nasiona marihuany

Prośba o rady

Wyszukiwarka Forumowa:

longerek89

Member
Rejestracja
Sie 1, 2015
Postów
18
Buchów
0
Cześć,

Prosił bym o ocenę mojej pierwszej uprawy w growboxie. Rośliny miały zostać wysadzone na zewnątrz niestety pogoda okazała się tak paskudna, że stwierdziłem ze nic z tego nie będzie i muszę zainwestować w growbox i osprzet co też zrobilem.

Growbox
50x50x140

panel led

200W
Długość x Szerokość: 30,5cm x30,5cm
1715 czerwony + 294 niebieski

zamontowany jest wiatrak mieszający oraz wentylator pompujący powietrze do growboxu. W poniedziałek przyjdzie wentylator wyciagajacy z filtrem węglowym.

Donice 11L ziemia ph około 7 (za dużo)?

rośliny mają około 3 tygodni z czego ponad tydzien stały na parapecie z myślą o wysadzeniu na spocie. Dysponuje nawozami BIO GROW (podlałem dopiero 2 razy nim) oraz BIO BLOOM. Proszę o wasze spostrzeżenia, rady co zrobić/poprawić z góry dziękuję.






 

PykPykLolek

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2018
Postów
204
Buchów
4
Ja bym ten panel podniósł trochę do góry. A poza tym nic straconego jeszcze z outem sam trzymam Panienki w boxie w oczekiwaniu na lepsze warunki pogodowe.
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
Wentylatora pompujacego powietrze do srodka nie potrzebujesz. Sam wyciagowy wystarczy
 

longerek89

Member
Rejestracja
Sie 1, 2015
Postów
18
Buchów
0
W związku z tym, że nie zmiesci się już w boxie nawilzacz powietrza mam zamiuar postawić nawilżacz przed tym wiatrakiem tak, żeby nawilżone powietrze było wdmuchiwane do boxa mogę tak zrobić?

W tych 4 krzakach jest tylko jeden automat narazie naświetlam je przez 18h dziennie kiedy powinienem zmienić światło na 12 h jak to rozpoznam?

Czy na przyszłość do takich upraw używać doniczek takich jak teraz 11l czy mniejszych?

Ostatnia kwestia tak jak pisałem w boxie zamontowany jest panel led 200w 35 na 35 cm i mam wrażenie, że wszytskie 4 rośliny nie idą w górę tylko przechylają się do środka boxa tak jak by brakowało im światła. Teoretycznie taki panel powinien zapewnić swiatło na 1m2 czyli dwa razy więcej niż ma mój box jak to wygląda w rzeczywistości?
 
Ostatnia edycja:

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Możesz, ale tak jak pisał darkon niepotrzebny Ci wentylator wtłaczający, wystarczy sam wyciąg. Wtedy ten nawilżacz postaw przy wlocie powietrza do boxa po prostu, coś tam zaciągnie.

Ze zmianą światła jest różnie, zależy czy będziesz robił jakiś trening, czy puszczasz je jak natura stworzyła. Ogólnie plus minus przełącza się po 4 tygodniach wega, no ale to wszystko zależy od tego jakie chcesz planty. Pamiętaj, że one po przełączeniu urosną jeszcze dużo i szybciej niż na samym wegu. Boxa masz 140cm także uważaj, żeby nie wyszły dachem :p

Z doniczkami podobna kwestia, zależy wszystko od techniki uprawy. Możesz lecieć w mniejszych donicach na więcej roślin lub w większych na mniej.

W rzeczywistości zależy od jakości panelu, ale jak na moje oko to wisi w ch*j za nisko. Ja to bym tak zaczął od połowy wysokości boxa.
 

longerek89

Member
Rejestracja
Sie 1, 2015
Postów
18
Buchów
0
Panowie dziękuję za odpowiedź. Co do wysokości panelu w większości artykułów o oświetleniu w growboxach zalecane jest żeby oświetlenie wisiało jak najniżej planów aby tylko ich nie przypalić i tak też zawiesiłem swój panel to jak to w końcu jest?

Zamontowałem wentylator wyciągający z filtrem węglowym.

Przesyłam aktualne zdjęcia planów wszystkie 4 przechylają się do środka to dlatego, że panel led za nisko wisi czy dlatego że to chińszczyzna za 250 zl ? Myślę, żeby dziś przełączyć je na flow myślicie, że to odpowiedni moment czy jeszcze poczekać kilka dni? Puszczam je bez treningu tak jak natura stworzyła nie wyjdą mi dachem:)?





 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Ja też odobiście uważam jak Ty z ledami. One nie mają zdolności głębokiej penetracji swiatłem przy małej mocy poszczególnych diód. Bo tam masz chyba 3watowe diody w panelu. Wiec jest spoko jeśli trzymasz nisko panel.
Zbiegają sie ku srodkowi bo tam jest najwiecej światła, każda roślina próbuje złapać go jak najwiecej i to jest efekt - próba osiągnięcia przez rośline lepszej pozycji do poboru energii z panelu.
Tylko i wyłącznie dlatego tak sie wyginają.
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
Nie napisales co to za rosliny ale ja na Twoim miejscu to juz bym je przelaczyl przy takim boxie
 

NowyGracz

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2012
Postów
32
Buchów
0
Myślę że panele led to gówno i mają za mało lumenów, chodzi tylko o barwę światła... ale takie moje spekulacje
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
NowyGracz - Wez sie na wstepie doedukuj a pozniej sie udzielaj no z tego co widze to hu*a sie znasz na robocie. Nawet vega zrobic nie umiesz a o fizyce fal swietlnych się wypowiada.
 

NowyGracz

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2012
Postów
32
Buchów
0
OG penetrator hpsik w cool tubie i wszystko pięknie rośnie na początek można próbować i się bawić. Nie wnikam, ale moje zdanie jest takie że przy bardziej komercyjnej uprawie ledzik sprawdzi swe zastosowanie :harvest:
 

longerek89

Member
Rejestracja
Sie 1, 2015
Postów
18
Buchów
0
Przełączyłem dziś na flow i podniosłem ten panel kilka cm do góry zauważyłem, że roślinki przestały się tak wyginać i idą do góry.
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Hej!
To dlatego, że dostają bardziej rozproszone światło.
A może dostawały go za dużo?
Pzdr.
 

longerek89

Member
Rejestracja
Sie 1, 2015
Postów
18
Buchów
0
Panowie potrzebuję pomocy dziś mija 9 dzien po przełączeniu oświetlenia 12/12 trzy krzaczki rosną sobie w zbliżonym tempie ale jeden niestety znacząco je wyprzedził i pnie się w górę przez co zmuszony jestem podnosić panel a i tak się już raz przypalił. Jest to mój pierwszy wysiew i nie zapisałem jakie odmiany posadziłem. Doradzcie proszę co w takiej sytuacji zrobić.



 

Mr. Cannabis

Member
Rejestracja
Cze 11, 2019
Postów
14
Buchów
0
Rośliny na moje oko wyglądają jak by miały za mało światła, zazwyczaj się mniej wyciągają. ale że ledy to nie moja bajka to może ktoś z stażem na ledach by sie wypowiedział :) albo poprostu jakiś freak genetyczny :) najprościej wydaje się podnieść 3 rośliny lekko u góry aby szczyty trzymać na +- tym samym poziomie :) Pozdro! :dance:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół