nasiona marihuany

[AF] [0,36m2] [300W CFL] 2x Hindu Kush Auto - pierwsza uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

quebonafide

New member
Rejestracja
Maj 5, 2019
Postów
4
Buchów
0
Dobry,

w końcu mając jako-takie warunki pokusiłem się o stworzenie swojej pierwszej uprawy - stąd mam wiele pytań do bardziej doświadczonych kolegów. Poczytałem trochę i stworzyłem sobie zestaw:
- GrowTent 60x60x160 cm od SwiftAir
- Oświetlenie CFL 300W
- Filtr węglowy RC412
- Wyciąg powietrza 15W 105m3/h
- wentylator wdmuchujący powietrze 2.5W na USB
- higrometr i termometr
- miernik PH elektroniczny
- timer analogowy

Roślinki są dwie, obie to feminizowane autoflowery Hindu Kush – z tego co czytałem, klasyczna indica która wybacza błędy początkującym, więc wybór był prosty. Nasionka od Sensi Seeds.

23 kwietnia, a więc 13 dni temu, dwa nasionka zostały położone na mokre papierowe ręczniki zmoczone wodą demineralizowaną, 36h później zostały przesadzone do doniczek dla sadzonek. Ziemia w jakiej rosną to Canna Coco Professional Plus+. Temperatura w namiocie oscyluje w granicach 19-26 stopni w zależności czy jest dzień, czy noc. Czytałem, że ten gatunek nie lubi wilgoci – obecnie w namiocie jest pomiędzy 25 i 40% wilgotności. Lampa podwieszona jest standardowo na górze, bez opuszczania bliżej rośliny, a cykl świetlny jest ustawiony na 18h światła i 6h nocy.

Roślinki podlewane były pierwsze kilka dni wodą demineralizowaną, potem z lekkim dodatkiem CalMagu, a obecnie idą na kranówce z PH na poziomie 6.5. Mam zamiar wdrożyć CalMag na dniach.

Wstawiam kilka fotek.

12.jpg



Potem sadzonki:
13.jpg


A obecnie (fotka z dzisiaj) wyglądają tak:
14.jpg



Pytanie do bardziej doświadczonych: kiedy je przesadzić do dużych doniczek? Mam przygotowane dwie plastikowe 10-litrowe doniczki – chciałem kupić większe, ale ciężko i drogo o coś większego tu gdzie mieszkam.

Do rzeczy:
- Co sądzicie o moim set-upie, czy powymieniać wentylatorki z czasem? Wydają mi się one słabym punktem. Żarówka również jest zawieszona pionowo, myślałem nad przełożeniem jej w poziomie i dobraniem jakiegoś odbłysku, ale ta żarówa jest cholernie duża...

- Kiedy przesadzić roślinki do dużych doniczek?

- Jakie preparaty polecacie użyć na tym etapie do nawożenia ich?

Pozdro
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Siemanko, wiec z pewnoscia ogarnij odblysnik i niech zarowka będzie poziomo. Co do nawozów, są niektórzy co WGL nie dają na veg. Na dalej może że 3 razy Biogrow od biobizz. Przesadzić w około 12 dniu życia. Co do tej wilgotności to raczej sklanial bym się ku 60% na veg. Jeśli masz tylko 2 rośliny na ten namiot to pomyślałbym o 15-20l donicy. Ładne lst będzie dobrze. Pozdro
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Tak jak [MENTION=89777]BioFarmer[/MENTION] wilgotność na wegu przynajmniej 60% A donice bym się zaopatrzył w 20, niech mają dużo miejsca <lol> Nawozów bym dawał tak jak by się pojawiały braki, widziałem że ta mieszanka od Canny ma pH 5,5-7,0 i EC 0,2 więc później i pewnie nawóz się przyda. Z farcikiem kolego <peace> Będę zaglądać
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Co do tego że automaty wybaczają błędy, to ja staram się walczyć z tym mitem, bo jest wręcz przeciwnie. Automaty nie wybaczają i nie jest to dobry wybór dla początkujących. Sezona zawsze możesz sobie wegować dłużej jeśli coś ci pójdzie nie tak. Automat jeśli coś z***iesz we wczesnym stadium rozwoju zostanie karłem, nie naprawisz tego w żaden sposób.

Co do żarówki, koniecznie musisz ją ustawić poziomo, w pionowym ustawieniu większość światła świeci na boki boxa i dopiero odbite trafia do roślin.

Co do doniczek, 10 litrów dla automata w zupełności wystarczy. I tak nie będzie w stanie zagospodarować większego litrażu.

Co do roślin jak na 13 dni wyglądają w miarę ok. Są trochę przymałe jak na prawie 2 tygodnie, ale zakładam że to przez to, że trzymasz świetlówkę za daleko i w złej pozycji przez co dostają o wiele mniej światła niż mogłyby dostawać. Przy cfl warto trzymać rośliny jak najbliżej źródła światła, na ile pozwala temperatura.
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
lepiej dodac roslin niz dawac auto w 20 l
fajna stacja :D
z fartem
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Co do tego że automaty wybaczają błędy, to ja staram się walczyć z tym mitem, bo jest wręcz przeciwnie. Automaty nie wybaczają i nie jest to dobry wybór dla początkujących. Sezona zawsze możesz sobie wegować dłużej jeśli coś ci pójdzie nie tak. Automat jeśli coś z***iesz we wczesnym stadium rozwoju zostanie karłem, nie naprawisz tego w żaden sposób.

Z ust mi to kolega wyjął. Wszystkie błędy przy 'auto' odbijają się boleśnie na plonie niestety.
Zwrócę tylko uwagę, że autorowi chodziło raczej o gatunek (indica, który rośnie niższy i jest mniej kłopotliwy w uprawie), niż o autokwitnienie. Pzdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół