nasiona marihuany

[AF] [250W HPS] [0.36m2] - Northern Light + Critical Orange Punch

Wyszukiwarka Forumowa:

Bomber93

Member
Rejestracja
Maj 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
Witam :tiphat:
Jest to mój pierwszy growlog na haszyszu, za sobą mam kilka grow (około 5-6), ale to jest moje pierwsze porządne gdzie mam dedykowane pomieszczenie oraz porządne "narzędzia i instrumenty" do pracy nad uprawą pomidorków.

Przejdźmy do rzeczy:
Nasiona:
1x "Northern Light" od "LifeSeeds" (skrót "NT")
1x "Critical Orange Punch" od "DutchPassion" (skrót "CP")

Fotoperiod:
20/4h

Trening:
Jak na razie brak i raczej nie planuję (oprócz lekkiego LST które przeprowadziłem na CP)

Ziemia:
Canna Terra Professional Plus

Nawozy:
Biohumus (EkoDarPol)
Substral Burza Kwiatów (nigdy go nie używałem. Możliwe, że ogarnę nawóz na kwitnienie dedykowany do MJ)

Insekty :crazy::
Skoczogonki (były od początku w ziemi, ale już nieraz miałem z nimi do czynienia i nie są takie straszne)
Ziemiórki (te wydawało mi się, że znikły, ale dziś widziałem jedną jak sobie latała [ubiłem ciecia]. Też nie są jakieś okropne)

Oprzyrządowanie:

Lampa: HPS 250W Dual Autoflowering (tak wiem, że to pewnie pic na wodę)
Odbłyśnik: Najtańszy przystosowany do HPS
Namiot: 60x60x160cm od HydroShoot
Wentylator mieszający: RAM 15W
Wentylator wyciągający: Osiowo-kanałowy 300m3/h
Wentylator wciągający: Brak- zaciąg pasywny (niedługo ogarnę przewody went. i powietrze będzie zaciągane bezpośrednio z zewnątrz)
Filtr węglowy: brak
Doniczki: 11L, kwadratowe
Nawilżacz: Esperanza, max. 300ml/h (40 PLN z alledrogo, polecam zamiast nawilżania na "domowe" sposoby)


Teraz przechodząc do fotorelacji i growlogu:
Temperatura maksymalnie wynosi 28-30 stopni celsjusza (włączone światło), minimalnie 23-24c (wyłączone światło)
Wilgotność maksymalnie podczas włączonego światła wynosi około 60-70% (zależy od ustawionej mocy nawilżacza- jeżeli chcę to bez nawilżacza mogę zbić RH do około 35-40%). Przy ciemni wilgotność wynosi 80% (jest to spowodowane głównie tym, że jeszcze nie ustawiłem wentylatora by pracował podczas ciemni).


Żarówka znajduję się około 37-40cm nad plantami- wiem, że mógłbym ją dać niżej, ale chcę by planty lekko się powyciągały do góry (teraz codziennie zbliżają się do żarówki o kilka cm)

W okolicach dnia 14 miałem lać pierwszą dawkę BioHumusa, ale z względu na dobrą ziemie stwierdziłem, że planty nie potrzebują nawozu.

Dzień 13: Zdjąłem pierwszy set liści NT. Lekkie LST zrobione CP (pestka wyszła na boku donicy, więc pociągnąłem ją do środka)
Dzień 16: Niektóre, starsze liście CP zaczęły się lekko wywijać do góry (tylko kilka, po jednej stronie liścia)- ta sytuacja do dnia dzisiejszego pozostaje taka sama, ale nie pogarsza się.
Dzień 18: Ścięto drugi set NT, ścięto pierwszy set CP
Dzień 21: Ścięto 9 liści (w tym 1 duży wiatrak) z NT gdyż były mało rozwinięte (przykryte górną warstwą liści)

ZDJĘCIA Z DNIA 20 (oraz jedno z dnia 10):
all.jpg


dzien_10_paint.jpg


ct_20_paint.jpg


ct_lst_paint.jpg


auto_nt_paint.jpg


nt_paint.jpg




Na następne grow chciałbym ogarnąć takie rzeczy jak:
Żarówkę MH 250W na weg
Żarówkę HPS 250W na flo
Torbę CO2 ("BoostBuddy")
Jakiś mały wentylator wtłaczający (+/- 110 m3/h)
I może jakieś inne, drobne rzeczy
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Buch na zachętę.
Z ciekawości dlaczego tylko 2 roślinki?
Pzdr.
 

Bomber93

Member
Rejestracja
Maj 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
Dziękuje :)
W tencie jak widać zmieściłyby się 4 doniczki 11L, ale jak widać jedno miejsce jest już zajęte przez nawilżacz. Z początku były 3 doniczki w tencie, ale z jednej już druga pestka nie wyszła gdzie pozostałe dwie już się wykluły i ładnie rosły (niby mogłem szybko zasadzić jeszcze raz pestkę, ale pozostałe planty już były do przodu a nie chcę by były nieregularności co do długości życia plantów- łatwiej się notuje dni itp.).

Zapomniałem dodać w temacie, że podlewam wodą odstaną (ponad 2 tygodnie stoi w butelkach [mam ich około 15 więc każde podlanie jest mocno odstaną wodą]). Zdecydowanie na następne grow chcę kupić elektroniczny miernik PH.
wybaczcie składnie, ale mam przed sobą śniadanie więc biorę się do widelca :D

Udanego sezonu!
 

Bomber93

Member
Rejestracja
Maj 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
Dzień 23:
CP- Ścięto 5 liści (w tym 2 wiatraki)
NT- Ścięto 5 liści (w tym 1 wiatrak)

Dzień 24 (22.05.2019):
W doniczce CP jest dosyć sporo ziemiórek, ale z czego wyczytałem to nie są one szkodliwe (zwłaszcza dla starszych roślin) o ile mają odpowiednią wilgoć w ziemi (bez niej mogą podgryzać korzenie). Nie zauważyłem, by roślina miała jakiekolwiek problemy przez nie. Jakby jednak coś złego się działo to najwyżej kupię nicienie Steinernema feltiae i może coś z tym podziałam [oby do takiej potrzeby nie doszło :)]

Zauważyłem również, że planty spowolniły wzrost (nadal jest, ale zdecydowanie mniejszy niż w przedziale od dnia 10 do dnia 20). Czy to oznacza nadchodzący flower?

Dziś również dostały pierwszą dawkę BioHumusa, 10ml na 1L odstanej wody (producent zaleca od 15ml do bodajże 20ml/L):
Każdy plant dostał 500ml wody z nawozem oraz 250ml zwykłem odstanej wody (było dosyć sucho a wątpię, że samo 500ml by starczyło).

Oprócz tego wszystko okej i jest git :D, za kilka dni następne zdjęcia.
Wszelkie rady i słowa krytyki mile widziane
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
W jakim celu ucinasz jakiekolwiek liście w tym stadium rozwoju rośliny? :scratch:

Zauważyłem również, że planty spowolniły wzrost (nadal jest, ale zdecydowanie mniejszy niż w przedziale od dnia 10 do dnia 20). Czy to oznacza nadchodzący flower?

:jprd:
 

Bomber93

Member
Rejestracja
Maj 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
Były mało rozwinięte oraz w całkowitym cieniu od górnych liści (zrobiłem im zdjęcia, mogę wstawić jeśli trzeba).
Jeżeli dobrze rozumiem to mam tego nie robić w tej chwili? Ok
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
No najlepiej by było wycinać jak najmniej, najlepiej jak zrobisz to dopiero gdy beda wchodzić na flo, ucinasz zbędne odrosty i troszkę liści jeśli trzeba.
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Przy Auto ucinam tylko pożółkłe, stare lub zniszczone liście.
Cała reszta, nawet jeśli w cieniu, zostaje.
Jakiekolwiek cięcie powoduje chwilowe spowolnienie wzrostu (na regenerację), co przekłada się na mniejszy plon (teoretycznie przy auto, która sama wchodzi w kwitnienie im bardziej 'dasz ciała' na wegu tym mniejsza będzie roślina).
Auto nie wybacza błędów, zbyt późne przesadzenie, przelanie, cięcie, susza, niedobory, przenawożenie, błędy w oświetleniu w fazie weg odbiją się na plonie.
Pzdr.
 

PykPykLolek

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2018
Postów
204
Buchów
4
Marnujesz powierzchnie boxa spokojnie weszły by cztery doniczki. Nie widzę tu konieczności dawać donice 11l 7l spokojnie by wystarczyło jak na automaty. Nie musisz marnować miejsca w boxie na nawilżacz wystarczy postawić go obok boxa i puscic jakaś rurkę od niego
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
tylko dwie na taką żarówkę ? weź sobie dolne partie liści utnij pod kątem 45 stopni kup klonex czy coś i sklonuj sobie będzie więcej <joint>
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,140
Buchów
7,887
Odznaki
5
tylko dwie na taką żarówkę ? weź sobie dolne partie liści utnij pod kątem 45 stopni kup klonex czy coś i sklonuj sobie będzie więcej <joint>

Ta, klony z automatów...
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
to z automatów nie idą klony ? to niewiedziałem :mar:

klon jest w tym samym stadium rozwoju co matka w przypadku klonów wiec jak obetniesz z kwitnacej matki to klon tez bedzie juz kwitnął (jakby) i zanim sie ukorzeni (jesli wogóle) to juz bedzie dojzaly albo prawie dojzaly a jak obetniesz z rosliny na wegu to tez ledwo pusci korzen a juz zacznie kwitnąć. W przypadku klonów z sezonów to dajesz im 20/4 i wchodzą na weg i trzymasz je jak długo chcesz a jak to outdoor to jak sie pospieszysz to sie ladnie rozwiną przed początkiem kwitnienia.
 

Bomber93

Member
Rejestracja
Maj 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
PROBLEM Z CRITICAL PUNCH

Cześć
Zauważyłem wczoraj, że z CP coś jest nie tak, ostatni raz planty były podlewane 2 dni temu (1L odstanej wody z jedną rozkruszoną tabletką CO2 [wiem, że one pewnie nic nie dają, ale dostałem w gratisie więc...]) i nic oprócz tego.
Temp włączone światło: ~27 stopni, wyłączone: ~ 22 stopnie
Wilgotność włączone światło: ~55%, wyłączone ~ 80%, ale za góra 2 dni będę już zbijać wilgotność do znacznie niższych wartości

Oprócz tego CP jest lekko do tyłu względem NT w kwestii kwitnienia (ogółem mam wrażenie, że plant jakoś w ogóle przystopował).
Liście mają jakieś nieregularne, żółte plamki oraz są "popalone" w na krawędziach (zdjęcia).
Z czego wyczytałem w internecie może to być niedobór magnezu lub wapnia, a akurat tak się składa, że mam pod ręką kilo dolomitu.
Chopy i dziewki, co robić?!
Za kilka godzin znów odpala się światło i chcę jak najszybciej zabrać się za ten problem z CP, skłaniam się ku dodaniu wspomnianego dolomitu (tylko jakie proporcje, 1 łyżka na litr ziemi będzie ok? Potem bym przelał wodą by nawóz się wchłonął).
Warto też wspomnieć, że końcówki liści CP są jakieś miękkie w dotyku i jak widać na załączonych zdjęciach- opadnięte.
Northern light:
1nt.jpg



Critical punch:
2cp.jpg

3cp.jpg

4cp.jpg
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
667
Buchów
759
ostatnia fota, jakie ph? może tu leży przyczyna
ile lisci tak wyglada?moze jest w cieniu i poprostu jest zbędny:bounce:


oklapniete liscie, jakby pić im sie chciało (to tylko moja nic nie warta sugestia)

PS.
za chwile startuje z FR z takim samym box'em tylko 150w i sezonówki :>

powodzonka
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół