nasiona marihuany

AutoPot Informacje

Wyszukiwarka Forumowa:

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Witajcie
Czy ktoś uprawia na autopotach ?
Zaczynam się poważnie zastanawiać nad zakupem zestawu ale muszę się dowiedzieć kilku rzeczy na ich temat, mianowicie:
1. czy >>>ten<<< zestaw jest ze zbiornikiem ? pytam, bo na fotkach jest pokazany zbiornik ale już w wymienionych elementach zestawu nie dopisali więc warto dopytać
2. czy w przypadku zakupu zestawu gdzie dwie donice są obok siebie, tak jak w linku wyżej to planty będą mieć miejsce na boki ?
3. bardziej niż rozwiązanie z dwoma donicami obok siebie przekonuje mnie zakup osobnych donic, pojedyńczych i rozłożenie ich w boksie według własnego widzi mi się, tyle że martwi mnie podłączenie tego zestawu do jednego zbiornika. myślę o 4 doniczkach. da radę to zrobić tak jak to sobie wyobrażam ?
czy może [MENTION=57358]flora-fauna[/MENTION] by coś podpowiedzieli ?
pozdrawiam, myślę że to i tak nie jest wszystko o co chciałbym zapytać więc z biegiem czasu pewnie jeszcze coś mi tam dojdzie
 

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Witaj [MENTION=80869]Świeżaczek[/MENTION]

1. Ten zestaw to "extension kit" czyli zestaw do rozbudowy. W zestawie nie ma zbiornika a znajduje się w nim to co w opisie:

2 x 8,5L donice
1 x Taca mieszcząca obydwie donice wraz z pokrywką
1 x system dozujący AQUAvalve
2 x mata miedziana kontrolująca nadmierny wyrost korzeni
2 x mata materiałowa zapobiegająca wydostawaniu się podłoża z doniczki
1 x 1,5m wężyka o śr. 6mm
1 x 6mm Trójnik (do łatwego podłączenia do zestawu easy2grow lub innych istniejących systemów)

1 x instrukcja obrazkowa

Jeśli więc chciałbyś mieć 4 donice to należałoby zakupić 2 takie zestawy + zbiornik + filtr (daje pewność, że wężyk się nie zanieczyści i nie zatka) + zatyczka na koniec wężyka + opcjonalnie wężyk (w zależności od tego w jakiej odległości od siebie będą różne elementy);

2. Rośliny zawsze można poprowadzić tak aby miały odpowiednią ilość miejsca. Jeśli jednak chcesz aby miały więcej przestrzeni i móc rozstawiać je niezależnie to rozważ zestaw z pojedynczymi podstawkami.

3. Nie ma żadnego problemu - wychodzisz wężykiem ze zbiornika, po drodze dajesz 2 łączniki krzyżowe i dzięki temu możesz podłączyć 4 pojedyncze podstawki. Na końcu głównego węża dajesz zaślepkę i to już wszystko.

Gdybyś miał jakieś pytania to pisz śmiało! Może np. [MENTION=75024]delavega[/MENTION] jeszcze coś podpowie :)
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Ok dzięki za szybką odpowiedź :)

widzę że macie donice 25L (za duże dla mnie), 15L i 8,5L
czy są jakieś donice pomiędzy 15 a 8,5 ?
i jak głęboki (wysokość, szerokość i głębokość) jest zbiornik, są gdzieś jego wymiary do ustalenia ?
zbiornik może normalnie stać w boksie czy rozsądniej byłoby postawić go poza namiotem ?
osobiście wolałbym poza namiotem ponieważ wygodniej byłoby mi operować krzakami no i nie traciłbym w środku miejsca.

kolejna sprawa - na różnych etapach rozwoju rośliny podlewa się różnie, na początku mniej a pod koniec więcej
jak to jest rozwiązane w autopotach ?
mogę regulować przepływ wody na zaworze aquavalve żeby na początku podawało jej mniej a pod koniec - więcej ?
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ja o [MENTION=73516]JOS[/MENTION] jedziemy na takim zestawie. Patrz na fotorelacje...
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,880
Odznaki
4
Siemka!
Nie ma donic pomiędzy 15 a 8.5. Wymiary masz na grafice zbiornika na stronie FF - wysokość 615mm, na górze szer 375mm, na dole 300mm
Wg mnie szkoda miejsca w namiocie żeby trzymać tam zbiornik, tym bardziej, że trzeba go postawić trochę wyżej, żeby grawitacja mogła robić swoje. Daj go sobie na zewnątrz, węża wprowadź gdzieś dołem i tyle.
AqueValve dostarcza wodę do podstawki, jeśli jest jej wystarczająco, pływaki podnoszą się i zamykają dopływ. Zobacz sobie zasadę działania na YT na przykład - tam fajnie to jest pokazane. Nic tam nie regulujesz i nie ma takiej potrzeby :)

Mam autopoty z podwójnymi i pojedynczymi podstawkami. Z obu jestem zadowolony. Przy tych podwójnych trzeba po prostu ładnie na tyczkach na przykład ułożyć sobie rośliny i jest ok.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Siemka!
Nie ma donic pomiędzy 15 a 8.5. Wymiary masz na grafice zbiornika na stronie FF - wysokość 615mm, na górze szer 375mm, na dole 300mm
Wg mnie szkoda miejsca w namiocie żeby trzymać tam zbiornik, tym bardziej, że trzeba go postawić trochę wyżej, żeby grawitacja mogła robić swoje. Daj go sobie na zewnątrz, węża wprowadź gdzieś dołem i tyle.
AqueValve dostarcza wodę do podstawki, jeśli jest jej wystarczająco, pływaki podnoszą się i zamykają dopływ. Zobacz sobie zasadę działania na YT na przykład - tam fajnie to jest pokazane. Nic tam nie regulujesz i nie ma takiej potrzeby :)

Mam autopoty z podwójnymi i pojedynczymi podstawkami. Z obu jestem zadowolony. Przy tych podwójnych trzeba po prostu ładnie na tyczkach na przykład ułożyć sobie rośliny i jest ok.

dziękuję za odpowiedź :)
kurczę, wy to tniecie na procę, ja lubię sobie pociąć na kilka szczytów więc chyba najlepsze byłyby dla mnie pojedyńcze. poza tym wygoda, zawsze przesuwa się tylko jedną donicę, zamiast dwóch, no i ten odstęp między donicami to chyba naprawdę maluszki jest.
chyba że w tych podwójnych wsadzałbym nasionka po bokach i prowadziłbym je na brzegi boksa, kurczę ale zagadka.
wolałbym zminimalizować odwiedziny w boksie tym bardziej że dziecko zaczyna dorastać i wolałbym żeby jak najmniej się napatrzyła na namiot i wszystko co w środku z nim związane.
Ja o [MENTION=73516]JOS[/MENTION] jedziemy na takim zestawie. Patrz na fotorelacje...
podpatrzyłem sobie u JOS'a, on tnie na procę więc mieści się z krzaczorami bez problemu chociaż i tak odnoszę wrażenie że miały trochę ścisk. z drugiej strony miał tam od chu*a tych krzaków więc ciężko stwierdzić.
U ciebie byłem i niestety w tej pierwszej z wierzchu fotorelce nie ma końca z fotkami bo nie pykło, w pozostałych odnoszę wrażenie że również masz ścisk.
jak sam ocenisz te donice łączone 8,5 ? da się na nich spokojnie ułożyć planty żeby się to wygodnie odbywało ? pytam Ciebie bo jako jedyny nie robisz treningu typu proca
mam boksa 80x80, panel LED COB diy 200w oraz pełny zestaw BioTabs
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
dziękuję za odpowiedź :)
kurczę, wy to tniecie na procę, ja lubię sobie pociąć na kilka szczytów więc chyba najlepsze byłyby dla mnie pojedyńcze. poza tym wygoda, zawsze przesuwa się tylko jedną donicę, zamiast dwóch, no i ten odstęp między donicami to chyba naprawdę maluszki jest.
chyba że w tych podwójnych wsadzałbym nasionka po bokach i prowadziłbym je na brzegi boksa, kurczę ale zagadka.
wolałbym zminimalizować odwiedziny w boksie tym bardziej że dziecko zaczyna dorastać i wolałbym żeby jak najmniej się napatrzyła na namiot i wszystko co w środku z nim związane.

podpatrzyłem sobie u JOS'a, on tnie na procę więc mieści się z krzaczorami bez problemu chociaż i tak odnoszę wrażenie że miały trochę ścisk. z drugiej strony miał tam od chu*a tych krzaków więc ciężko stwierdzić.
U ciebie byłem i niestety w tej pierwszej z wierzchu fotorelce nie ma końca z fotkami bo nie pykło, w pozostałych odnoszę wrażenie że również masz ścisk.
jak sam ocenisz te donice łączone 8,5 ? da się na nich spokojnie ułożyć planty żeby się to wygodnie odbywało ? pytam Ciebie bo jako jedyny nie robisz treningu typu proca
mam boksa 80x80, panel LED COB diy 200w oraz pełny zestaw BioTabs

Do 80x80 to Ja bym wsadził maksymalnie 3x ( 2x8,5L) i roz***ie boxa, wszystko zależy od wega im dłuszy tym plant wiekszy.
Co do mobilności podstawki ( 2x8,5L ) to lipa jest bo krzaczki potrafią się cisnąć, jak delavega napisał tyczki, lub sadzisz nie w środku doniczki, tylko bardziej przy rancie i wszystko idzie zrobić.
Jak miałbym wybierać to wybieranym teraz pojedyncze podstawki z doniczką 8,5L.
Tank musi być na zewnatrz boska bo ci woda będzie się grzać, co sprzyja rozwojem glonów itp.
I dodam ze auto pot + Biotabs = kupa wolnego czasu
 

tony87

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
47
Buchów
0
Witam . Odświeże temat żeby nie zakładać nowego ... planuje zakup autopot easy2grow, słyszałem że nie wszystkie nawozy można do tego lać... używam Plagron, roots , pure zym, terra bloom i Green senastion... na ulotce jest napisane że najlepiej użyć do 24 h po zamieszaniu z wodą... także jak to się ma do systemu autopot , w zbiorniku napewno woda z pożywka będzie stała dłużej niż 24 h ... jakie inne nawozy polecacie do autopot ? Najchętniej to został bym przy Plagron ponieważ jestem zadowolony z wyniku końcowego... pozdrawiam
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Witam.
Czy wie ktoś, do jakiego ciśnienia działa poprawnie zawór autopot? Czy można to podłączyć do zasobnika filtra odwróconej osmozy?
 

kraszbest

New member
Rejestracja
Lip 24, 2021
Postów
2
Buchów
0
Witam . Odświeże temat żeby nie zakładać nowego ... planuje zakup autopot easy2grow, słyszałem że nie wszystkie nawozy można do tego lać... używam Plagron, roots , pure zym, terra bloom i Green senastion... na ulotce jest napisane że najlepiej użyć do 24 h po zamieszaniu z wodą... także jak to się ma do systemu autopot , w zbiorniku napewno woda z pożywka będzie stała dłużej niż 24 h ... jakie inne nawozy polecacie do autopot ? Najchętniej to został bym przy Plagron ponieważ jestem zadowolony z wyniku końcowego... pozdrawiam
Autopot poleca ten produkt, nie testowałem ale ciekaw jestem jak działa i czy w 100% można to lać do zbiornika?.
Pasza płynna easy2grow została specjalnie opracowana do stosowania ze wszystkimi systemami nawadniania AutoPot i jest idealna do stosowania ze wszystkimi rodzajami warzyw, owoców i roślin. Wiele powszechnie dostępnych pasz płynnych zapewnia zbilansowaną paszę dla roślin, ale pozostawia w zbiorniku duże ilości osadów/soli, które można przeciągnąć przez rury do AQUAvalves. Ten osad powoduje nieoczekiwane blokady i ostatecznie martwe rośliny. Jednoczęściowy nawóz, taki jak płynny nawóz do roślin easy2grow, bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, pozostaje wymieszany i nie rozdziela się, a tym samym pozostawia minimalny osad.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół