nasiona marihuany

Jednorazowe przyjście na spota przez cały cykl rośliny?

Wyszukiwarka Forumowa:

Maciejasty

Member
Rejestracja
Sty 6, 2019
Postów
5
Buchów
0
Witam, z góry powiem ze będzie to mój pierwszy kierz na oucie i zależy mi na tym aby na miejscówce zjawiac się jak najrzadziej jak tylko się da. I tu się rodzi moje pytanie a właściwie prośba do doświadczonych growerow o radę..
Czy da się skutecznie przygotować spota tak aby ziemia i wszystkie składniki odżywcze wystarczyły na cały cykl rośliny bez zjawiania się na spocie oraz żeby uwalnialy sie one odpowiednio na weg lub flo? Czy jest to wogóle możliwe czy trzeba się zjawić chociaż parę razy aby plony były przyzwoite? Dodam jeszcze ze mam automata więc dwa miesiące może dwa i pół to jest maxymalny czas do ścinki.
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
mniej wiecej sie da ale nie beda to raczej wieklie plony. Daj duzo ziemi 40 litrów nawet i do tego mikoryza (niesamowicie ci to zwiekrzy szanse na plon i jego ilość) hydrozel tak z 15 - 20g (to wchłonie od 6 do 14 litrów wody) na weg azofoska i jesli mógłbys sie zjawic chociaz raz tak po miesiacu to jakies pałeczki albo cos innego na flo co sie długo rozpuszcza (polifoska np) przemeszac z ziemia z wierzchu i podlac.
Jesli nie mozesz dac nawozu na flo to mysle ze dobra opcją bedzie wymieszanie z ziemia jednoczesnie z najwyzszym stezeniem pzy dnie dołka zyby roslina zaczela czerpac głównie po miesiacu jak wykrztałci głeboko korzenie. Jak ci te nawozy nie spalą planta to bedzie dobrze.


Pamietaj zeby zmoczyc troche hydrozel przed wymieszaniem z ziemia i po wymieszaniu zmoczyc ziemie bo ci rosline wysadzi taka ilosc jak deszcz spadnie .

I obsyp metr od planta sowicie slimakolu zeby slimaki nie wbily.

Z fartem
 

Maciejasty

Member
Rejestracja
Sty 6, 2019
Postów
5
Buchów
0
mniej wiecej sie da ale nie beda to raczej wieklie plony. Daj duzo ziemi 40 litrów nawet i do tego mikoryza (niesamowicie ci to zwiekrzy szanse na plon i jego ilość) hydrozel tak z 15 - 20g (to wchłonie od 6 do 14 litrów wody) na weg azofoska i jesli mógłbys sie zjawic chociaz raz tak po miesiacu to jakies pałeczki albo cos innego na flo co sie długo rozpuszcza (polifoska np) przemeszac z ziemia z wierzchu i podlac.
Jesli nie mozesz dac nawozu na flo to mysle ze dobra opcją bedzie wymieszanie z ziemia jednoczesnie z najwyzszym stezeniem pzy dnie dołka zyby roslina zaczela czerpac głównie po miesiacu jak wykrztałci głeboko korzenie. Jak ci te nawozy nie spalą planta to bedzie dobrze.


Pamietaj zeby zmoczyc troche hydrozel przed wymieszaniem z ziemia i po wymieszaniu zmoczyc ziemie bo ci rosline wysadzi taka ilosc jak deszcz spadnie .

I obsyp metr od planta sowicie slimakolu zeby slimaki nie wbily.

Z fartem

Dziena byku za pomoc :harvest::harvest:
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
40l na planta z jedną wizytą w sezonie i przyzwoitym plonem Hehe, słabo to widzę... Jak już chcesz ograniczyć wizyty do minimum to zrób na prawdę duże medium a nie jakies śmieszne 40l... Możesz dać 40l sklepowej i powiedzmy 200l jakiejś z pod pokrzyw, wymieszaj ja ze sciołka leszczyny lub brzozy, dobrze dać na sam dół wilgotnej próchnicy. Jakieś śladowe ilości dolomitu możesz dać i najlepiej do tego batguano. Ogólnie dużo zależy od warunków na spocie czy możesz wykopać dołek i tam sądzić czy trzeba coś kombinować blabla. Hehe azofoska z mikoryzą trochę bez sensu...
 

Maciejasty

Member
Rejestracja
Sty 6, 2019
Postów
5
Buchów
0
40l na planta z jedną wizytą w sezonie i przyzwoitym plonem Hehe, słabo to widzę... Jak już chcesz ograniczyć wizyty do minimum to zrób na prawdę duże medium a nie jakies śmieszne 40l... Możesz dać 40l sklepowej i powiedzmy 200l jakiejś z pod pokrzyw, wymieszaj ja ze sciołka leszczyny lub brzozy, dobrze dać na sam dół wilgotnej próchnicy. Jakieś śladowe ilości dolomitu możesz dać i najlepiej do tego batguano. Ogólnie dużo zależy od warunków na spocie czy możesz wykopać dołek i tam sądzić czy trzeba coś kombinować blabla. Hehe azofoska z mikoryzą trochę bez sensu...

A co sądzisz o tym:
Kupię jakąś dobrą glebę z Leroymerlin, dodam do tego perlit, batguano i trochę mikoryzy. Na spocie drugi raz zjawię się dopiero na początku flo i dodam jakiś nawóz dobry na flo powiedzmy green sensation albo coś sypanego do ziemi. Myślisz ze byłoby git? Ogólnie to nie wiem po co dawać aż 200l ziemi bo serio to jest taki mały automat (tam chyba green crack od fastbuds) więc 80l wkopane w dołek powinno wystarczyć raczej.
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
nie słuchaj ich, zawsze na oucie jestem ze 4 razy na spocie, w tym sadzenie i scinka.. Da rade tylko trza chciec..
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
@le faktycznie azofoska i polifoska pokłucą sie z mikoryzą (pod koniec pisania mi sie o mikoryzie przypomniało) ale 200l na AUTOMATA to chyba za duzo ale 40 faktycznie moze troche za mało. hydrozel wazny zeby wode związał, tylko podlac solidnie na poczatku trzeba
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Nie da się jednorazowo, przynajmniej dwa razy :).
 

Maciejasty

Member
Rejestracja
Sty 6, 2019
Postów
5
Buchów
0
No za***iście mu wyszło.. Dużo zależy też od pogody nasłonecznienia i ogólniej roślinności na spocie...
 

Mr. kasztan

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
123
Buchów
0
Czyli jednak się da. W tym roku tak spróbuje 12 roślin już mi w boxie rośnie. Niedługo wywale na out i jak wrócę do Polski na wrzesień to się okaże czy było warto:harvest:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół