nasiona marihuany

Jakie proporcje dolomitu/keramzytu/ziemii etc

Wyszukiwarka Forumowa:

stardawg

Active member
Rejestracja
Kwi 24, 2019
Postów
32
Buchów
0
Witam, poczytałem trochę postów i zrobiłem sobie spis przydatnych "używek" dla gleby, jednak nigdzie nie potrafie znalezc informacji na temat proporcji i w jaką kolejność "wsypać" elementy do donicy
Doniczka będzie miała 10 L
i oto spis:
-Keramzyt
-Dolomit
-Ziemia (5,5-6.5 pH)
-Włókno kokosowe
-Obornik bydlęcy (widziałem jednego posta z tym ale dodam tego tylko troche, można by powiedzieć że taki "eksperyment", chyba raczej nie zaszkodzi mojej psiułce ;)?)
Byłbym bardzo wdzięczny o podanie mi ilości w jakie mam sie zaopatrzyć na jedną doniczke :) dziekuje bardzo trzymta sie :jaraczz::jaraczz::jaraczz:

---------- Post Zaktualizowany 21:34 ---------- Data pierwszego postu 21:32 ----------

będe bardzo wdzieczny za powiedzenie mi czy tyle elementów wystarczy; czy powinienem coś jeszcze dodać?
 

Konfidentusz

Well-known member
Rejestracja
Lut 28, 2019
Postów
111
Buchów
1
Te informacje masz z tyłu produktu, w tabelce zazwyczaj, dolomit pewnie z 1/3 garści, obornik jak dobrze pamietam to 10g/1l ziemii, wiec 90-100g itp, wszystko musi być opisane
 

wielkitopek

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2018
Postów
81
Buchów
0
5 l ziemi
2.5l koko
2.5l perlit
10 łyżek dolomitu
(to rady kogoś z forum)
 

stardawg

Active member
Rejestracja
Kwi 24, 2019
Postów
32
Buchów
0
czy ma znaczenie kolejność wsypywania do ziemi czy to wszystko na raz w***ac i wymieszac?



5 l ziemi
2.5l koko
2.5l perlit
10 łyżek dolomitu
(to rady kogoś z forum)

Te informacje masz z tyłu produktu, w tabelce zazwyczaj, dolomit pewnie z 1/3 garści, obornik jak dobrze pamietam to 10g/1l ziemii, wiec 90-100g itp, wszystko musi być opisane
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Roz***ałeś Ziom :D Co Ty chciałeś warstwami to powpie****ać w poty? Filtr jakiś planujesz w doniczkach robić czy co? :D Wymieszaj wszystko razem!!! I to dokładnie :)
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
Roz***ałeś Ziom :D Co Ty chciałeś warstwami to powpie****ać w poty? Filtr jakiś planujesz w doniczkach robić czy co? :D Wymieszaj wszystko razem!!! I to dokładnie :)

czytałem na haszysz wiki ze aby zmaksymalizować wzrost korzeni mozna dawac warstwy keramzyt-gleba. polega to na tym ze gdy roslina dojdzie do keramzytu hamuje wzrost korzeni wtedy wykrztalca czesc zieloną która kiedy kozenie w koncu znajda droge przez keramzyt, daje im sile by w nowej warstwie ziemi poteznie sie rozrosły. Ale to taka dygresja. jest to raczej dla zaawansowynych bawiacych sie wegeiem w boxie, oczywiscie stardawg powinien wszystko razem wymieszac choc obawiam sie ze w mieszance [MENTION=89083]wielkitopek[/MENTION] jest za malo gleby dla poczatkującego. gleba przewiewna z duzą iloscią coco i perlitu jest spoko jesli znasz sie na deficytach i umiesz podlewac poniewaz tak luzna mieszanka szybko wysycha i jest uboga w substancje odzywcze które bedziesz musial dostarczyć z nawozów (jesli dasz rade to za***iscie mozesz leciec nawet full coco).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół