nasiona marihuany

Najlepsza Ziemia Na Outdoor? - Co Myślicie? ;-) (X4 PURPLE MAROC)

Wyszukiwarka Forumowa:
D

DzikiPomidor

Guest
A więc tak, szukam odpowiedzi na dobrą, bogatą w wartości odżywcze ziemię na OUTDOOR (PURPLE MAROC). Przeczytałem dziesiątki wątków, ale dalej jest to dla mnie nie jasne :/

Zatem dobrałem odpowiednią mieszankę dla mnie (mam nadzieję) ;)
-Ziemia kupna Ph 5,5-6,5 (40L na dołek)
-Obornik bydlęcy (300g na dołek przekopany na 15cm)
-Mikoryza
-Dolomit
-Hydrogel (50g na dołek)
+Czysta woda Ph 6 do podlewania

Co myślicie o tym mixie? Czy wypadałoby jeszcze dodatkowo nawozić np biohumusem w czasie weg? Czy może już mix będzie samowystarczalny na cały ten okres? A może nawóz na flo?

Czekam na sensowne odpowiedzi :) a może w najbliższym czasie wleci fotorelacja.
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
e tam wystarczy czarnoziem klasy szej
z mix ok ale obornik musi się "przegryść"
 
D

DzikiPomidor

Guest
Obornik mam granulowany, zalecenie na opakowaniu to 7 dni przed sadzeniem. Dodatkowo jeszcze ta mikoryza na fajne korzenie ;) ale jest sens to dodatkowo nawozić przed flo? Jak już to czym???
Dziękuję za szybką odp
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Tego hydrożelu nie za dużo chcesz sypać? 50g to chyba sporo na 40 litrów ziemi.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Ja daje około 5-10gr hydrozelu na dołek podobnej wielkości
mozesz dodac azofoski taka mała garśc na dołek
ja sypie jeszcze perlit by napowietrzyc mieszanke
 
D

DzikiPomidor

Guest
Ale ta Azofoska z obornikiem? Wydaje mi sie, że tego za dużo będzie.
Ale tu właśnie tu sie rodzi pytanie, czy może dodać tą azofoske i mieć roślinę z głowy albo zostawić sam obornik i dolewać biohumusa
Pomocy <wodna>
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
A więc tak, szukam odpowiedzi na dobrą, bogatą w wartości odżywcze ziemię na OUTDOOR (PURPLE MAROC). Przeczytałem dziesiątki wątków, ale dalej jest to dla mnie nie jasne :/

Zatem dobrałem odpowiednią mieszankę dla mnie (mam nadzieję) ;)
-Ziemia kupna Ph 5,5-6,5 (40L na dołek)
-Obornik bydlęcy (300g na dołek przekopany na 15cm)
-Mikoryza
-Dolomit
-Hydrogel (50g na dołek)
+Czysta woda Ph 6 do podlewania

Co myślicie o tym mixie? Czy wypadałoby jeszcze dodatkowo nawozić np biohumusem w czasie weg? Czy może już mix będzie samowystarczalny na cały ten okres? A może nawóz na flo?

Czekam na sensowne odpowiedzi :) a może w najbliższym czasie wleci fotorelacja.

OK :good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::good::go
 
D

drim

Guest
Gdzieś słyszałem że nie można dodawać dolomitu razem z obornikiem, to znaczy można ale w odstępach czasowych bo inaczej coś tam coś tam.... Nie wiem o co chodzi, jak ktoś wie to niech się wypowie. 'mnie też to interesuje - do warzyw. :)
A dokładnie to interesuje kiedy i co dokładnie dawać bo w internecie wyczytałem że dolomit jesienią a obornik wiosną. (Mi się zdaje że powinno być na odwrót, obornik jesienią, bo jak damy jesienią to się przegryzie/rozłoży przez zime do wiosny, i wiosną dolomit, a jak damy obornik wiosną to może popalić roślin) - nie wiem nigdy nie praktykowałem, tak mi sie tylko zdaje.. Obiło mi się o uszy że nie można oborniku z dolomitem więc o tym wspomniałem a jak ktoś wie o co chodzi to niech powie.

I ile tego dolomitu dać na worek 50l ziemi ?
 
D

DzikiPomidor

Guest
Wiem, że na 100% można to zmieszać, bo mówimy o oborniku granulowanym bydlęcym (bydlęcy nie jest taki "ostry"). Nie trzeba go jesienią sypać, żeby się "przegryzł". A w OBI widziałem mierniki Ph do ziemi za 20zł, także ja bym to zrobił tak: wsypię ziemię, na górę obornik w granulacie, przegrabię to na 10cm (niby się go nie miesza z ziemiąpo same dno), oczywiście dodam do tego inne pierdoły o których pisałem. Odczekam +/- 7 dni i sprawdzę Ph ziemi, jeśli obornik zakwasi ziemię to sypnę dolomitem (można po powierzchni), zlać to znowu wodą i powinno być OK! To będzie moja pierwsza uprawa warzyw, no ale dużo wyczytałem. I warto dodać MIKORYZĘ! (sprawdźcie rezultaty na necie).
Dalej jednak nie wiem czy jeszcze troszke azofoski nie sypnąć do tej ziemi
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
wymieszaj z ziemią jedną garść obornika, jak planty już będą dość duże 1m+ to możesz podsypać jeszcze raz i gotowe
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół