nasiona marihuany

ziemia

Wyszukiwarka Forumowa:

paskuda

Active member
Rejestracja
Maj 13, 2019
Postów
27
Buchów
0
Witam wszystkich. Postanowiłem zrobić sobie parę pomidorków. Kupiłem ziemię 5,5-6,5 Athena ziemia kwiatowa wymieszałem ją z perlitem i bone meal . Podlewam wodą kranową odstaną co najmniej 48h do tego dodaje odpowiednie proporcje do 10l wody pożywki Rhizotonic + Canna terra vega co daje ph 8,2 po czym zbijam ph octem jabłkowym do wartości 6.3/6.5 podlewałem już tak z 4 razy. Powiem tak korzeń wychodzi dołem doniczki (11L) ładnie się krzaczy ale jak sprawdzam ziemie miernikiem Biogród (80zł) i wskazuje około 40 min po podlaniu wartość 7.5/7.0. Pytanie dlaczego tak się dzieję jak mam obniżyć te ph ziemi do 6.5 lub do neutralnego 7? Podsypać je dolomitem? Dla zainteresowanych 2x400w hps lumatek. Temperatura wiem że za duża ale 30 stopni cięzko mi ją zbić ale za to wilgotność 60/70% Doprowadzenie Świerzego powietrza z innego pomieszczenia 500m/h duży wiatrak mieszający plus wyciąg 200m/h

---------- Post Zaktualizowany 11:08 ---------- Data pierwszego postu 11:03 ----------

Kurcze mogłem to dać do działu gleba ale nie mogę edytować posta nie mogę go przenieść. Jeśli to problem to proszę adminów o przeniesienie posta
 

ezegiel12

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2019
Postów
63
Buchów
0
Skoro za kazdym razem podlewasz woda o odpowiednim PH to moze oznaczac ze po prostu masz nieprawidlowy pomiar z miernika, dopóki nie zobaczysz problemu z rośliną nie powinieneś sie martwić, jak takowy sie pojawi to trzeba będzie podlac woda o nizszym ph dla obnizenia np.5-5,5.
Dodatkowo sprawdz ph wody wypływającej z donicy.
 

paskuda

Active member
Rejestracja
Maj 13, 2019
Postów
27
Buchów
0
Też obstawiam na miernik bo w sumie w każdym kwiatku w domu (na parapecie) mam to samo ph. Zrobię relację roślin będzie łatwiej :)
Na moje oko roślinki są zdrowe liście są duże zielone bez przebarwień w fazie światła liście są poziomo do rośliny a w fazie snu opadają delikatnie ale to normalne .
Zrobię mieszankę ziemi i podleje octem zobaczymy jak zareaguje miernik PH powinno spaść poniżej 5.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół