nasiona marihuany

autopoty + coco (ziemiorki)

Wyszukiwarka Forumowa:

hamilton

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2019
Postów
106
Buchów
1
Witam,

niestety ale mam problem z ziemiorkami, skurczybyki bite zalegly mi sie jakos z miecha temu. Na poczatku przyszlego tygodnia kosze wszystko co mi pod noz podejdzie i tutaj pytania.

Czym zdezynfekowac boxa i czy oprocz medium itp moge sie jakos one legnac tzn gdzies w boxie zlozyc jaja czy cos?

W mini boxie juz glowy powystawialy moje przyszle dziewoje i tutaj kolejne pytania

Jak sie bronic zeby znowu te ku...winy sie nie zalegly?
Mam juz zamowiony nemycel (nicienie), moge profilaktycznie je zaszczepic jak juz maluchy przesadze do docelowych?

pozdro
 

meko

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
237
Buchów
0
nic nie zrobisz przywlekłeś je w ziemi jak tak miałem jak kupiłem ziemie KIK
wypie**** całe podłoże przemyj kuwety i kup ziemie modląc sie zeby znów jaj nie było
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nemycel + żółte lepy + ręczne wybijanie, powinno dać radę. Ja już sobie odpuściłem walkę z nimi, każda ziemia jaką kupuje ma ziemiorki. :p
 
O

OdcieńZieleni

Guest
w swoim nędznym życiu kupiłem juz sporo ziemi i nie wiem jak ziemiórek wygląda :toilet:
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Na ziemiórki dobry jest taki oto sposób: pół słoiczka wody, do tego łyżka octu jabłkowego, szczyta kurkumy i kilka kropel płynu do naczyń. Wymieszać i czekać aż same się potopią. Sprawdzone w praktyce i skuteczniejsze niż lepy.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
w swoim nędznym życiu kupiłem juz sporo ziemi i nie wiem jak ziemiórek wygląda :toilet:

Życie to loteria, plus nie masz kobiety która raz w tygodniu kupuje jakiegoś kwiatka na parapet. :crazy:
ale lepsze ziemiorki od przedziorkow...

ten patent że słoiczkiem, octem i kurkuma u mnie się nie sprawdził. :(
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
...
ten patent że słoiczkiem, octem i kurkuma u mnie się nie sprawdził. :(

Dziwne, nie tak dawno podłapałem ziemiórki wraz z ziemią Compo Bio. Namnożyły się i było ich z 50 w boxie. Do lepu przykleiło się kilka, natomiast do słoiczka z kurkumą wpadały jak po***ane. Dzisiaj jest po problemie.
 

hamilton

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2019
Postów
106
Buchów
1
Dziwne wlasnie, zieme zastosowalem tylko dla mlodych po 1.5l na sadzonke Biobizza Lightmix ze sprawdzonego sklepu,takto byl Kokos/euro pebbles 50/50% wystartowalem na przelomie lutego/marca i az do polowy kwietnia bylo bez lipy nie widzialem zadnych muszek. Tak czy siak, wszystko zostalo sciete, medium zostalo wy***ane, box zostal wyczyszczony tak samo kuwety autopot i donice. Jestem juz uzbrojony wrazie "w" w lepy i profilaktycznie mam zakupony nemycel z data waznosci do lipca. Mam nadzieje ze teraz bedzie gitara.

Dzieki za pomoc, w sumie temat mozna zamknac i wyku...ic na smietnik.

Elo
 

ElComanDante

New member
Rejestracja
Lis 16, 2016
Postów
2
Buchów
0
Jako że zalała mnie fala ziemiórek we wszystkich doniczkach to załączam czego użyłem żeby opanować problem i prawdopodobne efekty pogryzienia korzeni przez larwy ziemiórek. Chyba że to niedobór czegoś ale to by było mało prawdopodobne bo mam 2 planty, ta sama odmiana A tylko jedną miała by niedobór?
Ku przestrodze nowych.
Jeżeli góry z nazwą są nie miłe widziane to proszę usunąć choć myślę że dają radę i pomogły by w tym przypadku.





 

hamilton

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2019
Postów
106
Buchów
1
tez te lepy zakupilem asekuracyjnie, jeszcze czytalem gdzies ze mozna folia zaplombowac donice i sie podusza/pogina ta sukinkoty, albo po prostu zasypac piaskiem wierzchna warstwe medium w donicy... u mnie z takimi specyfikami slabo chyba bo lece z biotabsami
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Z tego co sie orientuje to larwy ziemiorek zywia sie grzybami w glebie, nie podcinają korzeni to nie turkuc podjadek do uja :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Z tego co sie orientuje to larwy ziemiorek zywia sie grzybami w glebie, nie podcinają korzeni to nie turkuc podjadek do uja :D

Materią organiczną, ale korzenie też opie****ają szczególnie gdy się przesuszy podłoże.
 

ElComanDante

New member
Rejestracja
Lis 16, 2016
Postów
2
Buchów
0
Lecimy z wywarem z Pokrzywy plus wywar z tytoniu. Okazało się że kolejna torba Canna Terra professional plus ma w sobie ziemiórki, lepy wybiły ze 100, 2x miseczki z winem półwytrawnym i płynem wybiły ponad 200 na oko ale dalej zaczynają się namnażać i zaczynają się pojawiać żółte plamy na liściach i zaczyna je wykręcać. jak tytoń nie da rady to spróbujemy Nemycel









Sytuacja jest nie fajna, przeczytałem pół internetu i szukam dobrego rozwiązania. Jest ten Nemycel ale w ilości na 100m więc nie potrzebuje tyle A do tego ma krótką przydatność. Może ktoś chciał by się złożyć? 100zl opakowanie. Data ważności około 4 miesiące od złożenia zamówienia.
 
Ostatnia edycja:

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
a może w ziemi ich nie było tylko od warunków się zrobiły ?,one maja dobre warunki do życia jak jest za wilgotno ,tez miałem kilka razy, ale od razu po zobaczeniu jednej ,za każdym razem się ich pozbyłem bez większego problemu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół