nasiona marihuany

[2x600W MH+HPS][4,56m2][Critical Jack i Northern Lights] zielony kamerliczek gangusa #1

Wyszukiwarka Forumowa:

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
Bondziorno, witam wszystkich odwiedzających!

Moja pierwsza relka, drugi grow- pierwszy był parę ładnych lat temu wiec doświadczenie bliskie zeru…
Jak mam być szczery to rok czytam forum i pół roku buduje growroom, sto razy zmieniałem koncepty co gdzie i jak bo wiadomo chcemy stworzyć naszym panienkom jak najlepsze warunki.

Niezależnie od wyniku bardzo dziękuje forum, nazbierałem masę wiedzy lecz gdybym miał dziękować każdemu z osobna to zrobiło mi się tutaj kółko adoracji a nie o to chodzi.

Nie ma co ukrywać że przepis na nawozy i medium porwałem żywcem od drzewca któremu dziękuje i pozdrawiam serdecznie, zapraszam po sampla!

Licze na Wasze podpowiedzi i konstruktywną krytykę :p

Dosyć pier.....ia, lecimy!
- w rolach głównych – niestety pomieszane Critical Jack i Northern Lights x18, obydwa Sensimilla Seeds
- growroom – 240cm dł x 190 szer x 280cm wys (w piwnicy)
- oświetlenie - 2 x 600W HPS GiB PURE BLOOM na kwitnienie, 2x600 MH Elektrolux na wega, Adjust-A-wingi Avenger Medium, balasty cyfrowe Lumatec
- medium – pomieszane Biobizz Lightmix 100l, Canna Coco 50l, perlit 20l, humus Biobizz 40l, + 20l wody z 3krople VIT, 50ml Grow, 3 działki roots,
- wentylacja - wlot pasywny, wylot prima klima 800m3/h, filtr dobrany do tego tez PK 820-1080m3, mieszak pionowy (nie wiem czy nie za mało)
- nawozy – Biobizz: Grow,Bloom,Top Max; GHE boosters: Bio Roots, Bio Bloom; Canna PK13\14; Hesi VIT, Mikoryza Tarantula, PLagron PH-
- warunki – temp dzień 23-28 st, noc 19 st, wilgotność: na wegu 60-70%, na kwitnieniu chce do 40% zjechac
- misja i wizja - do***ane topy :D napatrzyłem się na naszą starszyznę i ślina pociekła….
- trening : fim (tak będę celował), może jeszcze LST
- osprzęt : ECmetr, PHmetr, timerbox 4x600, folia Diamond white, nawilżacz 5l, grzejnik 2000W + sterownik do niego żeby ładnie grzał jak temp będzie spadac, książka „jak uprawiac indor 2.0” od Mr Jose, termometr + higrometr, propagator 38x25x14cm





---------- Post Zaktualizowany 23:49 ---------- Data pierwszego postu 23:40 ----------

DZIEN 7 WEG

Przez nieuwagę panny za mocno sie wyciągnęły, miałem od razu zawiesić na 40cm 400W MH (a było 60cm), ale sytuacja opanowana, dwie tylko potrzebują wsparcia.





 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Siema, łap buszka za ten projekt. Fajnie się zapowiada, chociaz te balasty w srodku pomieszenia uprawowego to ciągle wieksza temperatura w pomieszczeniu. Powodzenia
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
dziekuje Panowie za dobre słowo i buchy!
[MENTION=89777]BioFarmer[/MENTION]
akurat w zimnej piwnicy mam swoje pociechy wiec nawet dogrzewam, nie boje sie o temperature w tej chwili. Jak odpale 2x600W to zobaczymy co pokażą lampy, ale kable mam długie wiec w razie konieczności wystawie balasty na zew. Dzieki za uwage!
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Siema, łap buszka za ten projekt. Fajnie się zapowiada, chociaz te balasty w srodku pomieszenia uprawowego to ciągle wieksza temperatura w pomieszczeniu. Powodzenia

Cyfrowe balasty prawie się nie grzeją ;)
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Posiadam taki sam i się grzeje, chociaż nie wiem jakie ciepło daje ten normalny.
 
U

Usunięty 65798

Guest
dobrze jest dac mieszak miedzy plantami a odłysnikiem dzieki czemu można je zbliżyć bardziej do słoneczka, a czytałeś o roli odbłyśnika kiedy się reguluje rozpiętość skrzydeł na linke ?
Po za tym piękny projekt się zapowiada, ale jedna rzecz przykuła moją uwage a jest to canna pk 13/14, lepiej kup organiczne pk (kiszonka z bananów też spoko) lub jeszcze lepiej PK Booster Compost Tea - BioTabs, nie psuj smaku :D
 

Pableski

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2019
Postów
41
Buchów
0
Czy 2 x hps 600w to nie za mało na taką powierzchnie? Pozdro
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
@benger
faktrycznie ma to sens z tym wiatrakiem, jutro ustawie ten mój wierzowy. A co do rozpiętości i linek to nie czytałem a zastanawiałem sie nad tym. Stwierdziłem że skoro 600W przypada na 120x100cm powierzchni uprawowej to wystarczy ze wąsko zepne te linki. Musze poczytac.
PK 13/14....hmmm szkoda mi wyrzucac a myslisz że różnica bedzie taka zauważalna?

[MENTION=90846]Pableski[/MENTION]
powyżej podałem wielkość pomieszczenia, powierzchnia uprawowa to 240x100cm. Czyli na lampe przypada 120x100cm wiec spasi.
W doborze lampy sugerowałem sie książką mr.jose, jest tam czytelnie i jasno pokazane jakie odległosci i jaka moc promieniowania działa na planta w zależności od odległosci.
 
Ostatnia edycja:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Namiot na zamówienie robiłeś? To raczej niestandardowe wymiary
280cm w pywnicy? To chyba jakies mega lochy są ze tak wysoko masz sufit
Napisz ile Ci podbiło temperature jak włączyłeś 2x600hps poza namiotem
a wylot masz podbięty pod komin? bo jak nie to bedziesz walczył z wilgotnościa
powodzonka
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
@CUBE
nie nie. Mam pomieszczenie jak znalazł na growroom z 2x600W, długie i wąskie, po środku postawiłem płyte OSB żeby zmniejszyc pomieszczenie a ściany stojące zabudowałem płytą GK (tą łazienkową) żeby potem lekko przymocowac pinezkami folie. Balasty timerboxa rozdzielnie, juz zamocowałem tylko wkrętami do płyt bez babrania się z dyblami.
Co do lochów, mam farta, budowniczy przystosowali piwnice tak żeby można było traktorem wjechac w razie potrzeby wiec wysokość jest ***utna.
Nie uruchamiałem jeszcze pełnej mocy dwóch lamp ale na tą chwile musze dogrzewac bo jest za zimno; jak grzeje to jest sucho wiec nawilżacz chodzi. Wydaje mi sie że jestem przygotowany na każdą ewentualność, problem z duzym ciepłem- mam mocny went i wysokie pomieszczenie, małe ciepło- mam grzejnik, mała wilgotność- nawilżacz, duża wilgotność raczej nie grozi bo lampy beda osuszac pomieszczenie. Wylot podpiety do pomieszczenia obok ale nie tego skad wchodzi powietrze.
 
U

Usunięty 65798

Guest
@benger
faktrycznie ma to sens z tym wiatrakiem, jutro ustawie ten mój wierzowy. A co do rozpiętości i linek to nie czytałem a zastanawiałem sie nad tym. Stwierdziłem że skoro 600W przypada na 120x100cm powierzchni uprawowej to wystarczy ze wąsko zepne te linki. Musze poczytac.
PK 13/14....hmmm szkoda mi wyrzucac a myslisz że różnica bedzie taka zauważalna?

Dobrze jabkyś tam miał nie 2x600W a 3x600W jak chcesz cala powierzchnie wykorzystać, a PK mineralne na pewno wpłynie - najgorzej ze sie pk zawsze dawkuje ostatnie a potem teoretycznie woda ale woda czy tymi specyfikami nigdy tak doskonale wypłuczesz zawsze cos zostanie, a ze robisz wszystko bio tylko to pk nieszczesne masz z chemii to bym to wy***ał w piz*u - jeden produkt mineralny robi juz ze uprawa nie jest eko. Produkty z eko grow zawsze są lepiej rozchwytywalne.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
2x600 styknie mam podobny wymiar i jest ok
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
[MENTION=79537]benger[/MENTION]
zastanawiam się nad tym PK ale faktycznie skoro to jedyna mineralna odżywka to zrobie jak radzisz
Co do mocy lamp, growroom mam duzy ale pow uprawowa to 240x100 wiec 2x600 styknie. Dzięki!

---------- Post Zaktualizowany 23:38 ---------- Data pierwszego postu 23:11 ----------

DZIEŃ 13 WEG

Niby sie nie dzieje bo nie ma turbo nawożenia, nie ma treningu, dalej w małych pojemniczkach ale jeram i pocę sie strasznie nad nimi. Jest love hehe

Podlane dzis 100ml każda z wodą PH 6.0, 3 krople bioroots na 2litry wody, EC 0.8 bez nawozów innych. Ta woda ma po prostu tyle soli









Wykrętaska jedna:




PYTANIE NO ONE, co to ku**a jest, czy mam powody do niepokoju? Zielony nalot jest na połowie ziemi, czy nie mam za wysokiej wilgotnosci? 70% mam
 
Ostatnia edycja:

Nekro

Well-known member
Rejestracja
Gru 9, 2018
Postów
104
Buchów
1
Może je przelewasz? Daj ziemi przeschnąć między podlaniami. Poczujesz w dłoni, że donica jest lekka, a pod wierzchnią warstwą jest sucho wtedy podlej. Polecam spryskać powierzchnię przed podlaniem w celu równomiernego wchłonięcia wody. Pozdrawiam!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół