nasiona marihuany

[AF] [250W HPS] [0.36m2] - Northern Light + Critical Orange Punch

Wyszukiwarka Forumowa:

Bomber93

Member
Rejestracja
Maj 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
PH nie znam gdyż nie posiadam PH metra, ale wątpię, że to kwestia PH samej wody bo jakby coś było z nią nie tak to drugi plant (NT) chyba by też coś dał znać (zresztą to nie pierwsze grow gdzie leje tą wodą i nigdy nie miałem z nią problemów).

Przed chwilą włączyło się światło i podsypałem planta dolomitem (1 łyżeczka [taka od herbaty] na litr ziemi, czyli łącznie 11 łyżek dolomitu) i lekko przelałem wodą by się wchłonął.

Tutaj wchodzi w życie dziwna rzecz:
Przypominam, że planty były podlewane niecałe 2 dni temu. Po podlaniu woda bardzo szybko pojawiła się w tacce na spodzie doniczki (mam wrażenie, że znacznie szybciej niż zwykle) i z ciekawości podniosłem doniczkę. Ku mojemu zdziwieniu była ona bardzo lekka a po chwili zauważyłem, że poziom ziemi w doniczce zmalał o jakieś 2 centymetry (jestem na 86% pewien, że przed podlewaniem też tak było) i nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak może być.
Może po prostu nie doceniłem plantów co do ich pragnienia wody i za mało podlewałem (oby to było przyczyną tych problemów), ale było to na prawdę bardzo dziwne (tak jakby ziemia była przesuszona na wiór, nawet z worka nie była taka lekka).
Tutaj zamieszczam fotkę gdzie widać jak drut pociągnięty z dziurki w doniczce jest nad keramzytem- jak go zakładałem kilka tygodni temu to był on jak najniżej dało radę.:
dolomit.jpg
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Dla mnie to na 90% ph. Miałem to samo przy ostatnim grow. Do kwitnienia i pierwsze 2 tygodnie ok. Potem liście właśnie jak u Ciebie lalem też ciągle ta samą woda. Miała mieć niby ph 6.8 a miała ponad 8 :) Polecam ph kropelkowy z zoologicznego od kiedy stosuje nie mam problemów z liśćmi. No poza lekkim przypalaniem od nawozów :)
Co do ziemi to nie przejmuj się to, że w donicy robi się mniej to naturalna sprawa grafitacja (chodzi o grawitacje, kurcze przydała by mi się odznaka dyslektyk ;)) robi swoje i ziemia się zbija :)
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Polecam przed podlaniem spryskać powierzchnię ziemi, co ułatwi wchłanianie wody.
Zdarza się, że podlanie bardzo suchej ziemi, kończy się spłynięciem całej wody do podstawki.
Pzdr.
 

Luis...

Buszuj z wiadra...
Rejestracja
Gru 24, 2008
Postów
103
Buchów
0
Mam identyczny box i 4 pestki CP od DP. Zastanawialem soe czy wejda bo na zagranicznych forach rosną z nich potwory...Ale to chyba przez donice 26l ? :freak2: U Ciebie widzę że nie będzie z niej żadnego monstrum i 4 wejdą na luzie. Powodzenia, będę zaglądał
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół