nasiona marihuany

PierwszyRaz! AutoOUT 18x Plant AK/Critical/Duck/Amnesia/StrongBerry

Wyszukiwarka Forumowa:

Golf

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2016
Postów
68
Buchów
1
Hejka:spalony:

Już prawie dwa tygodnie mijają od rozpoczęcia mojej pierwszej uprawy. Jestem fanem dobrego stuffu i chciałbym na początku mojej przygody trochę poeksperymentować. Z racji tego, że zawsze staram się lecieć na grubości to od razu posadziłem osiemnaście krzaczków, wszystkie to panienki, automaty.:sunny:

Pestki:
Ak 482 x2
Ak 472 x4 (Akseeds)
AK 47 x2 (SeedBay)
AK Passion x2 (Akseeds)
Critical Orange Punch x2 (Dutch Passion)
Auto Duck x2 (Dutch Passion)
Strong Berry x1 (Akseeds)
Amnesia XXL x1 (SeedBay)
Purple XXL x2 (SeedBay)


Ziemia:

sklepowa (w doniczkach) +spotowa
W doniczkach 20% perlitu

Nawozy:

Biohumus
Pałeczki nawozowe (do spota)
Wspomagacze:
Mikoryza
Hydrożel (planuje pod sześć sadzonek na spocie)


Planty są w doniczkach 5l. Ziemia ogrodnicza o pH 6,5 zmieszana w proporcji 1:4 z perllitem. Do tego dodałem pod kiełkiem pół łyżeczki mikoryzy.:sunny:

Sadzonki wykiełkowane na chusteczkach 11/12 dni temu. 18.04 wykiełkowały ostatnie roślinki (Różnica między wykielkowaniem pierwszej, a ostatniej to 1,5 dnia).

Na początku doniczki były trzymane na przemian w domu (na noc) i ogrodzie (w dzień). Z racji tego, że pogoda trochę podupadła:zombi: roślinki pozostawiłem na stałe w domu. Zainstalowałem lampę MHL 150W z odbłyśnikiem (mam różnież HPS 250W natomiast korzystam z tej pierwszej, ze względu na barwę światła-dobry wybór?).

Planuje przesadzić je na spota kilka dni po majówce (ze względu na zapowiadaną w najbliższym tygodniu, kiepską pogodę) :pl:.

Tak więc aktualnie jest 12 dzień od wykiełkowania a planty prezentują się następująco...









Duck'i:




AK 482:




Tak wyglądało planty 20.04






Fotki będę wrzucał na bierząco!:bongo4:

Z racji tego, że jestem początkującym growerem chętnię przyjmę wszelakie uwagi! :spalony:

:jaraczz:
 
Ostatnia edycja:

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Siemka
Te AK 472 to z Ak Seeds? Jeśli tak to na out pleśń wchodzi gładko, generalnie szkoda czasu na 4szt 3 złapały pleche, jeden facet.
Powodzenia !!! Będę obserwować.
 

Golf

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2016
Postów
68
Buchów
1
Siemka
Te AK 472 to z Ak Seeds? Jeśli tak to na out pleśń wchodzi gładko, generalnie szkoda czasu na 4szt 3 złapały pleche, jeden facet.

Tak, od Ak Seeds. Ja pleśni na nich nie widzę póki co.Po jakim czasie idzie poznać, że to facet? :confused:

Mam też kilka pytań :study: :
Co sądzicie o tym, żebym przy najbliższym podlewaniu dodał trochę biohumusu?

Postanowiłem zwiększyć czas naświetlania do 16/18 godzin. To dobry pomysł?


Wstawię też zdjęci jak wygląda moje oświetlenie - skrajne roślinki dostają mniej światła. I tutaj kolejne pytanie: Niektóre planty są zdecydowanie mniejsze więc myślice, że powinenem je postawić w najlepszym świetle, czy może na bokach, a skupić się na tych lepiej rosnących?

Liczę, że znajdą się tu jakieś mądre głowy, które mi pomogą :weed-2:
 

Vip3r

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
154
Buchów
92
Fajne odmiany, ale na indor pod lampą.
Tak jak kolega pisał, może być ciężko ogarnąć pleść jeśli trochę popada, ja swoje połową dawki podłałem około 8/9dzień, biohymus nic im nie zaszkodzi.

Zapraszam również do Siebie, mamy planciki w podobnym wieku :) (moje wyszły z ziemi 13/14.04)?
Co do naświetlania, ja leciałem 24/0, teraz dałem 20/4. U mnie niektóre też są mniejsza od pozostałych, kwestia genetyki raczej, ja w swoim boxie użyłem koca ratunkowego który fanie odbija światło.
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Heh, teraz to pleśni nie zauważysz pleśń wchodzi w fazie kwitnienia. Weź Ty sobie poczytaj to forum bo możesz nie dojść do tego etapu.
Powodzenia
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
To są same automaty? Światło ustaw na 18/6, ewentualnie 20/4. Jak mówisz że planty mają już koło 2 tygodni to desantuj je na zewnątrz bo lada moment zaczną kwitnienie. Te skrajne planty w boxie pozamieniaj miejscem z tymi ze środka i powinny nadgonić. Te panny z doniczek zamierzasz później przesadzić w ziemie na spocie czy te 5L doniczki są docelowymi?
 

Golf

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2016
Postów
68
Buchów
1
Fajne odmiany, ale na indor pod lampą.
Tak jak kolega pisał, może być ciężko ogarnąć pleść jeśli trochę popada, ja swoje połową dawki podłałem około 8/9dzień, biohymus nic im nie zaszkodzi.

Zapraszam również do Siebie, mamy planciki w podobnym wieku (moje wyszły z ziemi 13/14.04)?
Co do naświetlania, ja leciałem 24/0, teraz dałem 20/4. U mnie niektóre też są mniejsza od pozostałych, kwestia genetyki raczej, ja w swoim boxie użyłem koca ratunkowego który fanie odbija światło.

Odmiany wybierałem sugerując się tym co znalazłem w internecie. Jeśli faktycznie z tymi będzie słabo, to będę miał nauczkę, żeby następnym razem pytać tutaj :LOOL:

Zwiększyłem czas naświetlania tak ok 18/6
Mniejsze planty są bliżej lampy i trochę nadganiają, jednak faktycznie to może być kwestia genetyki.

Biohumus dostaną jutro z wodą połowę dawki.

Twoją foteralację śledzę z ciekawością :spalony:
Z fartem do końca


Te panny z doniczek zamierzasz później przesadzić w ziemie na spocie czy te 5L doniczki są docelowymi?
Na spocie pojdą do piachu :freak: doniczki takie duże, żebym mógł je przetrzymać w nich dłużej w razie złej pogody (która ma być w weekand). W nastęonym tygodniu pójdą już na spota.

Kilka zdjęć z dzisiaj:






Wiem, że warunki spartańskie, ale myślę, że lepiej im tu niż na tym marnym słońcu ;)
 

Golf

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2016
Postów
68
Buchów
1
Spoty już gotowe. Jednak planty muszą czekać na lepszą pogodę :pl: W ziemię na spocie poszły pałeczki nawozowe.





Wczoraj do każda roślinka dostała ok 0.5l wody z połową porcji biohumusu.


Roślinki mają się raczej dobrze, tylko u niektórych dolne listki zaczęły robić się żółte. Czy powinienem się martwic? Czy może to zbytnie przesuszenie?







Zastanawiam się nad zmianą żarówki na 250W HPS, skoro muszą jeszcze trochę potrzymać planty w domu (aktualnie jest 150W MH). Co o tym myślicie?
Dać jakiś nawóz do doniczek jeśli nie przenosze ich jeszcze na spota? :confused:
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Panie aleś zaorał tam tego spocisza...na pierwszy rzut oka to ziemia piaszczysta, co tam dodawales? Przydałby się kompost tam, poszukaj w okolicy spota jakiejs czarnej ziemi, szukaj jej przy drzewach liściastych najlepiej leszczyna/brzoza. Ja zazwyczaj najpierw zbieram sciolke, patyki, korę która zalega pod ów drzewami, następnie biorę się za pozyskiwanie ok 20-30cm wierzchniej warstwy ziemi, mieszam to z pobrana sciółką, można dać też obornika bydlęcego w granulkach(obornik możesz pomieszać z gliną). Raczej skup się na nawozach organicznych tj. Obornik, kompots. Zanim pogoda się poprawi to masz czas podziałać tam na spocie, a roślinki w doniczkach podsyp ziemią tak żeby zakrywalo te pierwsze liście, które Ci tam lekko pożółkły, tym się nie przejmuj. Jak często podlewasz? Jak jedziesz na biohumisie to powinno w zupełności wystarczyć zanim pójdą na out.
 
Ostatnia edycja:

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
tez mi się wydawało ze on na plaży sadzi :D
ogólnie to jakie tam autoOUT jak critical punch to sezon ?
zreszta napisałeś że pójdą do piachu ghe ghe :)

Ambitnie jak na pierwszy OUT bd zagladał bo mam jakies tam ak 47 od seedbay
 

Golf

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2016
Postów
68
Buchów
1
Panie aleś zaorał tam tego spocisza...na pierwszy rzut oka to ziemia piaszczysta, co tam dodawales? Przydałby się kompost tam, poszukaj w okolicy spota jakiejs czarnej ziemi, szukaj jej przy drzewach liściastych najlepiej leszczyna/brzoza. Ja zazwyczaj najpierw zbieram sciolke, patyki, korę która zalega pod ów drzewami, następnie biorę się za pozyskiwanie ok 20-30cm wierzchniej warstwy ziemi, mieszam to z pobrana sciółką, można dać też obornika bydlęcego w granulkach(obornik możesz pomieszać z gliną). Raczej skup się na nawozach organicznych tj. Obornik, kompots. Zanim pogoda się poprawi to masz czas podziałać tam na spocie, a roślinki w doniczkach podsyp ziemią tak żeby zakrywalo te pierwsze liście, które Ci tam lekko pożółkły, tym się nie przejmuj. Jak często podlewasz? Jak jedziesz na biohumisie to powinno w zupełności wystarczyć zanim pójdą na out.

Więc jesli chodzi o ten podłużny spot to myślę, że powinno być okej bo tylko na wierzchu jest taka ziemia, a pod spodem dałem ładną czarną ziemię z dżdżownicami wymieszaną trochę z ziemią z bagienka (gnijące szątaki roślin) -żeby obniżyć pH, oraz dodałem trochę kompostu + pałeczki nawozowe uniwersalne. :rolleyes:

Drugi spot- nie dodawałem nic oprócz wetkniętych tam pałeczek nawozowych. Zamierzam jeszcze zlać ziemię pH- bo jest w okolicach 7. Wcześniej w tym miejscu rosły pokrzywy oraz jeżyny. Przy przekopywaniu widziałem w tym miejscu dżdżownice. Skoro mówisz, że powinenem dodać obornik (bydlęcy granulowany) to tak zrobię, tylko ile go będę potrzebował? Spot ma wielkość ok 3,5x4.

Na pierwszy też dać ten obornik? Czy to co zrobiłem wystarczy?

Co do podlewania to co 3 dni 0,5l na roślinkę. :weed-2:

---------- Post Zaktualizowany 11:48 ---------- Data pierwszego postu 11:38 ----------

ogólnie to jakie tam autoOUT jak critical punch to sezon ?
Dokładna nazwa: Auto Critical Orange Punch Feminizowane - jak wrzucisz w przeglądarkę to wyskoczy ;)
 

Golf

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2016
Postów
68
Buchów
1
Witam ponownie :)
Trochę się opuściłem w relacji, ale brakowało mi ostatnio czasu.
Jestem spowrotem i nadrabiam zaległości:

Dzień 19


















---------- Post Zaktualizowany 14:58 ---------- Data pierwszego postu 14:33 ----------

W sobotę 11.05 planty poleciały na spoty. Każdy wie jaka była pogoda, ale nie mogłem ich dłużej przetrzymywać pod lampą.
Pierwszy spot:
3x AK 472
2x AK 47
2x Purple
AK 482
AK Passion
Critical Orange Punch
Duck
Amnesia

DZIEŃ 23






Drugi spot:
AK 472


AK Passion


AK 482



Strong Berry


Critical Orange Punch


Duck
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Ja tak kiedyś podsypalem nawozem do cukini i spaliłem 3 passiony na flo... Co prawda obornik jest organiczny ale z ilością bym nie przesadzał. Powodzenia!
 

Golf

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2016
Postów
68
Buchów
1
Gdy przesadzałem planty to na początku nie mając w tym wprawy ziemia mi się trochę rozwaliła i wydawało mi się, że mogłem uszkodzich ich korzenie. Jednak, jeśli nawet tak było to roślinki dały radę się zregenerować. Przez pogodę wzrost się spowolnił, ale na to niestety nie mam już wpływu :scared-and-sweat

Dzień 28

AK 472


AK Passion


AK 482


Strong Berry


Critical Orange Punch


Duck


Zdjęcia na drugim spocie niestety robione chaotycznie, ale kolejnym razem postaram się je też ładnie opisać. Żółty kolor roślinek to tylko efekt zdjęć więc bez obaw ;)
















---------- Post Zaktualizowany 16:35 ---------- Data pierwszego postu 16:31 ----------

Ja tak kiedyś podsypalem nawozem do cukini i spaliłem 3 passiony na flo... Co prawda obornik jest organiczny ale z ilością bym nie przesadzał. Powodzenia!

To obornik bydlący więc myślę, że nie jest na tyle mocny by je wypalić (jak widać na powyższych zdjęciach), w czwartek podsypałem go też pod roślinki na drugim spocie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół