nasiona marihuany

Pierwszy Plant | 4x Easy Sativa | Auto Amnesia | Auto Gorilla Glue | Auto Cheese

Wyszukiwarka Forumowa:

Wiadro18

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
131
Buchów
0
Witam i kłaniam sie zarazem.

Jest to mój pierwszy plant jakikolwiek, więc liczę na sporo porad odnośnie roślinek od szanownych growerów :-D

1. Panienki
Wybierałem te z którymi sobie na początek poradze czyli:
-Easy Sativa FS 4x
-Auto Speed Bud FS 1x

2. Gleba i inne potrzebne ,,surowce"
Chcialem kupić torf odkwaszony od Kronen ale w domku była inna tez torfowa więc wybrałem taką
-Torf (z ogrodniczego
-Dolomit
-Perlit
-Mikoryza
-Biohumus
-Planton K
(Co do reszty dokupie w najblizszym czasie jak dostane gotówke)

3. W skrócie..
Więc tak wrzuciłem nasionka do kieliszkow oddzielnie automat i oddzielnie sative na jakies 12h do szafy. Po 12 godzinkach nasionka opadł na dno i przerzucilem je na chuateczki standardowo polozone na talerzu i na pestki jedna warstwe chusteczek (wszystko przykryte malym talerzykiem. Po dokladnie 48h odkąd miały styczność z wodą wykiełkowały 4 sativki. Ten automat miał opoznienie bo puscil na nastepny dzien. Wszystko to wsadziłem do wczesniej przygotowanej mieszanki tzn.:
Proporcje na 400ml kubeczek na piwo
-3/4 kubka Torfu
-łyżeczka Dolomitu
-Garstka Perlitu
Wszystko oczywiscie spryskane odstaną kranówką.
Kubeczki postawiłem na parapecie od wschodniej strony i czekam aż panienki sie przebiją :-D
Jako dodatek pomiedzy kubeczki ulozylem folie aluminiową (głównie dlatego żeby babka nie zauwazyla na pierwszy rzut oka bo juz raz mi panienki wyrwała..)
Zdjęcia dodam jak już pokażą sie sadzonki.
Z buchem ! :-D
 

Wiadro18

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
131
Buchów
0
Robie upa panie wyszły z ziemi :-D


Dwie sativki wyszły juz ladnie reszta powoli wychodzi.
Automat pewnie dopiero jutro sie ujawni.
A tutaj wszystko razem (ta doniczka to jakis no name ale tez wychodzi więc czemu nie haha)

Chyba wszystko idzie dobrze jak narazie :-D
 

Wiadro18

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
131
Buchów
0
Up.
Wszystko na wierzchu uroslo na 3 cm i wypuscilo pierwsze listki. Fotki dodam jak wróce na chate :-D
 

jaksydragsy

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
545
Buchów
2
Na razie mam podobnej wielkości panienki, ale korzystałem z krążków torfowych. Ale pestek mi przybyło i też już robię część metodą kieliszkowo-wacikowo-doniczkową. To jest dla mnie najtrudniejsza część uprawy, te całe kiełkowanie. Jak już roślinki mają liście to sobie radzę dość dobrze. W zeszłym roku zaś spie****iłem 25 wykiełkowanych nasion. Chyba przelałem ziemię/dodałem za dużo dolomitu/perlitu - ziemia stała się twarda i zbita i nie dała pożyć kiełkom... :/ W tym roku też mam zagwozdkę ile podlewać takie małe kiełki...
 

Wiadro18

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
131
Buchów
0
Na razie mam podobnej wielkości panienki, ale korzystałem z krążków torfowych. Ale pestek mi przybyło i też już robię część metodą kieliszkowo-wacikowo-doniczkową. To jest dla mnie najtrudniejsza część uprawy, te całe kiełkowanie. Jak już roślinki mają liście to sobie radzę dość dobrze. W zeszłym roku zaś spie****iłem 25 wykiełkowanych nasion. Chyba przelałem ziemię/dodałem za dużo dolomitu/perlitu - ziemia stała się twarda i zbita i nie dała pożyć kiełkom... :/ W tym roku też mam zagwozdkę ile podlewać takie małe kiełki...

Ja podlewam raz dziennie spryskiwaczem tak zeby ziemia była wilgotna bo jak już wyczytalem lepiej przesuszyć niż zeby roslinka zgniła :-D dotykam ziemi jak jest wilgotna to nie podlewam.. zazwyczaj podlewam rano i na drugi dzien tak okolo 12. Poprostu sprawdzać trzeba
 

Napizgany

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2019
Postów
100
Buchów
50
Odznaki
1
U mnie GGS'y również na tym samym etapie, zasiadam i obserwuje
Pozdro ?
 

Wiadro18

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
131
Buchów
0
Dodaje fotki



Zdjęcie automatu mi sie wyslac niechce sprobuje jeszcze zaktualizowac ale mam z nim mały problem.
Otóż ma on 4 dni a wypuscil tylko dwa pierwsze listki (jeden dluzszy od drugiego i ma poltora cm) niewiem co moze byc nie tak..
 

Napizgany

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2019
Postów
100
Buchów
50
Odznaki
1
Daj im więcej światła trochę, bo się pną do góry a listki nie rosną ?
 

Wiadro18

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
131
Buchów
0
Daj im więcej światła trochę, bo się pną do góry a listki nie rosną

Mają światło cały dzien. Zastanawia mnie ten automat bo tak jakby stoi w miejscu..

---------- Post Zaktualizowany 17:27 ---------- Data pierwszego postu 12:01 ----------

Ten oto nieszczęśnik od 2 dni tak stoi..
 

HighEffect

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 30, 2014
Postów
556
Buchów
1
Jak dlugo zamierzasz je trzymać w kubeczkach? Bo trochę słabo że są przezroczyste. Pozdrawiam z fartem
 

SaiyanGod

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2015
Postów
279
Buchów
189
daj im minimum 6-8h swiatla,po tygodniu powinny ruszyć :harvest:
 

Wiadro18

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
131
Buchów
0
Jak dlugo zamierzasz je trzymać w kubeczkach? Bo trochę słabo że są przezroczyste. Pozdrawiam z fartem

Dzisiaj zamierzam obkleic je czarna tasma i trzymam do 15 dnia zycia potem juz do miejsc docelowych :-D

---------- Post Zaktualizowany 12:56 ---------- Data pierwszego postu 12:55 ----------

daj im minimum 6-8h swiatla,po tygodniu powinny ruszyć :harvest:

Na parapecie stoją więc mieszczą sie w tej skali czasem nawet wiecej jak slonce sie nie chowa w chmurach.. dzisiaj dam upa :-D
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Na parapecie zawsze się wyciągną trochę nawet jak od południa okno.
Ale skoro to outdoor to najwyżej posadzisz głębiej, łodygę zakopiesz w ziemi tak jak się z pomidorami robi i będzie dobrze.
 

cccosssma

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2019
Postów
47
Buchów
0
Elegancko się zabierasz do pierwszej uprawy :spalony: niczym się nie stresuj, wyjdą na out, dostaną słoneczka więcej i wystartują
Powodzenia <shiza>
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Jak kolega wyżej. Oklej te kubeczki czymś bo korzenie nie lubią światła. Powodzenia i oriencik na Babke! :farao:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół