nasiona marihuany

Jakie oświetlenie do boxa 80x50x80?

Wyszukiwarka Forumowa:

LasPalmas

New member
Rejestracja
Kwi 24, 2019
Postów
2
Buchów
0
Witajcie, jestem nowy na forum, mam za sobą 1 uprawę out lecz chciałbym wyhodować coś pod lampą a mianowicie zacząć od 3-4 panienek, i mam kilka pytań co do oświetlenia.
Mój box ma wymiary 80x50x80h z kalkulatora wychodzi 0,4m2, na taką powierzchnię optymalne oświetlenie to 20 tys lumenów. Chciałbym zrobić tego boxa jak najbardziej budżetowo, a więc zastanawiam się nad żyrandoledami, wyliczyłem że będę potrzebował 12x philips 15w 1521lm z tych ledów wychodzi ponad 18tys lumenów.
1.Czy żyrandoledy są opłacalne w boxie takich rozmiarów? Czy może lepiej zainwestować w hps(o ile box nie jest do tej lampy za niski i nie zrobi mi sie tam piekarnik?)
2.Czy potrzebuję odbłyśnika na te ledy? Czy wystarczy że będą skierowane w dół?
3.Czy 3 wentylatory wystarczą na boxa takich rozmiarów? 1 wlotowy, 1 wylotowy 140mm i 1 mieszający.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
pozdrawiam LasPalmas
 

Majki77

Member
Rejestracja
Lut 25, 2019
Postów
22
Buchów
0
Poleciłbym układ zapłonowy elektroniczny 150w -15pln, żarówka cmh3500k z oprawka ok. 50pln lub hps z oprawka ok 20-30pln. Te żarówki mają ok. 13? tys. lumenow ale raczej bym się nad tym nie spuszczał, jak bardzo Ci zależy na cyferkach to możesz dołożyć świetlówek. Imo konstrukcja dużo prostsza i tańsza, będzie ciepło ale od 12 świetlówek też będzie, od tego jest wentylacja. W przypadku pojedyńczej żarówki i sporej różnicy długości boków podstawy ważne jest tylko żeby zamonotować ją poprzecznie. Przy takiej wysokości odbłyśnika nie robiłbym pewnie nawet do cmh/hps. Co do wentylacji to raczej zamontowałbym wentylator kanałowy na wylocie ze względu na obsługę filtra, wlot spokojnie może być pasywny a do mieszania w środku wystarczy raczej niewiele(np. mocny went komputerowy 120mm)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół