nasiona marihuany

Czy ten spot będzie dobry?

Wyszukiwarka Forumowa:

ZielonyZielonek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2019
Postów
127
Buchów
358
A więc tak mam pytanie czy ten spot będzie dobry? jest niedaleko torów tak w linii prostej z 60m ale trzeba tam na około iść przez "miętę z kolcami" takie badyle z ziemi wyrastają i przez rów pokrzyw a poza gąszczem mrówkami i robactwami nic nie ma a byłem sprawdzić inne miejsce też pod spota to idę już w las ustaję na gałęzi a tu nagle coś mi w krzakach biega patrze a tam sarna łeb wychyla i zaczęła uciekać a za nią reszta więc sobie odpuściłem a i jeszcze zobaczyłem coś takiego na tym spocie takie jakby wykopki?



a poniżej wstawiam zdjęcia spota

to zdj jest w stronę torów





 

TommyChong

DIY Grower.
Weteran
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
1,162
Rozwiązań
1
Buchów
1,797
Odznaki
6
Spot luksusowy, widać, że nie łatwo tam wejść. Te wykopki to sprawka dzików. Poczytaj na forum jak je odstraszyć ale za nadto się nimi nie przejmuj, im większa roślina ty. Ważne, że jest na uboczu. Im większa roślina i im później wsadzisz tam roślinę tym mniejsza szansa, że jakieś zwierzę się nią zainteresuje.
Z fartem.
 

ZielonyZielonek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2019
Postów
127
Buchów
358
Ok dzięki za porady,posadzić mam zamiar no tak w połowie maja bo teraz ma się pogoda z chrzanić.
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Nie lekceważ tych dzików, korzystając z tego spot'a weź na poważnie ten problem. Jedne odwiedziny takiego rzezimieszka i będzie po wszystkim, szczególnie przy młodych roślinach, które one tak uwielbiają
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Rozciągnij sobie druty lub sznurek koloru ciemnego zielonego lub lepiej brązowego. Wez przeciągnij na dwa razy. Jeden poniżej kolan drugi trochę powyżej. Dziki mi nie wchodzą sarny tez. Przy okazji duzo pije i leje wokół spota. Nic lepszego nie ma jak sztuczny płot :spalony:
 

ZielonyZielonek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2019
Postów
127
Buchów
358
Po drodze na spota mam sklep z takimi rzeczami więc się za opatrzę następnym razem w drut i parę butelek wody <lol> a w jakiej odległości od centrum spota mam to wszystko rozłożyć?
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
tylko z głową z tymi drutami żeby sideł nie pozakładać,z szacunkiem do mieszkanców Lasów i chaszczy
 

ZielonyZielonek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2019
Postów
127
Buchów
358
Upolować dzika czy innego zwierzęcia leśnego to ja na pewno nie chcę haha
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Można spróbować jeszcze z chemią, mydło, proszek do prania, szmata z olejem czy dedykowana chemia. Jednak drut czy sznurek będzie najbardziej skuteczny. Pamiętaj o tym, by dobrze wkopać słupki, bo dla świni 150 kg to są wykałaczki 8)
 

ZielonyZielonek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2019
Postów
127
Buchów
358
Mam zamiar zrobić tak że drut na o koło drzew obtoczę 4 razy 2 razy pod kolanami i 2 razy nad kolanami coś w stylu trójkąta w którym będą rosły raczej nikt tego nie zobaczy bo po "okrzaczeniu" miejscówki przez matkę naturę będzie taki gąszcz że osoba która będzie szukać skarbu będzie musiała z maczetą chodzić i ścinać wszystko, sam się zdenerwowałem przez te kolce i parę dziur mi zrobiło w spodniach haha ale dzik nie ma się o co martwić bo ma wywalone na te kolce <lol2> a co do innych sposobów to też zamierzam zrobić tak że na o koło tego "trójkąta" wkopie kilka słoików z moczem i zrobię dziurki w zakrętkach a w okolicach na gałęziach porozwieszam szmaty nasączone olejem :bounce:
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Żadna chemia tylko sznur bądź drut. Nie rozumiem o jakie sidła chodzi? Założy takie cos i zwierzyna sie sama nie pcha. Pierwszy raz outdoor robicie? Większy szacunek dacie zwierzynie kiedy olejecie chemię która i tak kiepsko sie sprawdzi. Rozciągnij tylko tyle aby zwierzyna stojąca po drugiej stronie nie skubnęła ci drzewka. Naciągnij to dobrze zeby było napięte. Nie ma chu*a zeby jakiemuś zwierzakowi sie cos stało. I odpuść sobie te szmaty z olejem. Przecież nic Ci tam sie nie wpie****i. Zobaczysz ze nie potrzebne Ci nic wiecej. U mnie dzików jest z roku na rok coraz wiecej. W okolicy przeorana ziemia przez dziki dobrze a na żadnego spota jeszcze nigdy mi nie wbił żaden. Tak wlasnie robiłem jak piszesz, w koło drzewka zawiń kilka razy i do następnego.
 

ZielonyZielonek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2019
Postów
127
Buchów
358
Pewnie chodzi mu o to że głodne dziki to wnerwione dziki i żeby zeżreć coś to mogą się wbić w te ogrodzenie a później nie będą mogły wyjść z niego ale raczej to jest mało prawdopodobne więc zostanę przy drucie i słoikach z moczem a z tych chemicznych rzeczy zrezygnuję a mam w domu jeszcze psa więc wezmę jego sierść i rozrzucę ;]
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Jeden mi kiedyś przegryzł kabel. Widac było ze gryzł w kilku miejscach aż przegryzł ale na spota juz nie wszedł. To ogrodzenie jest raczej dla dziki aby widziały ze jest. Zwykła sarna przeskoczy bez problemu ale czego tego nie robią? Moze tez widza ze cos tam jest i sie boją. Sikać tak samo po tych drzewach w koło spota. Mozesz to sikaj w butelkę 2 dni i to potem wylej na krzaki w koło spota. Po tych 2 dniach ten mocz ***ie na kilometr.
 

ZielonyZielonek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2019
Postów
127
Buchów
358
Dobra to teraz tylko założyć dobre buty do biegania iść do sklepu kupić drut i wejść do lasu no i odrobinę szczęścia nie zabraknie:mrgreen:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół