nasiona marihuany

Start z hydro

Wyszukiwarka Forumowa:

dynamo

Member
Rejestracja
Gru 6, 2018
Postów
13
Buchów
0
Siemano,

zaczynam przygodę z hydro, bardziej z przypadku niż chęci czy potrzeby bo dostałe po prostu zestaw, i będę potrzebował trochę pomocy od Was za pierwszym razem.

Moje pojemniki (hydro DWC 5 master)to 5 x 20 l (4 na rośliny 1 jako pojemnik główny). Napowietrzanie w każdym zbiorniku.
Lampa 400 W hps. Wymiary boxa 120 x 100 x 200 cm. 2 wentylatory TT100 + 2 wiatraki wewnątrz.
Do tego "klima" wodna na gorętsze dni.

Woda RO ph 5,7 + kanalizacyjna ozonowana PH 7,5. Nawozy których będę używał to plagron power roots oraz hydro A i Hydro B przez cały okres trwania hodowli.

Pomidorki to 2 x gorilla 2 x bubble od rqs. Kiełkowane na wacie mineralnej. Do mierzenia PH miernik z autokalibracją za 30 zł z allegro.

Nie będę stosował żadnych automatycznych systemów uzupełniania wody, tylko sam będę ręcznie wszystko wymieniał i kontrolował.

Po małym wprowadzeniu mam pytanka:

Roślinki wykiełkowały 10.05.

1.Od kiedy zaczynać dodawać power root? Rośliny są już w docelowych miejscach. Czy mogę od razu gdy korzenie zaczynają wyrastać z wełny?
2. Wymieniał będę całą wodę co 2 tygodnie. Dolewał ubytki wody co 2-3 dni. Czy z każdym dolewaniem wody mogę dodawać nawozy przy wymianie wody co 2 tygodnie. Nie będę robił analiz stężeń dlatego wolę nie przesadzać.
3. Czy ozon przyspiesza w jakiś sposób ubywanie chloru z wody? Gość w sklepie z ozonatorami powiedział mi że tak, ale nigdzie tego nie mogę znaleźć na piśmie a chciałbym wiedzieć czy wodę muszę odstawiać ciągle na 24-48h czy mogę lać od razu po ozonowaniu?
4. Jaką żarówę 400 W HPS używać najlepiej dla automatów. Miałem tak kilka razy że moje automaty rosły ale była straszna perzyna. Dosłownie nieklepy wyrastały ze zbyt dużą ilością liści względem "mięska" kwiatowego i nie wiem czy to nie przez lampę.

Jak coś więcej wyrośnie to wrzucę zdjęcia. Będę pewnie męczył Was co jakiś czas pytaniami, poczytałem trochę ale przyznam to mambodżambo którą piszą w poradnikach czasem mnie przerasta. :pl: Dlatego wolę spytać od razu weteranów. Dzięki z góry za pomoc.

Pozdro wszystkim.
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Kup jeszcze miernik TDS bedziesz wiedzial ile nawozow siedzi w pozywce. Bez tego lipa. W kwesti ozonu to pierwiastek ten zabija organizmy żywe wiec z szybszym odparowanien chloru z wody nie ma mowy. Lampa bardzo mocna jak na 4 roślinki i może trzymasz zbyt blisko? Fajnie na poczatku trzymac maksymalnie najwyzej jak mozna, wtedy roslinka sie rozrosnie, a nie bedzie zbitą kulką odrostow i liści. A na tym power roocie nie ma dawkowania?
 
Ostatnia edycja:

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Miernik TDS pokazuje wartości w ppm czyli mg substancji na ml wody.
mierniki EC pokazują stężenie rozpuszczonych soli.
W zasadzie to to samo, bo obydwa mierzą stężenie soli, czyli zawartość pożywki w wodzie. Miernik EC działa wyłącznie na nawozach mineralnych, A co do miernika TDS nie jestem tego pewien..
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Obydwa mierniki mierzą stezenie nawozow. Ja akurat uzywam TDS ktory podaje wartości w ppm czyli parts per milion. Takich jednostek uzywa mój producent nawozow i nie bawie sie w przeliczanie. Zobacz jak podaje twoj producent nawozow i taki kup bedzie najprosciej. Choć osobiscie polecam TDS

---------- Post Zaktualizowany 12:58 ---------- Data pierwszego postu 12:56 ----------

Miernik TDS pokazuje wartości w ppm czyli mg substancji na ml wody.
mierniki EC pokazują stężenie rozpuszczonych soli.
W zasadzie to to samo, bo obydwa mierzą stężenie soli, czyli zawartość pożywki w wodzie. Miernik EC działa wyłącznie na nawozach mineralnych, A co do miernika TDS nie jestem tego pewien..

Bzdury piszesz kolego
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
"Miernik TDS (Total dissolved solids) jest to urządzenie służące do pomiaru sumy rozpuszczonych substancji w wodzie. Pomiar odbywa się na drodze konduktometrycznej czyli na pomiarze przewodności wody na podstawie, której można oszacować ilość soli rozpuszczonych.

Czysta woda (pozbawiona jakichkolwiek rozpuszczonych substancji) praktycznie nie przewodzi prądu, wraz ze wzrostem ilości substancji rozpuszczonych mamy w wodzie więcej jonów, im więcej wolnych kationów i anionów w wodzie tym lepiej przewodzi ona prąd. Na podstawie tej zależności możemy z pewnym przybliżeniem wyliczyć ilość rozpuszczonych soli.

Urządzenie samodzielnie przelicza przewodność wody na ilość rozpuszczonych substancji i podaje wynik w ppm czyli mg substancji na ml wody."

"Mierniki EC czyli EC metry, konduktometry, tanie i profesjonalne do chwilowego pomiaru lub monitory EC do pomiarów ciągłych to urządzenia, które mierzą poziom EC roztworu odżywczego czyli ilość składników odżywczych, nawozów mineralnych zawartych w roztworze do nawadniania roślin. Mierniki EC pokazują stężenie rozpuszczonych soli i są niezbędne przy uprawach hydroponicznych i aeroponicznych. Dzięki nim widzimy ile pożywki powinniśmy podać naszym roślinom lub widzimy że stężenie jest za wysokie i możemy zapobiegać przypalaniu, przenawożeniu roślin. Żadna uprawa hydroponiczna nie obejdzie się bez testera EC. Miernik EC nie działa przy zastosowania nawozów organicznych. "

* teksty zapożyczone gdzieś z internetów.
[MENTION=46431]ganjafarm[/MENTION] - dlaczego podsumowałeś moją wypowiedź jako bzdura?
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Mierzyles ec bądź ppmy w roztworze na pozywce organicznej? Ja osobiście odpowiadam na pytania z wlasnego doświadczenia, bo to co piszą w internetach kazdy moze sobie znaleźc i głupio tak kopiowac jak papuga. Jak najbardziej mozna mierzyc stezenie w roztworach na organicznej pozywce lecz oczekiwany wynik stezenia soli nie będzie wlasciwy, bo jak wiesz organiczny nawoz to gówno, dosłownie gówno i nie zawiera tylko i wyłącznie soli mineralnych, a miernik podaje wartość wszystkich substancji rozpuszczonych we wodzie. Ogólnie to nie rozumiem checi stosowania nawozow organicznych w hydroponice.
 

McRumcajs

Active member
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
34
Buchów
0
Ja mam pytanko z innej beczki a nie chce zakladac nowego tematu a mianowicie startuje z hydro i ptyanie brzmi , jak mam ukorzeniać dziewczyny od razu do wody czy ukorzeniać najpierw w innym medium?
 

Garygreen

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2019
Postów
76
Buchów
0
Ja mam pytanko z innej beczki a nie chce zakladac nowego tematu a mianowicie startuje z hydro i ptyanie brzmi , jak mam ukorzeniać dziewczyny od razu do wody czy ukorzeniać najpierw w innym medium?
Wystartuj w kostce welny , podlewaj recznie kilka dni az korzenie przerosna..., i mozesz wkladac kostke w koszyk czy tam w co masz ,i zasypac kermazytem jesli to ma isc do dwc? .i do systemu z tym ze jeszcze podlewaj od gory jesli korzenie nadal male .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół