kasę na chińskie g*wno i nie chcę ponowić tego błędu. Wolę dopłacić 150 zł jeśli jest za co niż potem raz jeszcze pluć sobie w brodę :D

No i zasadnicze pytanie: Jeśli brałbym Phytolite, to 60 czy 120W? Wydaje mi się, że 60, ale czy dobrze?
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Ja nie mam zdania co do naswietlaczy od ledisona. Ludzie je sobie chwala, ale tak naprawde o tych ledach nic nie wiadomo. Chodzi mi o wydajnosc tych ledow, bo tego dokladnie nikt nie testowal (tak jak robi to np. MIGRO na Youtube) . Wracajac do Phytolite, to jesli nie zamierzasz w przyszlosci powiekszac boxa, to 60W Ci wystarczy.
 
R

RedMist

Guest
Bierz Phytolite 60W spokojnie starczy i będzie o wiele lepszy od ledisona. Na weg 50-45cm nad rośliną później niżej.
 

topi

Member
Rejestracja
Gru 30, 2018
Postów
21
Buchów
0
No i super, o to właśnie chodziło ;) Piękne dzięki Panowie!<joint>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół