nasiona marihuany

Suszenie outdoor w budkach lęgowych

Wyszukiwarka Forumowa:

sysdba

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2012
Postów
55
Buchów
0
Cześć,
Chcę zaplanować suszenie kilku automatów na ten sezon, ale nie za bardzo mogę to zrobić w mieszkaniu, pozostaje więc outdoor. tak sobie myślałem czy nie dało by radę ogarnąć kilku budek lęgowych, zabezpieczyć wlot siatką i dowiercić kilka otworów dla polepszenia wentylacji. Taka budka w lesie nie rzuca się w oczy, ale nie wiem czy to co będzie w środku nie zgnije. Czy ktoś kiedyś próbował suszyć w ten sposób? Prośba o opinie.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Rok w rok te same tematy o suszenie outdoor. Jak chcesz ryzykować to ryzykuj, nikt Ci gwarancji nie da że Ci tego pleśń nie wpie****i w całości. Jak dla mnie szkoda zachodu.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Cześć,
Chcę zaplanować suszenie kilku automatów na ten sezon, ale nie za bardzo mogę to zrobić w mieszkaniu, pozostaje więc outdoor. tak sobie myślałem czy nie dało by radę ogarnąć kilku budek lęgowych, zabezpieczyć wlot siatką i dowiercić kilka otworów dla polepszenia wentylacji. Taka budka w lesie nie rzuca się w oczy, ale nie wiem czy to co będzie w środku nie zgnije. Czy ktoś kiedyś próbował suszyć w ten sposób? Prośba o opinie.

Ogólnie to po wysuszeniu ziółko też wali więc jeśli przypałem jest trzymanie tego w mieszkaniu to jak zamierzasz to magazynować po wysuszeniu ?
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Cześć,
Chcę zaplanować suszenie kilku automatów na ten sezon, ale nie za bardzo mogę to zrobić w mieszkaniu, pozostaje więc outdoor.

Wiadomo że najlepiej suszyć w dobrych warunkach.
Jak suszenie out to już naprawdę ostateczność, to np. sam suszyłem pod drzewami krzaki, wystarczyło trochę wytrymować i zostawić je w dobrze zacienionym miejscu na 2-3 dni zawieszając w gałęziach, po tym okresie zapach już nie jest taki intensywny i najczęściej już bez przypału możesz "dosuszać" w domu/mieszkaniu jeśli boisz się o zapach.
Wiadomo że minus taki że nie masz wpływu na warunki, więc jak spadnie w tym momencie deszcz, lub coś się stanie, to masz lipe. Oraz trzeba potem trochę słoikować topki żeby miały znów fajny zapach, ale i tak go tracą w sporej części przez taką prowizorę.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
jak chciałeś się przyczepić to słabo Ci to wyszło bo typ nie może tego trzymać na chacie a sam proces suszenia w warunkach polowych zrobi mu siano z towaru zamiast porządny materiał.

W słoiku..?
...który w końcu trzeba otworzyć.
przy curringu trzeba często otwierać a robi się to już raczej w mieszkaniu.

poczytaj o curringu i metodach jego wykonania to będziesz wiedział że nie ma znaczenia czy to słoik czy coś innego.
Każdy pojemnik będzie musiał otworzyć minimum raz dziennie żeby materiał odetchnął.
z chwilą, kiedy to załapiesz to będziesz wiedział jaki to problem w miejscu, w którym mieszkańcy nie dopuszczają nawet myśli o posiadaniu tego typu rzeczy.
dopiero zacznij się mądrzyć
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
jak chciałeś się przyczepić to słabo Ci to wyszło bo typ nie może tego trzymać na chacie a sam proces suszenia w warunkach polowych zrobi mu siano z towaru zamiast porządny materiał.


...który w końcu trzeba otworzyć.
przy curringu trzeba często otwierać a robi się to już raczej w mieszkaniu.

poczytaj o curringu i metodach jego wykonania to będziesz wiedział że nie ma znaczenia czy to słoik czy coś innego.
Każdy pojemnik będzie musiał otworzyć minimum raz dziennie żeby materiał odetchnął.
z chwilą, kiedy to załapiesz to będziesz wiedział jaki to problem w miejscu, w którym mieszkańcy nie dopuszczają nawet myśli o posiadaniu tego typu rzeczy.
dopiero zacznij się mądrzyć

a jak przesuszy to co wtedy ?
ogólnie to wiem o co ci chodzi i dobrze piszesz ale jak już przewietrzy palenie do 'zera' to już żaden curring mu nie pomoże.
ale masz rację, nawet już nie o sam curring chodzi tylko o zwykłe otwieranie słoja żeby wziąć coś nabić.
z drugiej strony wysuszone palenie śmierdzi najbardziej w chwili kruszenia topa lub łamania go.
z kolei też autor nic nie napisał w kwestii tego że nie może tego trzymać w chacie tylko że nie może tego suszyć
 

WeedMarlboro

Well-known member
Rejestracja
Gru 12, 2005
Postów
310
Buchów
3
Cześć,
Chcę zaplanować suszenie kilku automatów na ten sezon, ale nie za bardzo mogę to zrobić w mieszkaniu, pozostaje więc outdoor.

Na dworze to, różnie jest ale często plony schną, nawet miesiąc a w najgorszym przypadku wszystko ci spleśnieje i nie dość że stres to jeszcze tyle musiałeś czekać :) Tak więc, buduj boxa z filtrem i susz to w boxie to jest jedyny sens... jak masz działkę albo jakiś garaż to tam wrzuć boxa. Powiem jeszcze jedno w tamtym roku suszyłem w garażu, susz bez boxa tylko tak sobie leżał luzem to, plon suszył się miesiąc i 30 % plonów w pleśni to, teraz pomysł co będzie na dworze jak będzie deszcz = wilgoć ?:) usiądź zajaraj i wtedy to dokładnie przemyśl.
 

sysdba

Well-known member
Rejestracja
Maj 30, 2012
Postów
55
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi.
Przechowywanie plonu to już inny temat i na forum znalazłem informacje które mnie nie interesują. Zapach wiadomo zawsze będzie, ale nie tak mocny i nie przez cały czas. A co do suszenia to chcę spróbować kilku opcji i chcę się już teraz na nie przygotować, żeby cały czas i wysiłek nie poszedł w piz*u. Moja pierwsza niewielka roślinka WW Auto była suszona w szopie/garażu, ale jak się otworzyło drzwi to waliło, oj waliło, zwłaszcza przez te pierwsze dni.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół