nasiona marihuany

Przełączenie z 18/6 na 12/12

Wyszukiwarka Forumowa:

wesołyJasiek

Member
Rejestracja
Maj 30, 2018
Postów
8
Buchów
0
Siema.

Mam taka rozkminkę czy jak przełącze rosliny stopniowo z 18godz dnia na 12, np. codziennie po pół godziny rano i wieczorem az do tych 12 czy tez nawet 11 godzin. Zyskam coś na tym? czy lepiej od razu zmienić na 12 i uciać po 3 godziny rano i wieczorem?
 
U

Usunięty 74888

Guest
po co ucinać godziny ? co na tym chcesz zyskać ?
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Niektórzy się tak bawią. Oddaje to w minimalnym stopniu warunki panujące w przyrodzie.
W zamian masz więcej pracy, no i ciężko potem liczyć dni indukcji, a tak wiadomo, cyk i liczymy.
Moim zdaniem gra niewarta świeczki. Zalety nawet jeśli jakieś są, to wady je przewyższają.
Przy czym ekspertem nie jestem. Pzdr.
 

wesołyJasiek

Member
Rejestracja
Maj 30, 2018
Postów
8
Buchów
0
po co ucinać godziny ? co na tym chcesz zyskać ?

właśnie zastanawiam się jak to jest czy jak bym zasymulował warunki naturalne (chociaż w pewnym stopniu) to roslina nie dała by większych plonów?
No i zawsze mam dylemat jak jest przy zmianie swiatła z 18/6 na 12/12 Np.: jak dzień jest od 6 do 24 na veg. to w jakich godz. najlepiej zrobić flo od 9 do 21; czy np. od 6 do 18 a może od 12 do 24?
jaki ma to wpływ na rośline ?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
IMHO wydluzysz sobie indukcje, ale w sumie to na plus, krzuny urosną większe. :)

(ale to takie gdy anie niepooparte żadnymi doświadczeniami)
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
No i zawsze mam dylemat jak jest przy zmianie swiatła z 18/6 na 12/12 Np.: jak dzień jest od 6 do 24 na veg. to w jakich godz. najlepiej zrobić flo od 9 do 21; czy np. od 6 do 18 a może od 12 do 24?
jaki ma to wpływ na rośline ?

Też nad tym myślałem. U mnie dzien na weg 4-22, flo 10-22, kierowałem się wygodą.
Wydaje mi się, że mimo początkowego szoku roślina po 2-3 dniach przystosowuje się do nowych warunków.
Większość roślin posiada ogromną wolę życia, przykładem są np. klony.


Zulisco - większy wzrost nie zawsze jest mile widziany (np. w Micro lub niskich boxach).
Oznacza to także słabiej oświetlone niższe partie oraz dłuższy całkowity czas uprawy.
Pzdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół