nasiona marihuany

Led clu58

Wyszukiwarka Forumowa:

boloo

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2009
Postów
81
Buchów
0
Witam , mam pytania dot. clu058 od firmy Citizen . Zastanawiam się jak grzeją podczas pracy na mocy 120 W . Rozważam zakup wentów na powierzchni uprawowej 3m^2, przy pracy 12 sztuk tych diod. Przykręcę je do radiatorów , a nad wiatrakami już się zastanawiam czy dać. Widzę że całe ciepło idzie w eter przy takich panelach więc chyba nie jest go dużo. Proszę o informację
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
Zastanawiam się jak grzeją podczas pracy na mocy 120 W . Rozważam zakup wentów na powierzchni uprawowej 3m^2, przy pracy 12 sztuk tych diod.

sprawdź w datasheet

Przykręcę je do radiatorów , a nad wiatrakami już się zastanawiam czy dać. Widzę że całe ciepło idzie w eter przy takich panelach więc chyba nie jest go dużo.

samo pasywne chłodzenie nie wystarczy,, te radiatory nagrzeją się w kilka minut tak że nie złapiesz ich ręką
 

Mr Topek

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2019
Postów
84
Buchów
12
Nie wiem jak przy 12 takich diodach ale ja mam diode 150w na radiatorze i bez problemu moge ja zlapac, troche sie grzeje ale moj wiatrak jest puszczony na 9v i daje rade bez problemu utrzymac max 30c, postaraj sie kupic dobry radiator i wentyl, bedzie ci wydmuchiwal to cieple powietrze
 

boloo

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2009
Postów
81
Buchów
0
Dobrze coś nieco poszukałem , ale [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION] mam wątpliwości żebym nie mógł ich dotknąć. Może doprecyzuję bo z tym zawsze zawalam, zasilacze wylatują z pokoju, chodzi mi o same diody. Mój research z datasheat to ten wzór Tj = Tc + Rj-c × Pi . Więc liczę : Tj = 25 +(0.14*120) = 42 st. C , więc z punku widzenia elektroniki całkiem przystępna temp. , do uprawy nie trudne do zbicia. Więc chyba potraktuję je pasywnie , a wentylatorki mogę zawsze dorzucić. Męczy mnie jeszcze temat wentylacji i zbieram zamówienie w sklepie .
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Zakladaj wentylatory od samego poczatku na radiator, bo bedziesz mial piekarnik w boxie.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Nie wiem jak przy 12 takich diodach ale ja mam diode 150w na radiatorze i bez problemu moge ja zlapac, troche sie grzeje ale moj wiatrak jest puszczony na 9v i daje rade bez problemu utrzymac max 30c, postaraj sie kupic dobry radiator i wentyl, bedzie ci wydmuchiwal to cieple powietrze

kolega pytał o opcję bez wiatraka :dance:
 

boloo

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2009
Postów
81
Buchów
0
[MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] Holly szit rzeczywiście z***ałem temat i mogą być nieporozumienia , chodziło mi o wiatraczki. Wyciąg będzie, a wiatraczki komputerowe i tak mi nie wyciągną tego ciepła na zewnątrz . Lepiej jak bym zrobił do każdego osobno przewód wentylacyjny , albo obudowę z drewna , czy to konieczne? może starczy dobry jeden went ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół