nasiona marihuany

Trening innych roślin niż MJ

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Dzień dobry, witam.

Tak siedzę, palę sobie jointa i myślę, czy ma to sens robić ScroG,LST,Topping,Fim na roślinach typu jakaś papryczka ostra cayenne czy innych odmian, czy też innych roślin owocnych bądź warzywnych. Próbował ktoś kiedyś, może ma jakieś doświadczenie? Ja chyba zrobię doświadczenie i posadzę Bhut Jolkia albo Birdseye(odmiany papryk) i zrobię im ScroGa :spalony: Co sądzicie?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Inne rośliny rosną w inny sposób więc niektóre treningi mogą mieć wręcz odwrotny skutek.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Inne rośliny rosną w inny sposób więc niektóre treningi mogą mieć wręcz odwrotny skutek.

Zgodzę się z tym. Stąd ten temat :) Tak bardziej rozmyślałem, żeby posadzić z 4 takie same odmiany i poprowadzić na każdej inny trening, i się przekonać czy ma to sens
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
startuje z czyms podobnym, kiełkuje sobie 11 papryczek chyba z carefoura de cayenne i kazda ma dostac inne nawozy, innej wielkosci doniczke i niektórym zrobie topping (lst zbyt czasochłonne).
mj nie uprawialem nigdy, mam zamiar sprawdzic jakie prowadzenie papryczek ma wplyw na najwieksza masę zbiorów.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Zatem powodzenia :salut: informuj z czasem jak to się ma :D Ja na pewno wypróbuję Scrog i toping a reszta wyjdzie w praniu
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
każda z roślin ma stożek wzrostu który po przycięciu rozdziela się na dwie odnogi, takie rzeczy już stosowała moja babcia w ogrodzie - nie jestem pewien bo to było kupę lat temu ale wydaje mi się że stosowała tę metodę głównie na różach
myślę że rozchylanie gałęzi krzewów na siatce też ma jakiś tam sens ale czy komuś by się chciało to robić ?
najbardziej nietrafionym według mnie pomysłem jest supercropping, szczypanie, łamanie itd
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Przez to będę to sprawdzał, ziarna na wacikach więc przez ten rok będę działać. Ogółem ten rok u mnie bardzo mocno nastawiony na własny ogródek i dziobanie sobie przy nim
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
każda z roślin ma stożek wzrostu który po przycięciu rozdziela się na dwie odnogi
nie prawda, jak ciachniesz sobie szczypior z cebuli to nie urosnie ci 2 razy wiecej niz poprzednio, tylko niektóre rosliny tak działają ze po toppingu dadzą 2 szczyty i są to rosliny krzaczaste i chyba takie parzyste (no jak mj) ze lecą symetrycznie z dwóch stron. Tez jak przytniesz konopie to ci z łodygi nie wyrasta (w sumie to wyrasta ale nie w miejsu ucięcia tylko ponizej) tylko z nad mocowan lisci do łodygi gdzie juz wczesniej tworzą sie zarodki sczytów.
 
L

Lord of Old School

Guest
Dzień dobry, witam.

Tak siedzę, palę sobie jointa i myślę, czy ma to sens robić ScroG,LST,Topping,Fim na roślinach typu jakaś papryczka ostra cayenne czy innych odmian, czy też innych roślin owocnych bądź warzywnych. Próbował ktoś kiedyś, może ma jakieś doświadczenie? Ja chyba zrobię doświadczenie i posadzę Bhut Jolkia albo Birdseye(odmiany papryk) i zrobię im ScroGa :spalony: Co sądzicie?

Przytaczam słowa ziomeczka z forum co próbował treningu na papryczkach.
Metody treningu są podobne jak w przypadku MJ. Najskuteczniejszym wg. mnie jest FIM. Ucinamy stożek wzrostu, z którego następnie wyrastają dwa nowe. Roślina się ładnie krzewi, po treningu najlepiej spryskać ASAHI, przyspieszy to tępo wzrostu nowych stożków.
Można również stosować LST, ale zauważyłem, że nie przynosi bardzo dużych efektów. Efekty są, ale i bez treningu boczne odrosty szybko rosną przy użyciu tylko ASAHI.




Nawet u roślin w kubeczkach, które eksperymentalnie ogołociłem ze wszystkich liści, a i tak wypuściły nowe.

Pzdr!
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Dzięki! Będę eksperymentować, zobacz wie co s tego wyjdzie :)
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
nie prawda, jak ciachniesz sobie szczypior z cebuli to nie urosnie ci 2 razy wiecej niz poprzednio, tylko niektóre rosliny tak działają ze po toppingu dadzą 2 szczyty i są to rosliny krzaczaste i chyba takie parzyste (no jak mj) ze lecą symetrycznie z dwóch stron. Tez jak przytniesz konopie to ci z łodygi nie wyrasta (w sumie to wyrasta ale nie w miejsu ucięcia tylko ponizej) tylko z nad mocowan lisci do łodygi gdzie juz wczesniej tworzą sie zarodki sczytów.

Masz rację bo w tym temacie głównie chodzi o trenowaniu szcxzypiorku.
przeoczyłem to, masz rację. Dzięki
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
Masz rację bo w tym temacie głównie chodzi o trenowaniu szcxzypiorku.
przeoczyłem to, masz rację. Dzięki

nie odwołałem się do tematu wątku tylko do twojego posta ,,kazda roslina ma stożek wzrostu który po przycieciu rozdziela sie na dwie odnogi" i mu zaprzeczylem podzielilem sie również swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi treningu na roslinach z bardziej zawężonej grupy niż ,,każda roślina".
Nie zaatakowałem cie poprostu podałem argument zaprzeczający twojej tezie. Pozdro

ps. sry za offtop
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Nic nie zaprzeczyłeś, temat nie dotyczy szczypioru ani roślin tego typu.
po prostu napisałeś cokolwiek byleby się doczepic bo faktycznie szczypior stozku nie ma.
Ale jak tam sobie chcesz, ja tam się nie kloce bo masz rację. Tylko że w temacie nie chodzi o szczypior ani żadne tego typu rośliny.
kto zresztą trenowałby szczypior?!
Offtop pełna gębą
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nic nie zaprzeczyłeś, temat nie dotyczy szczypioru ani roślin tego typu.
po prostu napisałeś cokolwiek byleby się doczepic bo faktycznie szczypior stozku nie ma.
Ale jak tam sobie chcesz, ja tam się nie kloce bo masz rację. Tylko że w temacie nie chodzi o szczypior ani żadne tego typu rośliny.
kto zresztą trenowałby szczypior?!
Offtop pełna gębą

Sorry, ale sam piszesz "cokolwiek byleby sie doczepic", bo [MENTION=90934]kacper byku[/MENTION] normalnie ci napisal o co kaman. Piszesz, ze supercropping i lamanie ma maly sensu, wlasciwie dlaczego? No i stozek wzrostu. Np. taka papryka, o ktorej bylo wczesniej wspominane sama sie rozdwaja wraz ze wzrostem, nie ma jednego szczytu tylko "toppinguje" sie na 2, 4, 8 szczytow. Ja w tym roku bede lamal papryki, zeby zobaczyc jak reaguje - rozumiem, ze moge sobie darowac, bo nie ma to sensu?

Jakbym wiedzial jak to trenowalbym szczypiorek jak po***any
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
Sorry, ale sam piszesz "cokolwiek byleby sie doczepic", bo [MENTION=90934]kacper byku[/MENTION] normalnie ci napisal o co kaman.
dzieki honza mialem zamiar sie juz nie odzywac i w sumie tak też zrobie dalbym po prostu bucha ale nie mg.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół