nasiona marihuany

|3AF| |3 x AUTOULTIMATE| |6 x AUTOEUPHORIA| 1x AUTO PURPLE AFGHAN| - Vip3r

Wyszukiwarka Forumowa:

Vip3r

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
154
Buchów
92
Witam wszystkich, nic spektakularnego tutaj nie zobaczycie w tym temacie :p
Postanowiłem pomału wrócić do gry, ten out z automatami ma na celu przypomnieć mi co i jak. Zagładam tą fotorelację po to też, żeby móc skorzystać z wiedzy mądrzejszych ode mnie w tym temacie, doinformować się oraz będzie to pewnego typu mój ''zielnik''.
Z waszych porad, podpowiedzi, tipów z chęcią skorzystam ponieważ tak jak mówię dałem sobie z tym spokój i naprawdę sporo zapomniałem, sporo również się zmieniło (dostępność co niektórych rzeczy).

Do rzeczy, nasiona też nie wiem czy są spoko czy nie. To była naprawdę krótka piłka, zamówiłem z shopu z którego wcześniej korzystałem.

Tak więc, na spota lecą takie rośliny: 3x Autoultimate od DP, 6x Autoeuphoria od DP oraz 1x Auto purple afghan od Holenderskiskun.
Rośliny będą docelowo w doniczkach materiałowych-wigofilowych o pojemności minimum 12l (łatwiej mi je zabrać na spota, poza tym wyszło mnie za nie 3,40pln)
Dzisiaj planuje zrobić mieszankę ziemi, która odstoi te 10 dni. W skład takiej mieszanki wchodzą:

  • 100 litrów dobrej ziemi do kwiatów (coś typu Kronen z nawilżaczem)
  • Keramzyt, daje go dosyć sporo ale jeszcze nie wiem w jakich proporcjach. Wsypuje na spód (jako drenaż dla korzeni) oraz na górę (ochrona przed nadmiernym nagrzaniem ziemi + kamuflaż). Resztę mieszam w ziemią, powiedzmy 1-1,5l na 12litrową doniczkę.
  • Kurzak, wcześniej odleżakowany w wodzie, żeby nie popaliło roślin.
  • Obornik granulowany ? - nie wiem czy będę go dawał od razu do mieszanki, ponieważ dodaje nawozu kurzego. Z chęcią poznam wasze zdanie na ten temat
  • Mikroryza, do ziemi i pod same korzenie jak będe przekładał rośliny.
  • Dolomit, oczywiście nasz największy przyjaciel. Z niejednej opresji mnie ratował.
  • Woda, deszczówka która odleży trochę, nie znam jej pH ale po to mam dolomit.
  • Biohymusa będę lał ile wlezie, ale dopiszę go tutaj również.
Planowane nawozy/boostery i środki ochrony roślin:

WEG: Biovhymus forte + odpowiednia mieszanka ziemi (skład wyżej) + dolomit + mikroryza + hydrożel , niczego więcej używać raczej nie będę. Może CANNA TERRA VEGA, ale to czekam na jakieś opinie czy koniecznie kupić. Asahi SL.

FLOW: CANNA KOMPLETNY ZESTAW NAWOZÓW (WZROST+KWITNIENIE) lub BIOBIZZ STARTER PACK, ZESTAW ORGANICZNYCH NAWOZÓW , sam nie wiem co może być lepsze. W każdym z zestawów jest litr na vege, nie wiem czy on mi się przyda po prostu.

Asahi SL, w razie potrzeby coś na dziką zwierzynę (tutaj możecie mi coś polecić, chyba że domowe sposoby nadal najlepsze) oraz ślimaki, pasożyty czy pleśń to też inna bajka wiadomo, jeśli coś będzie się działo to na pewno z tej relacji się dowiecie.

Narzędzia którymi się posługuje, oraz będę posługiwał plus jakieś akcesoria bezpieczeństwa.

-Saperka

-Nóż

-Gazówka CO2 z kulkami metalowymi 0.5cala

Co do samego miejsca na spocie, to zdjęcia dodam jak już go wybiorę. Ale mam jeszcze trochę czasu, więc tak jak pisałem po majówce planuje je już wywieźć na dwór żeby się przyzwyczajały.


Dobra, teraz odnośnie tego co się dzieje od początku. Nasionka zostały wrzucone do wody 10.04 wieczorem,
11.04 - po powrocie z pracy wrzuciłem na watę, i tego samego dnia wieczorem już było 9/10 kiełków.
12.04 - wszystko trafiło do pojemników z ziemią wymieszaną z włóknem kokosowym (dosłownie 1:10)
13.04 - rano roślinki wszystkie przebiły się przez ziemię, po 19tej były już wyprostowane i trafiły do małego boxa z lampą tylko 1000lm

Po 5 dniach w pojemniku na mocz, musiałem dać im coś większego bo planowałem wywieźć je szybciej w pole, ale lekko plan zmieniłem.
Przekładając te rośliny, lekko złamałem purple (nie dość że od samego początku były problemy, nie chciał pestki zrzucić, pierwsze partie liści wyszły trochę zdeformowane. Ale mam nadzieje że nic mu nie będzie skoro nadal rośnie, troszkę wolniej ale nadal.

19.04 6 dzień roślin, zostały przełożone z pojemników na mocz do kubków 400ml, mieszanka ziemi z kemarzytem (już lepsza ziemia) + podlane biohymusem. Wcześniejsza ziemia i podlewanie żywcem nie były mądre, niektóre rośliny ucierpiały lekko.

Autoulitmate 6 dzień



Tutaj plant z jakimiś brakami, prawdopodobnie to ta ziemia albo woda którą podlewałem przez pierwsze dni.




20.04 7 dzień panienek

Autoultimate 7 dzień



Autoeuphoria 7dzień, braaaaaaki czegoś ? Kolor wraca do normy, nie był taki żółty jak tutaj :p Po prostu światło skumulowało ten kolor.




24.04 11 dzień życia moich panien, do oceny stan itd. Nie chcę komentarzy odnośnie boxa, jest to samoróbka która jest inkubatorem zanim trafią na out'a :)

Jedna z Autoultimate, 11 dzień



Druga z Autoultimate, 11 dzień



Jedna ze zdrowych Autoeuphoria



Tutaj chyba AU, ale pewny nie jestem bo jedna mi się pomieszała z Euphoriami, 11 dzień i jakieś braki.



Kolejna z jakimiś niedoborami ? 11 dzień



Wszystko razem 11 dzień, jak mówiłem skromnie może nie ma co podziwiać, ale traktuje to jako osobisty zielnik-notatnik.



Dzięki jeśli ktoś dojechał do końca, będę prowadził regularnie, estetycznie oraz skrupulatnie. Jak już mówiłem, to ma być taki informator który pomoże mi w przyszłości.
Pozdro



 

probot

Active member
Rejestracja
Kwi 25, 2016
Postów
40
Buchów
0
Ładnie to wszystko wygląda, przykładasz się do uprawy i to mi się podoba. Będę Ci kibicować. Powodzenia
 

stardawg

Active member
Rejestracja
Kwi 24, 2019
Postów
32
Buchów
0
Siema, po co gazówka :D? pozdro piękne masz dzieci :)
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Jak na tę dni to spoko wyglądają, co do tych plam to nie wiem nie miałem takich problemów nigdy, ale na pierwszy rzut oka roślinki maja ciemno zielona barwę co by oznaczało zbyt bogata mieszankę, w sumie to niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony bo ja zawsze po chłopsku na partyzanta i zawsze jakoś idzie
 

Vip3r

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
154
Buchów
92
Jak na tę dni to spoko wyglądają, co do tych plam to nie wiem nie miałem takich problemów nigdy, ale na pierwszy rzut oka roślinki maja ciemno zielona barwę co by oznaczało zbyt bogata mieszankę, w sumie to niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony bo ja zawsze po chłopsku na partyzanta i zawsze jakoś idzie

Dzięki za opinie, no możliwe ze mieszanka ziemi mi trochę popsuła. Myśle ze po przejściu do docelowego mieszkania, ogarną się.
Ogólnie te plamki i zzolkniete liście pomału odpuszczają i wszystko wraca do normy (w porównaniu do 3/4dni wcześniej)
 

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2012
Postów
1,521
Buchów
3,692
Odznaki
10
Ciekawe jak nasionka w tym sezonie od DP. Czytałem że słabo z nimi i w femkach sporo herm. Ale zanim to doczytałem sam zamówiłem na ten sezon critical orange punch. Polecimy z nimi to się przekonamy...
 

Vip3r

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
154
Buchów
92
Ciekawe jak nasionka w tym sezonie od DP. Czytałem że słabo z nimi i w femkach sporo herm. Ale zanim to doczytałem sam zamówiłem na ten sezon critical orange punch. Polecimy z nimi to się przekonamy...

Też to wyczytałem, ale jak już swoje miałem kupione :p
No zobaczymy jak to będzie, oby nie zrobiły sobie ze mnie jaj ?
Peace
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Zamien ten pistolet gazowy na atlas polskich ptakow i lornetke, bardziej sie przyda w razie przypalu. Jak tak bardzo sie boisz (wlasciwie kogo/czego?) to lepiej kup sobie zwykly gaz lzawiacy, przynajmniej jak uzyjesz na kims to nie pojdziesz siedziec ;)
 

Vip3r

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
154
Buchów
92
Zamien ten pistolet gazowy na atlas polskich ptakow i lornetke, bardziej sie przyda w razie przypalu. Jak tak bardzo sie boisz (wlasciwie kogo/czego?) to lepiej kup sobie zwykly gaz lzawiacy, przynajmniej jak uzyjesz na kims to nie pojdziesz siedziec ;)

Pewnie, lustrzanka z kilkoma zdjeciami zawsze będzie mi towarzyszyć. Z ornitologia jestem obeznanany.
Bardziej leśniczych, od chuya jest ich tu w okolicy. Ewentualnie jakaś zwierzyna
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Do lesniczych bedziesz strzelal? Chlopie, to nie film, a zwierzyne to sie w lesie szanuje a nie faszeruje metalowymi kulkami.
 

Vip3r

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
154
Buchów
92
Do lesniczych bedziesz strzelal? Chlopie, to nie film, a zwierzyne to sie w lesie szanuje a nie faszeruje metalowymi kulkami.

W życiu do zwierząt nie strzelałem i nie mam zamiaru ;)
A leśniczy to sarkazm, nie są to metalowe kulki tylko pieprzowe.
Bardziej liczyłem na jakieś podpowiedzi odnośnie plantów :)
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Troszkę za dużo kombinujesz z tą ziemią do sadzonek,po prostu daj je do zwykłej kupnej uniwersalnej,przesadzanie w tak wczesnym etapie też powoduje u maluchów stres,nawet korzenie nie zdążyły się rozrosnąć. No i jeszcze po kilku dniach lałeś im biohumusa.
 

Vip3r

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
154
Buchów
92
Dzieki za rady :)
Czyli nie lać im biohymusa na tym etapie ? To była zakrętka na litr
 
Ostatnia edycja:

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Nie lać tak szybko,kupna gleba ma już w sobie składniki potrzebne do rozwoju sadzonek i to im starcza na jakiś czas,ja trzymam około 10 dni w kubkach i potem na spocie dopiero po kolejnych 2tyg zaczynam je podkarmiać nawozem z pokrzyw ale małe dawki na początku. Na spocie mam 50/50 kupnej i spotowej gleby.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół