nasiona marihuany

Drugi raz

Wyszukiwarka Forumowa:

ka9

Member
Rejestracja
Mar 28, 2019
Postów
15
Buchów
0
Witam, mam pytanie gdyż będę się szykować pod drugi indoor.
Mam boxa 1.2×1.2 wysokość 2.2m 600whps
Mam teraz critical cush w donicach 18l co podlanie szło Biocanna i od tygodnia leci już sama woda bo w sumie jeszcze 1-2tyg i koniec.
Efekt ? Dziewczyny na których nie robiłem FIM są bardziej masywne niż dziewczyny na których robiłem i zastanawiam się czemu. Później dodam zdjęcia do kontroli.

Lecz co do drugiego razu.
Chciałbym mniejsze donice teraz więc co byście polecili ? 11l czy 14l ? Oczywiście wsadze tam więcej dziewczyn bo patrząc na forum ludzie wyciągają z takich donic podobne efekty do mnie. Może popełniłem gdzieś błąd.

Dziewfzyny dalej będą critical cush
Jakie byście polecili nawozy inne niż biocanna ? Też organiczne ? Coś dobrego ? Lepszego ?

I jak polecacie dawkowanie nawozów ? Za każdym razem czy co drugi raz ?
 

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Każdy stres (trening) wydłuża czas uprawy, dając w zamian większy zbiór (po dłuższym czasie).
Tak to wygląda tylko w teorii. W praktyce jest mnóstwo czynników.
Jeśli badana grupa nie składała się z klonów, tylko z roślin wysianych (jedne z treningiem, drugie bez + wzeszły i zostały ścięte w tym samym czasie), to rozrzut może być tak duży, że wyniki nie są miarodajne.

Kwestia donic - to zależy czy masz czas się bawić z dużą ilością. Policz ile roślin wejdzie dla danej konfiguracji i porównaj.

Ostatnio dużo osób jedzie na Biotabs'ach, poczytaj, mniej roboty podobno i efekty są, ale kto co woli.

Przy podlewaniu trzeba być elastycznym. Czasem lejesz nawóz/woda na przemian, jak jest głodna to sam nawóz lub n/n/w, a jak stwierdzasz, że za ciemna i ma np. za dużo liści to samą wodą. Przy nawozach bio niektórzy leją je cały czas, a mineralne trzeba przepłukiwać np. co drugi raz wodą ze względu na nagromadzenie soli (EC).

Nie jestem ekspertem, także podejdź na luźno do moich wywodów.
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Ziarnko ziarnkowi nie równe. Być może ta słabsza miała słabsze geny, natomiast fim stresuje rośliny bardzo, dlatego powinieneś dłużej potrzymac na wegu żeby doszła do siebie. Pamiętaj że roślina powinna na wegu osiągnąć odpowiednie rozmiary, ilość miedzywieźli i rozwinac wystarczająco system korzeniowy. Od tego zależy jej wygląd i plony w fazie flow. Jeżeli spie****isz na początku to później jest to bardzo ciężko nadrobić a wręcz jest to niemożliwe i plony nie spełniają twoich oczekiwań. Ps donice czym większe tym lepsze.
 

ka9

Member
Rejestracja
Mar 28, 2019
Postów
15
Buchów
0
A donice ?
Lepiej na 1.2x1.2 wsadzić 9x 18l czy np. 14-15x 11l ? Tutaj mk chodzi tylko o ilość zbioru do wyciągnięcia z tych dwóch kombinacji ?


I jeszcze jedno, zerwałem sobie jednego topka aby spróbować, schnął 4dni i teraz gdy wącham go to pachnie sianem, możecie powiedzieć dla czego ? Czy całe palenie będzie takie ? Bo trochę się załamę
 
Ostatnia edycja:

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Daj 11L donice, wystarcza w zupelnosci. A topek nie przechodzil curingu tylko szybkie suszenie, byc moze dlatego nie ma typowego dla zielska zapachu.
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
16x11L i ogień, zapachem ziółka po tak krótkim czasie się nie sugeruj.
Co do dawkowania nawozów to nie ma reguły, niektórzy futrują nawozami z mizernym skutkiem, a inni bez nawozów osiągają lepsze wyniki. Wszystko jest kwestią wprawy i wynikiem własnych obserwacji, pamiętaj że lepsze delikatne niedobory niż przenawożenie ;)
Co do ilości donic i końcowego wyniku, pooglądaj relki Oldmana i Gandiego, wyciągnij wnioski i sam zdecyduj.
 

ka9

Member
Rejestracja
Mar 28, 2019
Postów
15
Buchów
0
Możliwe właśnie że jak będzie suszone normalnie z dopływem powietrza będzie inaczej plus jeszcze curring.

Ostatnie pytanie czy 16x11l to dziewczyny nie będą mieć za dużego ścisku ? Dojście światła też będzie chyba gorsze i przepływ powietrza ?
 

ka9

Member
Rejestracja
Mar 28, 2019
Postów
15
Buchów
0
Patrzalem i myślę że ogarnę na 15 donic.

Pytanko, jest teraz trzeci dzień suszenia i palenie powoli ma zapach siana/trawy, czy jak zacznę curring jutro/pojutrze to wróci normalny zapach zielska?
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
czy jak zacznę curring jutro/pojutrze to wróci normalny zapach zielska?
raczej nie bo juz z***aleś. powinienes suszyc w ciemnym niezbyt suchym i niezbyt cieplym miejscu. jak wysuszysz inaczej - czyli szybciej to chlorofil zostaje w temacie i bedzie drapal w gardlo a roslina za szybko suszona bedzie pachniala sianem. Poza tym curing powinno sie rozpoczynac n jeszcze nie calkiem suchych roslinach (tak prawie prawie pół dnia/dzien krócej niz chcesz miec koncowy susz) i otwierac słoiki 2 razy dziennie na pol godziny zeby woda wyparowała jeszcze.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół